AUTHOR Bikemaratón Súľovské skaly

18.06.2011
4. kolo - Valašsko-Považská séria
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (65)
18luboss18alena zdravotackaasalnbikerka40bimjeambrachoc-34CraObsde Fectfalko32FlakynoFlinkerftakopyskgabiski76gebulaGreywolficemanivliivodrnojanci30JaniakJarule22jasopetoJojojoziCCkalcokapoKockaktmpatrikkubasltomaturmaxxspMiMiNoMircelimiropesmishoxMisqa12mysteryoborPa3kpegasusPipikovicR-u-d-eRaBaRomanRoman_Zilinaromanmromanxrootshifty12smido20Sp4jostevohortstevolcTerrytomy89Trancetritolunigenavankesvulpeculayoyo
Ja som nadával? zaujimvé....
16.03.2011 - 19:30:18
00
Prepáč, lezie na mňa choroba. Nejako som nečítal, od koho to je a automaticky mi napadol pôvodca...
16.03.2011 - 19:32:06
00
Pohoda,nie som to ale ja :) ale tak beriem Milan chodi do práce...ale ked bol na ME v cyklokrose v Nemecku teraz nedavno, tak si myslim ze uz je to poloprofesional...rozumiem nezaraba si cyklistikou ale je to PÁN!
16.03.2011 - 19:35:02
00
Ahoj Slavo
29 kategorii ??? to je sice fajn , ale bude jen větší nespravedlnost. Světový trend je opačný. Když je Bikemarathón závod s hromadným startem, tak je největší problém řazení na startu .
I proto se zavedla u UCI závodů jedná kategorie pro muže nad 19 let. Mladší by marathony ( ty dlouhé) neměli ani jezdit. Na MS se řadí nejdřív ženy pak po cca 30 minutách jedou muži elite a v třetí vlně turisti. Já to nenazývám hobby , bez licence apod., ale turisti.
Vítězové jsou jedna žena a jeden muž.
Pak může pořadatel udělat klidně i 100 kategorií podle věku, pohlaví,rasy,náboženství,sexuální orientace, počtu převodů,hmotnosti jezdce,..., ale všechny tyto kategorie nejsou ničím jiným než formou tomboly za podaný výkon. Klidně se odměňují i nejpomalejší....
Při hromadném startu je nemožné spravedlivě postavit závodníky na start podle kategorií. Za největší fopa pak považuju to, když odměna v kategorii je větší než v absolutním pořadí. Zažil jsem již trapasy kdy absolutní vítěz byl do 23 let, a nedostal prize money ani kolo pro vítěze, protože hlavní hodnocenou kategorií byla elite.
Tolik mé zamyšlení k čemu máme kategorie, když se stejně v nich nedá závodit.

Tak toto je super vysvetlenie pre všetkých .Súhlasím a dávam všetkým jak poriadatelom tak pretekárom za jasné a rozumné vysvetlenie. Super 1 !
16.03.2011 - 19:37:41
00
Slavo, pôjdeme tento rok papať jahody? Minulý rok žiaľ bolo škaredé počasie...
18.03.2011 - 13:56:20
00
ani neviem ake je startovne ....kto mi to napise ?

edit
2katko:dikes


Naposledy upravil janosik dňa 18.03.2011 - 18:27:31, celkovo upravené 1 krát.

18.03.2011 - 18:07:54
00
stačí keď vyplníš prihlášku ;)

Prílohy:

AMS.JPG
AMS.JPG 9.73 KiB thumb_up0thumb_down

18.03.2011 - 18:13:26
00
ani neviem ake je startovne ....kto mi to napise ?

edit
2katko:dikes


Zdravim,

to snad nemyslis vazne. :D Co tak pozriet na stranku maratonu? Take cosi ako "technicke podmienky" je tam zverejnene uz skoro mesiac. :tmi:

