nebola to poštárka,ale špedičná služba PPL - od včera som sa stal na staré kolená 29-er bikerom,komín sa zreže neskôr podla potreby,sedlo už je nastavené,ked prídu objednané kotúče Hope 180 mm,dám viac foto do vlákna aký bike vlastníte



veľa bielej :shake: ... ale inak, zaujímavé :nod:
10.11.2011 - 06:41:59
00
veru tak,vela bielej,ale čo už,dostal som ho za cenu,ktorej som neodolal-inak váži presne ako tvoj TrailStar 14,2 kg , stým ešte niečo skúsim urobiť-dnes idem vyhodiť duše,sná´d sa dostanem na 14 ...
10.11.2011 - 07:30:54
00
Hm a doteraz si mal čo za pumpu keď si fúkal so stratami? ;)

Pumpy som skusal kadejake ale pri niektorych tlmicoch s malymi komorami (napr. G:A) bol problem vzdy.
10.11.2011 - 08:09:36
00
jasné .. farba nerozhoduje a s tou váhou ... štve to aj mňa, no neoplatí sa šetriť na váhe na úkor tuhosti komponentov, takže ak vážiš to čo ja vieš o čom hovorím ... ale pár gramov hlavne na plášťoch by som aj ja dal rád dole...
10.11.2011 - 08:20:46
00
Žigo to je divné, napr. taká Magura, DT Swiss robí hadice s poistkou na ventil. Pri tom riešení naozaj žiadny únik nehrozí.
10.11.2011 - 08:21:47
00
Pozeral som jak vyzera pumpa od Magury a s podobnymi s rovnakym ventilom to moc neslo. Ako vyzera DT som nenasiel, ale ak ma na konci srobovaciu poistku, ako na tom adapteri, tak by mohla fungovat.
10.11.2011 - 13:28:39
00
Konecne budem fukat bez strat.


Rovnaký systém ako je tento, ponúkajú, alebo ponúkali mnohí "dodávatelia" cyklo-príslušenstva. Ja som mal pumpu s týmto systémom od BBB, ešet stále ju má Kocnere, no videl som ich aj pod značkou XLC. Všetky boli úplne rovnaké, len iný nápis ..ako by ich jedna mater mala :nod: thaiwanská mater.
Funkčnosť nebola zlá, no určite nie 100% ... problém bol v tom, že vnútorné gumené tesnenie niekedy upchalo ventil a tak zaťahovať to treba s citom, inokedy zas fučali tesnenia v tej "hlavici" a sú tam celkom 4 gumené o-krúžky, takže ... znovu platí čím jednoduchšie tým lacnejšie a menej kazové ...
Ale nech slúži! ;)
10.11.2011 - 13:48:41
00
Mal som pumpy Magura, Fox a momentálne Scott a nikde som problém s únikom tlaku nepostrehol. A to s nimi bežne fúkam IFP komory v tlmičoch na relatívne vysoké tlaky. Preto sa mi tieto "fámy" s únikmi vzduchu pri odskrutkovávaní pumpy nezdajú odôvodnené. Samozreme ak si mal s tým problém, tak to je dobré riešenie. ;)
10.11.2011 - 19:02:58
00
tiež si myslím že únik vzduchu nemôže byť nejako tragický pokiaľ nie je niečo pošahané ... ventil ako aj koncovka na pumpe by mali ladiť tak, že pri povoľovaní sa ventil uzavrie a ak aj unikne trochu vzduchu aj tak o tom nevieš pretože si tlak nastavuješ podľa SAG a a ak je málo dofúkneš na viac ...
Tiež v poslednej dobe občas fúkam IFP komoru na tlmiči ktorá je teda extra malá a tlak v nej vysoký a nikdy som neriešil že ak tam natlakujem 250 PSi či tam aj toľko ostane alebo to bude len 220 PSi ... a pokiaľ sa mi zdá málo, tak potom natlakujem 270 PSi a tlak ktorý tam zostane bude OK .. si myslím. Treba si uvedomiť, že ak natlakujem tlmič na 200 PSi, pumpu odpojím a potom ju znovu pripojím tak mi tlak nikdy nemôže ukázať rovnakú hodnotu, pretože niečo z neho musí predsa naplniť a natlakovať objem ktorý je v hadičke a v manometri a tým pádom že sa zväčší objem tlak klesne. No a to je úmerné tomu aká veľká komora bola predtým natlakovaná. Ak natlakujem vidlicu na 130 PSi a pri opätovnom zapojení pumpy mi ukáže len 120 Psi ..no pri tlmiči to bude ešte menej lebo komora na ňom je objemovo menšia a pri IFP komore mi tlak z pôvodných 250 PSi klesne len na 120 Psi ... pochopené?
10.11.2011 - 19:51:06
00
Lapierre: aku pumpu doporucujes na Suntour Epicon (vidla aj tlmic) ? Diky !
10.11.2011 - 19:53:47
00
strieborné bývajú celkom dobré, čierne sa vraj kazia :P

Nie ..sorry vážne ... je jedno akú máš vidlu a tlmič, či Fox, Suntour alebo RS ... systém je rovnaký, ventilky rovnaké ..takže už si len vybrať pumpu.
Táto napríklad má tú koncovku ktorú ospevuje Martinux.

http://www.suncycle.sk/sk/produkt/pumpa-na-vidlice-giyo-gs2/461

Ja osobne používam takúto:

http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?manufacturers_id=105&products_id=103205

a som s ňou maximálne spokojný.

Je síce pravda že som ju kúpil za 12,- eur no .. treba hľadať.
10.11.2011 - 19:58:56
00
aj ja mam taku ako l_laco , a zhodou okolonosti mam aj tlmic aj vidlu suntour ....
10.11.2011 - 20:14:05
00
Dnes zacali moje mensie nakupy na buducu sezonu

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 231.33 KiB thumb_up0thumb_down

10.11.2011 - 20:22:35
00
zoberem tu zo suncycle a este nieco doobjednam na zimu :-) Diky !!
10.11.2011 - 20:26:26
00
Laco k tomu čo si písal, len doplním, že sa dá namerať opäť rovnaký tlak. Keď opäť naskrutkuješ pumpu na tlmič/vidlicu natlakuješ hadičku pumpy na očakávaný tlak (pred otvorením ventilu). Potom pumpu pritiahneš ešte viac (použiješ na to páčku na pumpe resp. druhú skrutku) a potom manometer ukáže presne rovnaký tlak bez straty aký si tam nafúkal a toto meranie bude presné a neskreslené. Je to overený postup.

K pumpám ako písal laco, je to jedno. ;)
10.11.2011 - 20:44:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up