to ja_michalko: na biku mám vedenie zhora, aj kladku.
V mojom prípade som musel riešiť zlý chod prehadzovača (reverzný ťah), nakolko aj pri minimálnom zanesení, nefungoval presne a dochádzalo k drhnutiu. Po výmene bowdenu prípadne namazaniu sa chod podstatne zlepšil, ale len na krátku dobu (1-2 x mokrý výjazd).
Nakonie som to vyriešil kladkou. Nehovorím že je to zázrak, ale niekedy nevidím cez blato ani prehadzovač ani kladku, ale stále to ako-tak funguje (pri použití bez kladky 2x dole, 1x hore a bolo preradené)
teraz je servisný interval zadného lanka po 8-10 výjazdoch (podla blata). Takže mne osobne to pomohlo. :roll:


ja som to riesil vymenou shimana za sram....a odvtedy sa len pod fuzy usmievam :lol:
01.03.2007 - 21:22:17
00
to imino sp.: kladka je o niečo lacnejšia ako kompletný prechod na SRAM. (20x?). To je radikálne riešenie problému a pri prevode 1:1 ti je kladka naozaj zbytočná.
Uvažoval som aj nad takýmto riešením, ale nakolko mi vyhovujú RF tak som zostal u klasiky tahu Shimano 1:2. Škoda že Shimano nemá v ponuke aj páčky 1:1 (ako Sram 1:2). Asi vedia prečo :lol:
Ale to je už iná debata a sem to nepatrí.
01.03.2007 - 21:50:18
00
keyboard_arrow_up