AUTHOR Bikemaratón Súľovské skaly

18.06.2011
4. kolo - Valašsko-Považská séria
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (65)
18luboss18alena zdravotackaasalnbikerka40bimjeambrachoc-34CraObsde Fectfalko32FlakynoFlinkerftakopyskgabiski76gebulaGreywolficemanivliivodrnojanci30JaniakJarule22jasopetoJojojoziCCkalcokapoKockaktmpatrikkubasltomaturmaxxspMiMiNoMircelimiropesmishoxMisqa12mysteryoborPa3kpegasusPipikovicR-u-d-eRaBaRomanRoman_Zilinaromanmromanxrootshifty12smido20Sp4jostevohortstevolcTerrytomy89Trancetritolunigenavankesvulpeculayoyo
tak pre mna dnes nevydarený maratón, ale len z mojej strany - prvý pád na 30 km dlhej trate, pri zjazde, narazena bedrový kosť, udretá hlava-pád si moc nepamätám, trochu som bol otrasený , vykrivená prehadzovačka, spadnutá reťaz, stratený mobil, ktorý mi páde vypadol z dresu, ...biker čo išiel okolo mi požičal svoj mobil, aby sa "prezvonil", kde je.Samozrejme, že som mal vypnuté zvonenie, tak som ho spolu s opravou bajku hladal aspon pol hodinu.
Cca na 60 km sa zintenzivnila bolesť hlavy, malatnosť, ..pocit na zvracanie, tak som to otočil a stretol som partiu s topolcian co sprevádzali víťazku dlhej trate, tak ma nakoniec potiahli so sebou.
na 83 km pri zjazde pred poslednou občerstvovačkou som sa vykotil druhý krát, vyrazený dych ,opať tá istá bedrova kosť, kde mám opuch ako balón, lakeť narazené ucho, krk a lakeť.
Kedže to videli tak to povedali na občerstvovačke, kde poslali pre mna auto,za čo im ďakujem.
Ujovia s občerstvovačky to zhodnotili": tak ty si teda dobre doj.......ný a chceli ma naložiť do auta a odviesť 8) , nakoniec som ich presvedcil, že nejak dojdem do ciela, spravil som si tam dlhsiu obednú pauzu a nejak sa doplazil do ciela. takto dobitý som už dávno nebol.
hlava už bolí menej, už ma netočí ... :) , ak by niečo bolo asi zajtra pohotovosť.

no shickmo ma v niecom pravdu s tým zdrav. zabezpečením..

ináč pre organizátorov :y:
18.06.2011 - 22:49:22
00
u mňa okrem tej tomboly fakt bez výhrad :) ešte som z maratónu o pol 10 nedošiel, takto o vyhlásenie aj tombolu prišlo strašne vela cezpolných, čo aj bolo vidieť.. aspoň že sa tá tombola nenaťahovala a neprevzaté ceny sa kumulovali a neťahali znova..
som rád že som konečne aj na súlove odštartoval :rock:


btw v priebežných výsledkoch figurovali na 48km trati dvaja borci pred Ivanovom, víťaz tam svietil 1:49 mám pocit.. to bol asi ten borec čo tam pri vyhlasovaní diskutoval a potom nasr*tý odkráčal a pri odchode autom vytruboval a skoro do niekoho narazil.. o čo šlo? skrátili si trať alebo prečo sú mimo?
18.06.2011 - 23:20:26
00
nie, v tých výsledkoch boli pôvodne započítaní omylom 2 ľudia z 25ky...ten čo tak vytruboval bol Tomáš H. z KE, ktorého očividne nebavilo to čakanie :P
18.06.2011 - 23:30:04
00
Hneď sa mi nezdal ten víťazný čas 1:48. Veď to by som ani na motorke nedal :)
18.06.2011 - 23:30:18
00
plukovnik: fuu, tak to teda nebudu najprijemnejsie spomienky. Prajem skore uzdravenie.
Mate pravdu, ze v najtazsich zjazdoch mohol byt minimalne niekto z organizacneho kolektivu s lekarnickou.
V tych vysledkoch bol celkovo nejaky zmatok.
A tiez by som v jednom mieste zle odbocil, nebyt zakricania od Jara Buchtika (musel som sa trosicka vratit)+2x mi spadla retaz z velkeho prevodniku :lol:
18.06.2011 - 23:33:24
00
tak potom tomáš H. je pekný *** za to čo tam predviedol..

