nie je jednoduché nájsť kvalitného mechanika...
09.12.2011 - 15:48:31
00
Kokso. Parada !!! Nebude treba behat do Biskupic...
09.12.2011 - 21:06:17
00
No, neviem, neviem ... podľa toho, čo som čul, tak to bude len taká vysunutá jednotka. Boli ste tam už niekto?
11.12.2011 - 07:35:33
00
A budu? ;-)


Servis tam bude mat pod palcom chalan co robil dlhe roky v Biskupiciach.
12.12.2011 - 09:38:55
00
Chcem sa s vami podeliť o skúsenosť čo sa mi stalo túto sobotu v servise v Športservise Podunajské Biskupice.

Doteraz som bol s ich predajňou veľmi spokojný - predavači sú veľmi ochotní a čo nemajú to objednajú.

So servisom je to ale horšie. Urobte si predstavu sami:

Chcel som si dať ofrézovať domček (rúrka kam sa montuje stredové zloženie) aby boli strany presne rovné.

Keď som rám dostal do rúk tak som sa najprv porezal na otrepoch, ktoré nam po frézovaní nechali. (predstavte si keď vŕtate dieru do železa - na druhej strane vám ostane ostrý kus kovu ktorý treba začistiť). Viditeľne si s tým nerobili žiadne starosti.

Ďalší šok bol že do závitu sa nedalo našróbovať stredové zloženie. V servise sa neunúvali prebehnúť závit závitníkom. Keď som sa vrátil do Športservisu tak mi pán vedúci servisu vysvetlil, že frézovanie je jedna vec, a čistenie závitu že je druhá položka a pri objednávaní servisu som si pýtal len frézovanie. (mimochodom pred frézovaním bol závit úplne v poriadku a pri objednávaní servisu mi ani slovkom nepovedal že po frézovaní si musím ešte priplatiť za čistenie závitu).

OK, po dosť dlhej výmene názorov mi to prečistenie závitu nakoniec urobili ako reklamáciu a trvalo to ani nie minútu. (koľko času by sme si všetci ušetrili keby to tak urobili hneď na prvý krát po frézovaní ???)

Šok číslo 3 bol keď som zistil že to ofrézovali zle. Majú nástroj, ktoý neberie do úvahy závit domčeka (takže je jeden nástroj na anglický aj taliansky závit). Pri klasickom stredovom zložení je dôležité aby pravá miska dosadla plochou zvonka domčeka, takže táto rovina musí byť kolmá na os závitu. Navyše aj ľavá rovina by mala byť kolmá na os ľavého závitu a obe roviny by mali byť rovnobežné.

Pred frézovaním som mal ten problém že roviny na tomto ráme neboli rovnobežné a preto som ho chcel ofrézovať. V Športservise ale zobrali za správnu rovinu na ĽAVEJ strane a rovinu na PRAVEJ strane ofrézovali rovnobežne s ĽAVOU rovinou. Po zákroku ale PRAVÁ rovina nie je kolmá na os závitu a tým pádom keď našróbujem misku stredového zloženia, miska nedosadá na celú plochu pekne po obvode, ale prakticky len v jednom bode, keď to poriadne dotiahnem tak asi na 10% obvodu, ale na zvyšku bez problémov medzi domček a prírubu misky stredového zloženia vložím necht.

Takže teraz mi nezostáva iné len nájsť iný servis kde majú frézu ktorá sa chytí do závitu a zarovná pravú rovinu domčeka aby bola kolmá na pravý závit. Už teraz je domček frézovaním zmenšený z pôvodných 70mm (taliansky) na cca 69mm. Som zvedavý koľko zas bude potrebné ubrať aby sa to zrovnalo a či sa tam bude dať vôbec namontovať stredové zloženie určené na pôvodnú šírku 70mm :(


Toľko moja nepríjemná skúsenosť so servisnými službami Športservisu.

Som si istý že na bežné úkony ako nastavenie prehadzovačov a montáž blatníkov sú schopní, ale rozhodne neodporúčam si tam dávať robiť nejaké zložitejšie úkony. Na opísanie mojej skúsenosti sú vhodné 2 slová: Nedôslednosť (nezrazené hrany po frézovaní a neprečistený závit) a Nekompetentonosť (rovina domčeka mimo osi závitu).
12.03.2012 - 12:32:38
00
pocitam ze ti to robil asi nejaky brigadnik. vies ako za tu mzdu by tam asi seriozneho mechanika nenasli. to je vseobecny problem ci v cykloservisoch alebo autoservisoch. ale dik za info.
12.03.2012 - 12:41:23
00
Zákazníka, ale nemusí zaujímať kto to robil a aký má plat. To že dobrých mechanikov je málo je pravda, ale keď to niekto nevie tak nech to nerobí. Každý sa môže pomýliť, ale treba uznať chybu a snažiť sa o nápravu.
Nevýhoda väčsiny firiem, nemyslím len cyklo je že nevedia odmietnuť robotu, nič nieje problém a tak to niekedy dopadne.
12.03.2012 - 16:00:48
00
Hmm, mne to tak pripada, ako keby ten servisak nedostal presne informacie ako si to zakaznik zela zafrezovat a ako to ma vlasnte potom vyzerat. Ja by som im tam asi nechal aj to stredove zlozenie a povedal, ze to chcem tak spravit aby sa to tam dalo namontovat.
14.03.2012 - 11:19:42
00
najlepšie keď ma obchod aj internetovu stránku a reku človek kukne čo maju a namiesto aby sa zobrazilo čo maju tam po kliknuti na konkrétnu značku nabehne domovská adresa :devil: má potom význam mať net stránku?
20.03.2012 - 11:03:14
00
toto aj mňa serie :D ja viem čo ktorá značka ponúka a chcem viedieť či to majú aj v danom obchode experti..

