MERIDA Zelená stopa SNP

29.08.2011
10. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Banská Bystrica (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (42)
1nameAK4477Andobikerandrej25bykiviCTM-kodynatomgabiski76Hazardchalan25rZvivodrnojasopetoJeannajmahutJozinoXTjurajko1975killergKockakrejzimagic7martin.lmartinantoni13matovoMaVeMichalesmilos21MircelioborPipikovicrichardleRobert1Robo87RoboKromanmromanxshane541smido20uncVladko1zuzu3011
Záleží aj na plášťoch.
Zaujímavé, že niekomu sa defekty vyhýbajú, žeby náhoda?
Absolvoval som za posledné dva roky 15 maratónov (aj minuloročná Zelená stopa) a počet defektov nula.
02.09.2011 - 12:02:52
00
mal by trat rano pred maratonom vyzametat? :?:


... a este aj kopce vyrovnat, hlavne ten prvy, tam sa trhaju retaze :D
02.09.2011 - 12:21:27
00
retaze trhaju len ti co nevedia radit ;)
02.09.2011 - 12:34:05
00
Myslim ze nie je co vytykat na tomto maratone, pekne zorganizovane, znacenie prehladne, aj cestoviny vyborne...techicky sice narocne, ale o to to bolo zaujimavejsie...nastastie u mna bez defektu, iba raz mi padla retaz :P no a ten pohlad z uplneho vrchu bol nezabudnutelny ;) Dakujeme za prijemnu akciu a znova takto o rok sa dufam vidime :)
02.09.2011 - 12:41:17
00
Záleží aj na plášťoch.
Zaujímavé, že niekomu sa defekty vyhýbajú, žeby náhoda?
Absolvoval som za posledné dva roky 15 maratónov (aj minuloročná Zelená stopa) a počet defektov nula.


Mozeme si podat ruky, ja som tiez uz vyse roka nemala :) ani na tomto maratone som nedostala defekt ale zato som prisla predposledna :rofl:
02.09.2011 - 12:44:09
00
2jeanna: ako mozes napisat, ze cestoviny vyborne... :D :D, nic proti, neviem ci si mala mäsové, alebo syrové, ale ten "mäsový" mimozemstan, tak to bola ""delikatesa"", radsej mohli dat tie bagety, lebo to bolo dorazenie celkom pekneho maratonu, taktiez v cieli ziadna voda, a ked moderator povedal, ze si mame ist po kofolu, alebo pifco, tak ma ty capovnici odbili, ze listok kde mam, tak asi ho nebudem nosit v drese pocas preteku... :/, co sa tyka trasy, tak celkom dobra, ale maraton nerobi len trasa, ale aj zabezpecenie a starostlivost o pretekarov...
02.09.2011 - 12:53:56
00
Mne tiez velmi chutili, podla mna naj jedlo z maratonov kde som bola tento rok.
02.09.2011 - 13:23:05
00
Roflex: mala som cestoviny so syrovou omackou a nahodou bola vyborna, aj napriek tomu, ze som tam citila nivu, ktoru nemusim ;) A uplne ma to zasytilo :) Je tazke vyhoviet vsetkym ludom - kolko ludi, tolko chuti. Netreba byt vyberavy :P
02.09.2011 - 14:09:18
00
Záleží aj na plášťoch.
Zaujímavé, že niekomu sa defekty vyhýbajú, žeby náhoda?
Absolvoval som za posledné dva roky 15 maratónov (aj minuloročná Zelená stopa) a počet defektov nula.