inak nejaké filtrovatelné výsledky nebudú? podla kategórií..
18.06.2011 - 23:35:04
00
http://www.videocom.sk/vysledky/20110618sulov.html
18.06.2011 - 23:36:28
00
tak pre mna dnes nevydarený maratón, ale len z mojej strany - prvý pád na 30 km dlhej trate, pri zjazde, narazena bedrový kosť, udretá hlava-pád si moc nepamätám, trochu som bol otrasený , vykrivená prehadzovačka, spadnutá reťaz, stratený mobil, ktorý mi páde vypadol z dresu, ...biker čo išiel okolo mi požičal svoj mobil, aby sa "prezvonil", kde je.Samozrejme, že som mal vypnuté zvonenie, tak som ho spolu s opravou bajku hladal aspon pol hodinu.
Cca na 60 km sa zintenzivnila bolesť hlavy, malatnosť, ..pocit na zvracanie, tak som to otočil a stretol som partiu s topolcian co sprevádzali víťazku dlhej trate, tak ma nakoniec potiahli so sebou.
na 83 km pri zjazde pred poslednou občerstvovačkou som sa vykotil druhý krát, vyrazený dych ,opať tá istá bedrova kosť, kde mám opuch ako balón, lakeť narazené ucho, krk a lakeť.
Kedže to videli tak to povedali na občerstvovačke, kde poslali pre mna auto,za čo im ďakujem.
Ujovia s občerstvovačky to zhodnotili": tak ty si teda dobre doj.......ný a chceli ma naložiť do auta a odviesť 8) , nakoniec som ich presvedcil, že nejak dojdem do ciela, spravil som si tam dlhsiu obednú pauzu a nejak sa doplazil do ciela. takto dobitý som už dávno nebol.
hlava už bolí menej, už ma netočí ... :) , ak by niečo bolo asi zajtra pohotovosť.

no shickmo ma v niecom pravdu s tým zdrav. zabezpečením..

ináč pre organizátorov :y:



Servus sme radi ze sa ti nic vazne nestalo, mali sme obavy ze ako to s tebou dopadlo. Predsa len dva pady za jeden pretek. Ked som ta videl na to 60 km hodil som ti ten magnes vyzerlao ze si sa celom pozbieral. A ten tvoj druhy pad, mi sme zisli dole lukou a v dedine na asfalte sme len poculi neskutocny vykrik. Kamos ta videl ako si siel dole, ze si zasiel za strom a uz si sa nevynoril. Na tej obcerstvovacne sa rychlo zmobilizovali, chlapik sadol na skuter a siel hore zatebou. dasli volal organizatorvi. Daj sa rychlo dokopy nech mozes dalej jazdit. Nemusel si to tak hnat uz po tom prvom pade nic take by si neuslo.
Skore uzdravenie
19.06.2011 - 00:17:59
00
Mimochodom,Plukovník, tí dvaja čo Ťa sprevádzali a zavolali pomoc bol licencovaný Peťo Schneidgen a Helen Beňová-
víťazka žien na dlhej.


Naposledy upravil alena zdravotacka dňa 19.06.2011 - 06:43:56, celkovo upravené 2 krát.

19.06.2011 - 06:30:41
00
Za mňa hobbíka na krátkej.
Prvých 25 km v tomto roku mám za sebou.Prvých preto, lebo mám neskutočný blok čo sa týka bicykla.Neviem prečo, ale cítim nechuť naň vôbec sadúť. Endorfíny kompenzujem inou športovou aktivitou. Dúfam, že to prejde.
Čo sa týka samotného preteku, Slavo to vie robiť ako asi nik tu na Slovensku.
A keď vychytá ešte tie niekoľko krát spomenuté muchy, ako je zdravotnícke zabezpečenie na trati
/ U nás je pod každým dlhým zjazdom na trati zdravotnícka hliadka - máme ich asi 4/
a samozrejme niečo treba robiť s časomeračmi, ktorí pokašľali záver preteku, tak nebude čo vytknúť.


