Test, aj keď starší: http://hiking.sk/hk/ar/918/vodne_rezervoare.html
21.03.2011 - 11:03:44
00
Neviem prečo majú všetci potrebu pchať do tých vakov ruky a vyvracať ich na ruby. :tmi: Stačí ho vypláchnuť čistou, prípadne jarovou vodou, zmotať do neho jeho vlastnú hadicu a nechať vysušiť. Mne sa napríklad nepáči ten hydrapakový - lyžinový systém. Umývanie tam bude rovnako bezproblémové ako pri hocičom inom. Problém vidím na rozdiel od Camelu a jemu podobným v plnení a uzatváraní. Upozorňujem, že hydrapak som nikdy nemal, takže sa môžem mýliť. Čo sa týka ľahko odpojiteľnej hadičky, nevidím v tom žiadny prínos. Hadicu odpájam tak raz za rok, keď mi náhodou zaplesnie a potrebujem cez ňu pretiahnuť kúsok vaty. Nejaký sersán na konci hadice je dobrý iba na to aby sa mohol pokaziť a aby sa mala kde pleseň ľahšie chytať.
21.03.2011 - 15:40:25
00
Ze by som bol vynimka a iba mne sa tam casom zacnu robit akesi usadeniny dufam, ze nie plesne? Otocit na ruby znamena dobre odvetrat a vysusit. Do Camelu som strkal detske plastove hracky aby sa to nezlepilo a raz dvakrat rocne som musel nasadit Savo. Hydrapack resp Vaude uz ten problem som nemal, len hadice a naustky.

PS Vozim iontak. Inak sa mi zvysuje nachylnost ku krcom.
21.03.2011 - 15:57:18
00
tiež vozím ionťák a origo camel.. s čistením nemám problém..
inak osvedčená metóda proti plesniam je mraznička :)
21.03.2011 - 17:04:23
00
Rad by som si pokecal s niekym kto pouziva mraznicku. Ako dlho rozmrazujes? A ako. Co robis ked ti necakane zavola kamos ci neidete von? :o
21.03.2011 - 18:04:56
00
aky vodny rezervoar mi doporucite?
mam jeden lacnak uz nejaku dobu, ale uz mi zacinaju niektore veci liezt na nervy batoh mam...potrebujem len rezervoar...min 2l
dik

nalgene, mam aj camel, ale nalgene zatial vyhrava nad vsetkym... ;)
21.03.2011 - 18:11:00
00
Pista: Nič netreba rozmrazovať. Vyberieš z mrazničky, naleješ vodu a ideš. Jedine že by si ho do mrazničky dával už naplnený. :lol:
21.03.2011 - 18:28:50
00
Vyberies z mraznicky a nie je to tuhe? Nelame sa? :o
21.03.2011 - 18:55:06
00
Sáčky s hráškom sa tiež nelámu, prečo by sa mal camel?
21.03.2011 - 19:07:23
00
Radsej by som prijal odpoved nez dalsiu otazku. Teda mam tomu rozumiet, ze vyberies camel z mraznicky a je plne funkcny - nie je ztuhnuty, je plne ohybny a neriskujem vznik trhlin? Mne take omyly uz rodicia financovat nechcu. :sweat:
21.03.2011 - 20:26:45
00
no ešte mi nepukol teda :) robím to presne tak: vyberem, naplním, odchádzam..
21.03.2011 - 20:45:58
00
OK. Dufam, ze posledna otazka. Dojdes, oplachnes, pockas az vyschne a das to tam. Co sa stane ak si nepozorny a das to tam mokre? (Nam s pociatocnou demenciou sa vselico stava. :devil: )
21.03.2011 - 20:58:04
00
keď to dáš mokré tak ti tam namrznú kvapky :) zatial všetko tesní, funguje (teda po roku tohto spôsobu).. v mrazáku nieje -50° aby tam nejak krehol materiál (aspoň u mňa)
21.03.2011 - 21:20:18
00
hydrapak/blackburn som mal mozno 10 rokov - uzatvaranie na suchy zips super, funguje dodnes a tesni. lahke cistenie. super: izolacia/ochrana z hladkej "striebornej" tkaniny, vak sa lahko klzal do ruksaku a von z ruksaku, aj ked bol naplno narvany na dalekonosnych turach. nahovno naustok po case malo tesni a treba vymenit za nieco lepsie. po 10 rokoch sa zacal ulamovat spoj vak/hadica na jednom vaku. dalsi funguje dodnes. super hacik na zavesenie, drzi to stale a lahko sa s nim manipuluje. po kazdej jazde vyplach, prestrcenie hadice do vaku a nechat vyschnut/okvapkat otvorom dolu. voda spolahlivo stecie. po dekade jemne sfarbenie po hektolitroch jontasov, sirupov, dzusoch, pive... :wasntme:

hydrapak/dakine mam mozno 1 rok. zmodernizovane uzatvaranie s lyzinou - pre mna nulovy prinos. maksi, elastickejsi material bez povrchovej ochrany/izolacie, zevraj velmi elasticky a odolny material - neskusal som jeho hranice, niekde na ich stranke je videjko, ako po tom prejde auto... tym, ze je vak velmi makky, tazsie sa s nim manipuluje, pokial je uz ruksak narvany. naustok je OK. odpajanie hadicky podla mna uplne zbytocna serepeticka. hacik je nahovno - tazko sa s nim manipuluje a "vyvracia sa". lahke cistenie, po kazdej jazde vyplach, prestrcenie hadice do vaku a nechat vyschnut/okvapkat otvorom dolu. voda spolahlivo stecie. po jonstasoch a sirupoch sfarbenie do oranzova - neriesim.

camelbak ma zena: stary niekolkorocny variant mal nevyhodu maleho otvoru. najsamlepsi naustok odjakziva. novy variant s velkym otvorom ma pre mna viac nevyhod, ako vyhod: tazka manipulacia, zene musim pomoct s otvaranim a ide to niekedy fakt kurefsky tazko. hacik OK. lahke cistenie vdaka velkemu otvoru. po kazdej jazde vyplach, prestrcenie hadice do vaku a nechat vyschnut/okvapkat otvorom dolu. voda bohuzial kvoli monstroznemu otvoru a plastovej obruci nikdy neodtecie vsetka. okrem toho vak sa lepi/splasne, proste tazko odtecie prebytocna voda. mensia nachylnost na sfarbenie po tekutinach. naustok nadalej spica na trhu.
25.03.2011 - 09:18:04
00
S tym uzaverom na kejmli je fakt niekedy problem, je treba cistit neustale okraje uzaveru na vaku i na tom uzaveri, staci mala spinka a strasne tazko to potom ide. Najvacsi problem byva rozsypany jontak .. ked je to ciste, ide to dobre.
25.03.2011 - 10:46:45
00
keyboard_arrow_up