wukie:
co sa tyka modrej zo všivavca smerom na boleráz cestička je prejazdná bol som nedávno síce len peši, značenie este existuje. na opačnu stranu neviem.

okolo slepeho sa da len po miesta zhruba nad hor. orešanmi, potom sa cesta stráca a traverzovať slepý vrch smerom na dol. orešany sa takmer nedá, síce som tade už na biku išiel ale nestojí to za to. inak na slepý vrch najlepšie z oreš. sedla po zvážnici. nedá sa netrafiť.

čo sa tyka poľnačiek na boleraz da sa isť tak ako značil palo tt. prejazd odporučam len v suchšom počasí lebo na kopčeku pred bolerázom býva ílové hnusné lepkavé blato. naposledy sme to kvôli tomu museli vzdať, kamoš zohol pätku.

dnes sme si dali klokočinu, terén luxusný, takmer bez blata. takže pre prípadných záujemcov orešanské vršky odporučam. dufam,že zajtra nezaprší, dám si to ešte raz.
14.03.2011 - 20:11:34
00
letuareg: tú bývalú modrú teda niekedy vyskúšam, ak je to teda v dobrom stave. Ale skôr pešo, vlakom do Boleráza a odtiaľ smer napr. Orešanské vrchy.
Na vrchole Slepého vrchu som raz bol, presne ako píšeš, z Orešanského sedla stále rovno. Prejazdné bez problémov.
Klokočinu som dal minulý rok, ale bolo to tam akurát po čerstvej ťažbe, odvtedy som tam nebol.
Vedel by si mi povedať v akom stave je žltá značka zo sedla do Orešian? Pri mojej prvej a zároveň poslednej návšteve dva roky dozadu, to tam bolo dosť nepríjemné,taký ten úvoz, kamene, hlboké jarky od vody, čo si pamätám. Som sa tam vtedy aj trochu zložil na zem :)
14.03.2011 - 20:34:11
00
tá žltá vyzerá už roky rovnako, tj tak ako píšeš. zjazdík zo sedla je výživný, ale uphill je zhruba od polovice nemožný. kondička nelimituje, ale nemožno pretočiť kľukou-v strede hlboky jarok a kolaje zvažujúce sa do jarku.
dnes z klokočiny vyhlad až na zobor,inovec, dokonca v pozadí sa rysoval vtáčnik. škoda že som nemal foťák.
14.03.2011 - 20:59:44
00
Síce neviem, čo myslíš, ale nevadí. Čo som dal tú mapu, tak okolo Slepého vrchu išla z Majdánu pekná lesná cesta....

Tak to si ma prekvapil :)
Moj oblubeny uphill po lesnych cestach su fialove bodky. Cervene bodky - oprava trasy :)
Singalcovy downhill su modre bodky. Zacina priamo na vrchole, pri pohlade smerom na TT klesa chodnicek vpravo dolu po vrcholovej luke a po cca 100 metroch ide do lesa.

Prílohy:

SlepyVrch.JPG
SlepyVrch.JPG 79.2 KiB thumb_up0thumb_down

14.03.2011 - 21:26:09
00
@romanx - mockrat vdaka, tak si ma na to navnadil, ze blato-neblato, pojdem tam uz coskoro :) ale dam si to zo smeru od 3 kopcov, aby som siel skor dole kopcom. Tvoju mapku si vytlacim, no priznam sa ze sa trochu bojim zelenych :envy: :D
14.03.2011 - 23:40:10
00
@romanx - mockrat vdaka, tak si ma na to navnadil, ze blato-neblato, pojdem tam uz coskoro :) ale dam si to zo smeru od 3 kopcov, aby som siel skor dole kopcom. Tvoju mapku si vytlacim, no priznam sa ze sa trochu bojim zelenych :envy: :D

Dlho sa uz bat nebudes musiet.... ;) Tieto trasy ide bratislavska zupa zoficialnit ako legalne, vyznacene cyklotrasy... Ide o viac ciest v tomto vojenskom priestore, zhruba je to 22 km... Nezda sa to vela, ale su to kilometre len vo vojenskom priestore, cesty navzajom pospajane... Ked to vojaci schvalia, hodim sem mapku...
15.03.2011 - 07:29:19
00
minivýjazd na godovu skalu - dnes výhľady kvôli oparu slabé.
výhľad zo skaly naživo fajn, na foto menej zretelné, ale pre orientáciu postačí.

Prílohy:

Komentár súboru: z god. skaly-zľava jelenec, vápenná, klokoč, starý plášť, čierna skala, veterlín, čelo
pano godova skala.jpg
pano godova skala.jpg 33.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: skala
DSC_1922.JPG
DSC_1922.JPG 210.82 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: "jediné bezodtokové jazierko v MK" :)
DSC_1898.JPG
DSC_1898.JPG 211.35 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: zvážnica na klokočinu z modrej tzt
DSC_1894.JPG
DSC_1894.JPG 169.52 KiB thumb_up0thumb_down