Aha, ešte čo by som vytkla, Slavo nedal by sa čajík namiesto citrónu okysliť limetkami, vieš kôli vôni. ;)
19.06.2011 - 06:41:54
00
Konecne, konecne...po 3 rokoch opat dlha sa super podmienok. Naozaj krasna a narocna trat. Najskor som siel si Icemanom az po Patuch z druhej strany ale potom zacal pridavat a radsej som sa odpojil a siel si svoje :) (kua Iceman a Romanx, odkial mate to EPO? :P :rofl: ). Trat nasledne pekne ubiehala, najhorsi bol asi zaver toho dlheho stupania z Hricovskeho Podhradia kedy na mna prisla taka zvlastna unava, normalne sa mi zatvarali oci na biku. Nastastie som mal v drese "nakopavak" a ten mi fakt zabral. Zjazd do Pekliny, to je kapitola sama o sebe, asi 3 krat som cakal ze v tom hlbokom listi hodim tigra alebo nieco zlomim na biku. V podstate nebyt tohto useku tak som skoro uplne cisty. Ked som videl, ze odpadli tie luky za Peklinou to bolo ako druhe Vianoce. Nasledne stupanie sa uz slo vyborne, tak isto aj na Rohac kde som este udolal nastupom jedneho ceskeho brata : :muscle: :lol:

Organizacne super :y: :y: , kurca v cieli tak isto, akurat to cakanie na vyhlasenie a nasledne tombolu bolo uz naozaj mooooc dlhe :headbang:

Sulov je skutocny MTB maraton ako ma byt...
19.06.2011 - 08:23:37
00
Servus sme radi ze sa ti nic vazne nestalo, mali sme obavy ze ako to s tebou dopadlo. Predsa len dva pady za jeden pretek. Ked som ta videl na to 60 km hodil som ti ten magnes vyzerlao ze si sa celom pozbieral. A ten tvoj druhy pad, mi sme zisli dole lukou a v dedine na asfalte sme len poculi neskutocny vykrik. Kamos ta videl ako si siel dole, ze si zasiel za strom a uz si sa nevynoril. Na tej obcerstvovacne sa rychlo zmobilizovali, chlapik sadol na skuter a siel hore zatebou. dasli volal organizatorvi. Daj sa rychlo dokopy nech mozes dalej jazdit. Nemusel si to tak hnat uz po tom prvom pade nic take by si neuslo.
Skore uzdravenie


ok. ešte raz dakujem za pomoc a gratulujem vám k umiestneniu na bedni 8)
19.06.2011 - 08:43:11
00
Tých pádov som ja videl tiež zopár aj ja som raz pekne letel - myslím, že to bolo pri zjazde do Hlbokého. Bolo tam veľa skál a zvrtlo mi predné koleso (keď som debil a rozbehnem na takej rozbitej ceste :tmi: ). Kým som sa stihol oprášiť, tak ďalší biker to nevykryl a zvrtlo ho to rovno do mňa - tiež spravil pekné saltíčko...
19.06.2011 - 08:57:24
00
do tretice vsetko dodre
posledne dva roky boli take ze tento rok som bol rozhodnuty ze ak padne iba jedna tak ani nevystartujem
ale sa prasilo!!! a tak som presiel krasnu :f: :f: :f: strednu trat bez padu do ciela
len na zaciatku sa domorodci na jednom mieste pohrali zo znacenim
takze hodnotenie:
pocasie :y:
znacenie :y:
obcerstvovacky :y:
jedlo v cieli :y:
sprchy :y:
organizatori+dobrovolnici :y: dakujem sa vydarenu akciu :handshake:
len jedno negativum s Bercom sme skonstatovali ze vitazi tirakov uz nemaju take ladne krivky a nenosia airbag :lol: :lol: :lol:
19.06.2011 - 10:08:14
00
Parádny maratónik :clap: :clap: a počasie asi ideálne :nod: .. značenie vynikajúce, jedno problematické miesto s traktorom na lúke sme zvládli :lol:

Prílohy:

Komentár súboru: kolegovia z dlhej :)
IMG_3261s.jpg
IMG_3261s.jpg 215.93 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: krasne policka modrej zeleniny a nad nimi hrozivo vyzerajuce mracna, cakajuce na koniec maratonu aby mohli konecne prsat
IMG_3256s.jpg
IMG_3256s.jpg 150.16 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: pokusne foto zadnou kamerou .. kontrola superov :D
IMG_3255s.jpg
IMG_3255s.jpg 245.66 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: start maratonu .. najdi si svojho chrta :D
IMG_3251s.jpg
IMG_3251s.jpg 197.72 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil lto dňa 19.06.2011 - 10:46:43, celkovo upravené 2 krát.

19.06.2011 - 10:16:38
00
keyboard_arrow_up