silva: tipujem, ze pes robil bordel. Ja som zase dnes sa sarkasticky pytal konickara, preco idu po cyklochodniku (ten strasny milionovy nezmyselny kus do Stupavy), tak mi arogante zakrical, ze sa mam starat o seba (a to som si myslel, ze ludia na konoch nie su vypatlany SUVeckari). Hmm, no ja som sa o seba staral, nerad by som skoncil pod kopytami.

wukie: minuli sme sa :o .. pretoze ja som siel opacne , ale kde, to neviem :^) .. inak ta fotka z Limbachu .. mesacna krajina :tmi: ;(
26.03.2011 - 01:03:02
00
Dnes prvy vyjazd v terene a som max. spokojny. Je par miest, ktore su vlhke a mokre, ale inak super: Greenbike-zlta a cervena Marianka, Borinka-pod Pajstunom-Cerveny domcek-Kosariska-Medene Hamre-maly Vietnam-cervena na BK-zlta-Granada-Greenbike-Kacin-zelena k Veronike. Jedine miesto max. neodporucam je tesne za BK po cervenej. Je to zname mokradisko, ktore je fakt podmacane, veeeela vody (aj som si namocil tretru :( ).
26.03.2011 - 17:29:22
00
my (ja ,mipo,mafo) sme si dali okruh rakuskymi kopcekami Spitzberg +Hundsm. berg a zakoncili krasnym zjazdom do hainburgu .sucho vsade
26.03.2011 - 17:54:40
00
wukie: minuli sme sa :o .. pretoze ja som siel opacne , ale kde, to neviem :^) .. inak ta fotka z Limbachu .. mesacna krajina :tmi: ;([/quote]

a to keby ste videli co je medzi slnecnym udolim a 3 kamennymi kopcami... dnes som obchadzal blatovu cestu po zltej od slnecneho udolia smerom hore po pravej strane... hlavne, ze nedaleko odtial je tabula, ktora sa konci "vasi lesnici"...

cesta na tri bresty kde fotil wukie sa pomaly ale isto stava hlinenou, lesnou s umelymi prekazkami... len tie vyhlady okolo su velmi smutne
26.03.2011 - 18:45:49
00
Tá žltá značka je už nejaký čas ***** aj za sucha a nie hneď takto po zime a dažďoch...
26.03.2011 - 18:52:46
00
mne ani tak neslo o tu zltu znacku, tam sa po chaty neda jazdit normalne ani v lete uz 2 roky, ale vyssie je mesacna krajina este horsia ako na wukieho fotke nad limbachom... uz tam chatari maju aj cedulky "jazdite 5 km, praskaju nam chaty" ... a tento rok tam predpokladam ze neskocia, kedze si tam kamosi doniesli velke kopy kamenia na spevnenie ciest a vyplnenie ciest
26.03.2011 - 20:17:26
01
Dobrý link, citujem "v nedostupnom teréne za Stupavou smerom na Devínsku Novú Ves" takéto slovné spojenie si neviem dosť dobre predstaviť :) Ja mám s diviakmi len dobré skúsenosti, zatiaľ :)

Ináč tú fotku nad Limbachom som odfotil len preto, pretože som tade skoro dva roky nešiel, všetko sa to tam zmenilo. Ako píšete, tá asfaltka je v niektorých miestach hlinená, ale bolo to fajn. Homoľa a okolie je fajn :) a hlavne Čertov kopec a okolie, ten mám strašne rád :)

A k popadaným stromom: som prekvapený, aké množstvo kalamity ešte nie je v Karpatoch spracovanej. Stromy sú niekde stále popadané ako zápalky :(
26.03.2011 - 21:02:01
00
my (ja ,mipo,mafo) sme si dali okruh rakuskymi kopcekami Spitzberg +Hundsm. berg a zakoncili krasnym zjazdom do hainburgu .sucho vsade


ahoj, tym chces povedat ze jazdite v tej chranenej oblasti, kde je bikerom zakaz vjazdu? ja by som tam tiez rad siel, ale pri mojom stasti by som urcite dostal mastnu pokutu.
:D
Inak poradte mi ti co maju kompletne prejazdenu kobylu, ze ako sa zhora dostanem nad kamenolom - ci tam je cesticka a ci tam nie je plot. mohla by tam byt nejaka odbocka z Mokreho jarku alebo budem musiet ist cez les? diky

Prílohy:

devin_kamenolom.jpg
devin_kamenolom.jpg 218.03 KiB thumb_up0thumb_down

26.03.2011 - 23:36:13
00
Nad kameňolom je viacero ciest - napr. z Mokrého jarku. Ak ideš zdola od Devínskej cesty, tak je to prvá lesná cesta doľava (cca polovica jarku), taký strmejší kopec. Na jeho vrchole sa dáš doľava a si tam. Doprava to vedie buď k usadlosti na začiatku Fialkovej doliny (na Y doľava dole) alebo na rázcestie lesných ciest nad rozpadnutým mostíkom neďaleko Jezuitských lesov a Dlhých Dielov (doprava hore).
27.03.2011 - 05:36:49
00
Inak poradte mi ti co maju kompletne prejazdenu kobylu, ze ako sa zhora dostanem nad kamenolom - ci tam je cesticka a ci tam nie je plot. mohla by tam byt nejaka odbocka z Mokreho jarku alebo budem musiet ist cez les? diky

Ak ti to pomôže, tak som nejaké trasy vyznačil v mape. Všetko zjazdné, všade lesné cesty. Mokrý jarok sa preto volá mokrý, keďže je tam skoro stále mokro.