Na jahody sa samozrejme chystame. Teraz by tam vsak nerastli ani snezienky. Sice som uz na dvore videl 2 podbele, ale to je tu dolu a naviac do toho prislo toto snezenie... Kazdopadne termin prehliadky bude zverejneny na maratonskom webe a aj tu vo fore.
19.03.2011 - 11:02:06
00
Slavo, niezeby som chcel ohajovat janosika (obcas mu ide) :lol:, ale preco tu sekciu nepomenujes Propozicie ako ostatni? (jednotnost = zrozumitelnost) Pod pojmom Technicke podmienky si predstavim parametre bicykla, nie informacie o prihlasovani a o podujati vseobecne...
19.03.2011 - 12:21:42
00
Zdravim,

to snad nemyslis vazne. :D Co tak pozriet na stranku maratonu? Take cosi ako "technicke podmienky" je tam zverejnene uz skoro mesiac. :tmi:

Na jahody sa samozrejme chystame. Teraz by tam vsak nerastli ani snezienky. Sice som uz na dvore videl 2 podbele, ale to je tu dolu a naviac do toho prislo toto snezenie... Kazdopadne termin prehliadky bude zverejneny na maratonskom webe a aj tu vo fore.

uz tam rastie vselico..foto z pred tyzdna na rohaci...

Prílohy:

DSCF6456.JPG
DSCF6456.JPG 198.31 KiB thumb_up0thumb_down

DSCF6449.JPG
DSCF6449.JPG 86.33 KiB thumb_up0thumb_down

20.03.2011 - 12:15:44
00
Nechcem nikoho uraziť, ale nejako sa stále točíte na mieste, a pritom vaše názory vcelku vystihol Buf:

Neviem ako vy, ale ja som ešte nikdy pred prihlásením sa na preteky nekontroloval, či a koľkí licencovaní/lepší sú prihlásení. Na preteky idem, lebo sa mi páči trať, atmosféra, zebezpečenie, prípadne mi ich niekto odporučil, alebo sa mi jednoducho "hodia" do kalendára z rôznych príčin. Ak sa umiestnim na bedni, je to len bonus navyše.
To, že sa na štart postavím spolu s ľudmi, ktorých za normálnych okolností nemám šancu poraziť, ma ešte nikdy nedemotivovalo, skôr naopak (aj keď sa musím priznať, že tou motiváciou pár krát nebolo ich poraziť, ale dôjsť hneď za nimi :$ ). Podľa mňa je super vidieť jazdiť niekoho lepšieho a mať možnosť niečo odkukať a naučiť sa.

Šák ale pre toto jazdím maratóny aj ja ,vychutnať si ten adrenalín ,porovnať si čas, proste zažiť tú parádnu atmošku počas celého preteku. Milujem cyklistiku tak to neriešim či tam je ten, alebo onen.Ale na tú bednu by som si rád niekedy vystúpil, skúsim to aspoň pred pretekom :lol:
20.03.2011 - 19:14:02
00
Milan je profík ? veď už 2 rok chodí do práce. To študenti s licenciou sú na tom lepšie.
Licencie maju chalani lebo chcú štartovať aj v zahraničí.
Ten čo obetuje tréningu všetok volný čas je profík ?

Pravda to je, bol som s ním v predajni
20.03.2011 - 19:27:34
00
Ja na maratónske akcie chodím, kvôli stretnutiam s priateľmi a že si môžem zajazdiť na biku v inom regióne Slovenska. Lebo inak by som tam len tak nešiel. To, že na štarte sa postavia borci z licenciou a sú o niekoľko tried lepší odo mňa, ma vôbec nezaujíma. A ani to nie je dôvod prečo si vyberiem tú alebo tú akciu. A nech si každý jazdí ako chce a čo zvládne. Aj ten licencovaný pretekár sa musí na sezónu pripraviť. Kondička nikomu z neba nespadne len tak. Je to viac o morálke a množstve času, ktorý každý z nás môže venovať tréningu. Ale na druhej strane si vážim rovnako toho, kto príde do cieľa na prvom mieste ako aj toho čo príde na konci štartovného poľa.
20.03.2011 - 20:31:19
00
base - plný súhlas s Tebou. Máme podobné myšlienkové pochody. Aj keď je dobré ,že sa niekedy pochválim ,že som "pretekal" s nejakým reprezentantom.
21.03.2011 - 07:44:02
00
Život je plný zmien. Po dlhých rokoch máme nových partnerov v oblasti pitného režimu a funkčnej bielizne. viac na webe podujatia
26.04.2011 - 21:54:36
00
keyboard_arrow_up