Ked tlacis bike dozadu,, tak sa ti tocia aj pedale.... On sa pyta ako je mozne, ze typek isiel s bikom dozadu a pedali sa mu netocili... Ja to vysvetlit neviem, ale tiez som to uz videl na nejakom streetovom videu... 8)

Fígeľ je v tom že pravá strana klúk má "integrovanú volnobežku", takže vlastne spätným chodom sa točí stredová oska a kľuky sa nevracajú. Videl som to na jednom holandskom klasickom bicykli a predpokladám že tento systém je využitý aj tu.
01.03.2007 - 13:18:27
00
hmm katko skus len tak potlacit bike dozadu a sleduj si kluky.. ci sa tocia alebo stoja na mieste..

a potom pride otazka zo zaciatku:
ten manik vobec netocil pedalni do zadu ?


nepoznám druhy volnobežiek na bmx-kách ale určite tam nebude taká ako na klasickom náboji



to je pochopitelne ale v skutku nelogicke az na urciti druch preklapania ale to mi neako tiez nejde do hlavi
01.03.2007 - 13:18:35
00
Ked tlacis bike dozadu,, tak sa ti tocia aj pedale.... On sa pyta ako je mozne, ze typek isiel s bikom dozadu a pedali sa mu netocili... Ja to vysvetlit neviem, ale tiez som to uz videl na nejakom streetovom videu... 8)

Fígeľ je v tom že pravá strana klúk má "integrovanú volnobežku", takže vlastne spätným chodom sa točí stredová oska a kľuky sa nevracajú. Videl som to na jednom holandskom klasickom bicykli a predpokladám že tento systém je využitý aj tu.


clovece to ma nenapadlo normalne zazrak
01.03.2007 - 13:26:36
00
Kllon, to som zmazal ja a este nieco v takom duchu napises, tak zmazem aj teba.... Dakujem za pochopenie... Nebudes tu nikoho bezdovodne urazat len za to ze to nechopil o co islo....
01.03.2007 - 14:06:29
00
Nuz chlapi asi nikomu nenapadlo ze to moze byt pustene nomalne odzadu cize ide obycajny manual :shock:
01.03.2007 - 16:11:36
00
Nuz chlapi asi nikomu nenapadlo ze to moze byt pustene nomalne odzadu cize ide obycajny manual :shock:
Zas ked to kukam dalej tak to nie je mozne :roll:
01.03.2007 - 16:14:44
00
Je to v orechu.
Normálny orech, keď je záber dopredu, tak zaberá a točí koleso. Ak nie je záber a koleso sa točí, tak západky preskakujú a rapkajú. Podobne keď potlačíš kolo smerom dopredu. Ale keď potlačíš kolo dozadu, tak západky nepustia a kluky sa točia smerom dozadu - ako pri pevnom prevode.
No a sú orechy, ktoré majú inak vyriešené západky - pri jazde dozadu nie je pevný prevod, kľuky stoja na mieste.
Takýto orech sa používa pri streete. Ale len tí bohatší... Lebo vychádza minimálne na 10 tis. slovenských.
01.03.2007 - 20:24:59
00
Nemas nejaky vykres toho cuda? pre lepsie pochopenie :wink:
01.03.2007 - 21:10:41
00
Pred pár rokmi som náhodou bol v obchode u kamoša, ked to zháňal nejaký junáčik. Nasledoval telefonát do Talianska a vypočuli sme si preklad odpovede, ktorú som dal do svojho príspevku. Bolo to pred pár rokmi. Nemusí to byť celkom pravda, preklad mohol byť skomolený, aj ja už trpím sklerózov a aj cena už môže byť nižšia.
Zdá sa mi, že sa to už niekde pretriasalo, skús staré príspevky (hodne staré) na Macíkovom webe, padol tam aj názov, ako sa tá sranda volá.
02.03.2007 - 20:40:25
00
Pred pár rokmi som náhodou bol v obchode u kamoša, ked to zháňal nejaký junáčik. Nasledoval telefonát do Talianska a vypočuli sme si preklad odpovede, ktorú som dal do svojho príspevku. Bolo to pred pár rokmi. Nemusí to byť celkom pravda, preklad mohol byť skomolený, aj ja už trpím sklerózov a aj cena už môže byť nižšia.
Zdá sa mi, že sa to už niekde pretriasalo, skús staré príspevky (hodne staré) na Macíkovom webe, padol tam aj názov, ako sa tá sranda volá.


aki je presne macikov veb dik
04.03.2007 - 18:36:26
00
aki je presne macikov veb dik


najdes na prvej strane v teme Ako zalozit cyklo odiel (klub)
04.03.2007 - 18:49:15
00
aki je presne macikov veb dik


najdes na prvej strane v teme Ako zalozit cyklo odiel (klub)

dik
04.03.2007 - 18:57:38
00
to si si važne myslel,že on tam ma nejaky "vynalez"? :lol: :lol:
Nauč sa to a budeš to mať...Skoro to iste ako pri kolieskovych korčuliach...skoro...
04.03.2007 - 19:38:14
00
keyboard_arrow_up