15.03.2011 - 16:17:32
00
Nerob chúťky :) Pekné lokality :y:
Ako je na tom okolie jazierka-slaniska? Dá sa k nemu dostať alebo je to tam blatové, podmáčaná zem a tak? Čo si pamätám, tak to v okolí bolo dosť blatové.
A ešte, ako sa dostať na bicykli ku Godovej skale bez tlačenia? Je tam nejaká cesta? Keď som sa tam minulý rok teperil s bicyklom ja, tak som tam prišiel ani neviem ako, krížom a tlačením cez les :)
Ináč Godova skala je taký príjemný kút, málo navštevovaný, má svoje čaro.
15.03.2011 - 18:27:42
00
okolo jazierka pohoda, mokro iba celkom blízko pri vode. podľa krajov vidieť, že už sa sťahuje. asi si bol keď bola hladina vysoko, potom sa vylieva do okolitej trávy.
na godovu som tlačil aj ja :) cestička k nemu nie je, čo je fajn, aspoň je na skalách panenský mach :) plánoval som sa zdržať dlhšie tak som bike nechcel nechávať pri zvážnici.
15.03.2011 - 18:59:29
00
Chalani kde je ta skala a ako sa k nej dostat z Race ? :lol:
15.03.2011 - 19:55:54
00
Tu http://mapy.hiking.sk/?x=17.367605266661&y=48.436735277493 nad Doľanmi.
15.03.2011 - 20:01:49
00
dik za mapu,
tam to vobec nepoznam, najdalej som bol
na CK a aj to len po ceste :lol:
15.03.2011 - 20:12:13
00
Bonito:rado sa stalo
letuareg:vďaka za odpoveď :)

Pár foto :) z dnešného výjazdu. Fotky sa snažím zmenšiť na čo najmenšiu prijateľnú veľkosť, takže tak. Dúfam, že ich počet nie je prekážkou.
Trasa: DNV-Borinka-Somár-Baba-Čmeľok-Pernek-Lozorno-DNV.
Podľa predpovede malo byť dnes oblačno a poobede dážď :D
Blato bolo tradične za Horvátkou. Červená značka od Kozieho chrbta nie je blatová, možno len pôda je makká a niekde vlhká, ale dalo sa šlapať, síce to chce viac námahy, ale dá sa. Po Tri kamenné kopce viac cyklostôp, ďalej len jedna-dve, za Čmeľkom podobne. Od Troch kopcov blato žiadne, jedine z Konských hláv dole. Viac v popise fotiek. Ale celkovo sa dá povedať, že je to fajn, kde sa netaží ešte viac fajn :)

Mapu asi netreba, keďže trasa nie je ničím výnimočná. Stále len po značkách.

Prílohy:

Komentár súboru: Čmeľok. Posledné tri týždne som absolvoval vždy jeden MK kopec nad 700metrov. Čmeľok bol tretí, po Skalnatej a Javorine. Túto peknú sériu by som mal dokončiť do zdarného konca. To znamená, že už sa vidím ako sa niekedy v lete trepem z bicyklom na vrchol Zárub :)))
9.jpg
9.jpg 147.47 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Už na červenej, tesne vedľa brány základne.
8.jpg
8.jpg 125.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na obchvate Čmeľka, napravo Pezinok.
7.jpg
7.jpg 219.46 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lyžiarsky svah Pezinská Baba. Najviac blata za celú trasu sa nalepilo na bicykel práve tu, keďže lúka po ktorej sa ide sem k zjazdovke, tých pár metrov bola vlhká a blatová :(
6.jpg
6.jpg 184.42 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zjazd z Konských hláv a nebezpečné zvyšky zľadovatelého snehu a blato.
5.jpg
5.jpg 181.74 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nedávno spomínané Tri kamenné kopce a asfaltka smer VVP. Tu som stretol aj dvoch cyklistov, išli z Limbachu.
4.jpg
4.jpg 186.01 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na Somárovi.
2.jpg
2.jpg 140.02 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pekná suchá cesta sa ale zmenila na bahnisko. Ťažbári museli použiť obidve moje možnosti ako sa dostať hore :( Radšej som to všetko obišiel pešo cez les, až som sa dostal na predvrchol Volhoviska (tá tyč)-pár metrov vedľa je trampská lokalita.
1a.jpg
1a.jpg 294.81 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Spod Horvátky som nešiel hore na červenú, ale reku bude tam blato, skrátim si to touto dobrou cestou a prídem na Kozí chrbát. Vidieť aj radar na V.Javorníku.
1b.jpg
1b.jpg 156.72 KiB thumb_up0thumb_down

15.03.2011 - 20:24:51
00
Pokračovanie foto:

Prílohy:

Komentár súboru: Na devínskonovoveskej hrádzi. V pozadí Devínska Kobyla.
17.jpg
17.jpg 142.77 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad z nadjazdu nad D2 za Lozornom a výhľad na Malé Karpaty.
16.jpg
16.jpg 69.91 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok ďalej, pred Jablonovým si skupina sŕn pochutnávala na poli. Na pozadí železničná trať do P. Mikuláša. Toho času bez osobnej prepravy.
15.jpg
15.jpg 127.89 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Za Pernekom. Tento pohľad sa mi vždy páči.
14.jpg
14.jpg 130.28 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Drevo sa samozrejme vláčilo aj ďalej po trase bývalej úzkokoľajky, ale len kúsok. Na fotke je vidieť jej pozostatky: zárez a to druhé neviem čo je. Možno priepusty.
13.jpg
13.jpg 196.14 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Vedľa Kostolného potoka.
12.jpg
12.jpg 168.91 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: To čo ma čakalo na žltej značke sedlo Javorina-Staré bane bolo ako zo zlého sna. Kedysi peknú trasu, pekne roz**bali. Nemám na to slov. Les tam na jednom svahu zmizol. Plynulý prejazd sa nekoná, keďže kopy haluziny sú presne na chodníku...
11.jpg
11.jpg 259.54 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zjazd z Čmeľka smer Sedlo Javorina a zvyšky snehu. Bol vodový.
10.jpg
10.jpg 136.05 KiB thumb_up0thumb_down

15.03.2011 - 20:28:19
00
Kde ty chodis na tie jelene :D .. ako tak pozeram, tak to vidim na Malokarpatsky 700tovkovy maraton .. vsetky MK 700tky na bajku za jeden den :^)
15.03.2011 - 20:31:18
00
keyboard_arrow_up