Podla mna defekty su v prvom rade o stasti a az potom hra istu rolu technika jazdenia, tlak v plastoch a jasne - aj o roznych ochrannych vrstvach ich drahsich verzii (do ktorych sa vsak, podla mojich skusenosti, oplati investovat).
Inak ak pocet kamenov robi horskym maraton horskym tak to bol jeden z najhor(s)kejsich ake som isiel. Nie je to dovod preco by som tu uz nesiel - skor je to, podla mna nudna trat, - nekonecne, siroke lesne cesty ako keby sa organizator drzal toho "lesneho zakona" - skor nieco pre dupacov ako o nejakych technickych pasazach...
A co sa tyka cestovin - dal som ich na tri hlty - nic moc, ale stale lepsie ako nejake olejnate tekutiny vydavajuce sa za gulas ako napr. na kralovskom pred troma rokmi. Gulas treba vediet varit - cestovinami sa nic nepokazi.
02.09.2011 - 16:30:06
00
grupeto: Podľa mňa tá trať je celkom pestrá. Nemôžeš čakať single niekde, kde sa to asi nedá urobiť. A organizátor nemôže len tak hocikde spraviť trať. To dá asi logiku, či? A áno ten lesný zákon tu je, tak ho nemáš prečo dávať do úvodzoviek - organizátor si predsa nebude robiť problémy...
Veľa bikerov je tu nejakých rozmaznaných - za 13 eur to bol veľmi solídny maratón...
02.09.2011 - 17:35:33
00
to hazard: Nikto netvrdi ze to nebol solidny maraton (ktory ma mimichodom urcite nestal 13 eciek kedze to mam na otocku skoro 500 km), ale tam to aj konci. Nikto nevini organizatora ze nespravil zaujmavejsiu trat - nema kazdy mestske lesy alebo chapajucich vlastnikov - dakde sa single daju (ako v nedalekom zvolene svojho casu) a niekde sa asi nedaju.... Samozrejme nie je to ani v singloch ani v cestovinach - proste kazdy mame nejake dojmy a snad toto forum je aj o nich...Takze proste ak si este budem mat buduci rok moznost vyberat medzi kralovskym a bystricou, ktore teraz vysli na mna dost natesno , tak mam uz vybrate... A hadam kralovsky nie je alternativa pre rozmanaznych bikerov (gulas negulas ;-))....
02.09.2011 - 18:14:30
00
grupeto: Podľa mňa tá trať je celkom pestrá. Nemôžeš čakať single niekde, kde sa to asi nedá urobiť. A organizátor nemôže len tak hocikde spraviť trať. To dá asi logiku, či? A áno ten lesný zákon tu je, tak ho nemáš prečo dávať do úvodzoviek - organizátor si predsa nebude robiť problémy...
Veľa bikerov je tu nejakých rozmaznaných - za 13 eur to bol veľmi solídny maratón...


Zas pravdu, zatial mám odjazdených 24 maratónov za túto sezónu, a po nejakých extra singloch som teda nepretekal, vždy je to 95% zvážnice a asfalt ;) Dúfam, že Púchovský maratón to zmení :)
02.09.2011 - 19:43:43
00
Jednemu vadia kopce, inemu zasa skaly, dalsiemu lesne cesty. Nieketo chce singly, iny zasa rovinu a zjazdy a neviem co este vsetko. A niekomu este aj to jedlo. :headbang:
Nie sme nahodou horski cyklisti? A co je v hore, alebo v lese? Kamene, korene, piesok, hlina, blato, popadane haluze, listie a vseliake ine prekazky. Vsak toto je najkrajsie a nadherne na MTB. Nechapem, ze ked toto niekomu vadi neprejde k trekingu a vozi sa po cestach, alebo k cestnej cyklistike. A vobec by ma nebavila "tip-top" trat, kde je vsetko ciste, "vyzametane",...
A strava? Ohladom stravy doma som narocny, to musim priznat, ale toto je maraton, kde mozme byt radi, ze mame aspon nieco a nieje to nejaka "internatna" strava, kde si vsetko kvalitne rozoberu kucharky. Dalo sa to zjest a vobec to nebolo zle, naopak bolo to chutne, aj ked sa tie plastove taniere rozpadali :D .

Aj keby niekto zorganizoval najdokonalejsi maraton, tak vzdy sa najdu ludia, ktori nieco na tom najdu. A je to normalna vec, lebo nie kazdemu sa da uhoviet, ked kazdemu sa paci nieco ine. Ale umenie je sa prisposobit a byt vsestranny.

Uz sa opakujem, ale pre mna to bol super maraton a som velmi rad, ze este stale sa najdu ludia ktori dokazu nieco taketo pripravit, aby sme sa mali kde zabavit a dobre si spolocne zajazdit. Ak mi praca dovoli, tak uz teraz sa tesim na buduci rok. VDAKA!!! :y:
02.09.2011 - 20:29:26
00
[quote=""]Jednemu vadia kopce, inemu zasa skaly, dalsiemu lesne cesty. Nieketo chce singly, iny zasa rovinu a zjazdy a neviem co este vsetko. A niekomu este aj to jedlo. :headbang:

Aj keby niekto zorganizoval najdokonalejsi maraton, tak vzdy sa najdu ludia, ktori nieco na tom najdu. A je to normalna vec, lebo nie kazdemu sa da uhoviet, ked kazdemu sa paci nieco ine. Ale umenie je sa prisposobit a byt vsestranny.

To sa dá ľahko riešiť, každý si bude pretekať vlastný pretek a bude mať dokonalý maratón, čo donesie na jedlo, to bude mať, možno to pomože niektorým "hladošom"
02.09.2011 - 20:34:37
00
Ty si to dobre vymyslel. :D Treba to navrhnut organizatorom maratonov a kazdy bude spokojny. Asi toto by vsetci chceli. :D :D :D
02.09.2011 - 22:09:14
00
keyboard_arrow_up