Prílohy:

Kobyla.jpg
Kobyla.jpg 230.96 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil wukie dňa 03.04.2011 - 11:43:25, celkovo upravené 1 krát.

27.03.2011 - 10:17:56
00
no isli sme len tam kde neboli zakazove znacky takze to nemaju tak uplne doriesene tam stym zakazom .a bolo to tam aj vyjazdene od bikov takze tam aj miestni asi jazdia :)
27.03.2011 - 11:15:11
00
Cavec. Nema niekto chut vybehnut niekedy, v nasledujucich troch dnoch na bike niekde do okolia Smolenic na volake endurove pojazdenicko?
28.03.2011 - 20:38:16
00
Zajtra tu nahodou neplanuje niekto dlhsi vyjazd, velmi pohodovym jarnym tempom napriklad na Pezinsku alebo Pajstun v rannych hodinach cca o 10.00 zo Zeleznej Studnicky ?
29.03.2011 - 17:41:05
00
Na dnešný výjazd ma inšpirovala veta
ps ale keby si wukie poznal dake polnacky zahorim od lozorna tak by to tiez nebolo najhorsie :nod:
Od Lozorna až tesne pred Pernek po krásnej poľnej ceste bez blata. Pri družstve v Jablonovom je kúsok asfaltový a pred Pernekom to ústi k ceste. Všetko zjazdné, šlapateľné a bez blata.

Prílohy:

Komentár súboru: Rázcestie piatich lesných ciest. Kúsok pred ním som na ceste zrazu zbadal pekného psa boxera. Najprv som sa zľakol, ale následne som sa mu prihovoril, ale pes sa bál a odišiel. Asi sa stratil pri naháňaní zvere...
10.jpg
10.jpg 125.56 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta pod Klokočinami. Chodník napravo je pre tých pravých uphillerov :)))
9.jpg
9.jpg 129.31 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ja na lúkach :)
8.jpg
8.jpg 135.44 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na lúkach pod kopcom Jastrabník.
7.jpg
7.jpg 103.06 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cesta k hlavnej ceste pred Pernekom.
6.jpg
6.jpg 85.14 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nad hlavou krúžili naše vzdušné sily.
5.jpg
5.jpg 40.8 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Zhoda náhod spojila vlak, aj keď osobné vlaky po tejto trati od 2003 nejazdia, danieliu zver a kostol v Perneku. Pri pohľade napravo boli dve srny a tie ďalšie dve kúsok ďalej z iného miesta.
4.jpg
4.jpg 134.71 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Za Jablonovým.
3.jpg
3.jpg 91.28 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Piesková cesta za Lozornom.
2.jpg
2.jpg 54.78 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Za Lozornom a prechod cez koľaje.
1.jpg
1.jpg 109.51 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil wukie dňa 03.04.2011 - 11:32:43, celkovo upravené 2 krát.

29.03.2011 - 21:09:37
00
Pokračovanie foto:

Prílohy:

Mapa.jpg
Mapa.jpg 235.33 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Už okolo Moravy neprejdem bez podebatovania si s "mojou" starou známou-labuťou. Dobre padne taká diskusia, každý si povie svoje a ide sa ďalej :)
17.jpg
17.jpg 181.26 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ďalšia zhoda náhod, pri fotení zaujímavého poschodového bunkra z prvej republiky (dobre zachovaného) sa tu objavili labute a na moste aj vlak z Viedne do Devínskej.
16.jpg
16.jpg 100.43 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tento pán, sám čistil stupavský cyklochodník. Dal som sa s ním do reči. Mali by sa aj orezať konáre okolo, ale na to vraj nie sú peniaze. Vraj sa tu dnes bol pozrieť aj primátor Stupavy.
15.jpg
15.jpg 80.3 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na lúkach nad Lozornom.
14.jpg
14.jpg 79.49 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na žltej značke pod Skalou. Veľmi by ma zaujímalo, čo tu kedysi stálo. Teraz je vidno len zvyšky. Lokalita mi veľmi pripomína Sklenú hutu.
13.jpg
13.jpg 159.46 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Koniec vojenskej asfaltky. Je to vtipné, že asfaltka tu len tak končí.
12.jpg
12.jpg 309.93 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lesná cesta tu skončila, bola zarastená, ale bol tu vyrezaný chodník, po ktorom sa dá dostať na hrebeňový motochodník.
11.jpg
11.jpg 256.57 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil wukie dňa 03.04.2011 - 11:30:43, celkovo upravené 1 krát.

29.03.2011 - 21:09:57
00
keyboard_arrow_up