spyderman - nikam inam by som to nenosil.. možno na konzultáciu, ale ak ti dodrbali rám pýtal by som náhradu za dementný úkon.. ak sa v tom budú patlať dva servisy ťažko sa dohodneš ktorý to pokašlal viac.. mimo to by som to nechal zarovnať na reklamáciu.. podla mňa požiadavka "zfrézovať stred" je úplne zrozumitelná a je jasné že to chcem kolmo a nie aj druhú došikma :D
20.03.2012 - 11:17:12
00
Miro presne tak
no pôjdem tam za chvilu kuknuť s manželkou nejaké galoty pre ňu čo teda maju a nemaju
20.03.2012 - 17:23:22
00
V BA problém zohnať redukciu sedlovky 31,6/27,2 mm a Revolution výplet, no tu mali a aj ceny ma príjemne prekvapili. Ako dobre, že som mal zásielku o 3 ulice vedľa.

EDIT: Bol som v Podunajských Biskupiciach.
22.03.2012 - 19:45:33
00
kupoval som si u nich dva bicykle, chlapik bol celkom mily, dost dlho sa nam venoval a napriek tomu ze sme sa prisli iba pozriet, nakoniec sme odisli s objednavkou na bicykle.
so servisom to bolo horsie. cakal som lepsi pristup a vysledok opravy bol tiez taky polovicny.
29.05.2012 - 11:54:28
00
obchod je v pohode aj prístupvšetko ok a ten servis je tam dlhodobo problémový...to je tak.
29.05.2012 - 18:55:14
00
Chcem sa s vami podeliť o skúsenosť čo sa mi stalo túto sobotu v servise v Športservise Podunajské Biskupice.

Doteraz som bol s ich predajňou veľmi spokojný - predavači sú veľmi ochotní a čo nemajú to objednajú.

So servisom je to ale horšie. Urobte si predstavu sami:

Chcel som si dať ofrézovať domček (rúrka kam sa montuje stredové zloženie) aby boli strany presne rovné.

Keď som rám dostal do rúk tak som sa najprv porezal na otrepoch, ktoré nam po frézovaní nechali. (predstavte si keď vŕtate dieru do železa - na druhej strane vám ostane ostrý kus kovu ktorý treba začistiť). Viditeľne si s tým nerobili žiadne starosti.

Ďalší šok bol že do závitu sa nedalo našróbovať stredové zloženie. V servise sa neunúvali prebehnúť závit závitníkom. Keď som sa vrátil do Športservisu tak mi pán vedúci servisu vysvetlil, že frézovanie je jedna vec, a čistenie závitu že je druhá položka a pri objednávaní servisu som si pýtal len frézovanie. (mimochodom pred frézovaním bol závit úplne v poriadku a pri objednávaní servisu mi ani slovkom nepovedal že po frézovaní si musím ešte priplatiť za čistenie závitu).

OK, po dosť dlhej výmene názorov mi to prečistenie závitu nakoniec urobili ako reklamáciu a trvalo to ani nie minútu. (koľko času by sme si všetci ušetrili keby to tak urobili hneď na prvý krát po frézovaní ???)

Šok číslo 3 bol keď som zistil že to ofrézovali zle. Majú nástroj, ktoý neberie do úvahy závit domčeka (takže je jeden nástroj na anglický aj taliansky závit). Pri klasickom stredovom zložení je dôležité aby pravá miska dosadla plochou zvonka domčeka, takže táto rovina musí byť kolmá na os závitu. Navyše aj ľavá rovina by mala byť kolmá na os ľavého závitu a obe roviny by mali byť rovnobežné.

Pred frézovaním som mal ten problém že roviny na tomto ráme neboli rovnobežné a preto som ho chcel ofrézovať. V Športservise ale zobrali za správnu rovinu na ĽAVEJ strane a rovinu na PRAVEJ strane ofrézovali rovnobežne s ĽAVOU rovinou. Po zákroku ale PRAVÁ rovina nie je kolmá na os závitu a tým pádom keď našróbujem misku stredového zloženia, miska nedosadá na celú plochu pekne po obvode, ale prakticky len v jednom bode, keď to poriadne dotiahnem tak asi na 10% obvodu, ale na zvyšku bez problémov medzi domček a prírubu misky stredového zloženia vložím necht.

Takže teraz mi nezostáva iné len nájsť iný servis kde majú frézu ktorá sa chytí do závitu a zarovná pravú rovinu domčeka aby bola kolmá na pravý závit. Už teraz je domček frézovaním zmenšený z pôvodných 70mm (taliansky) na cca 69mm. Som zvedavý koľko zas bude potrebné ubrať aby sa to zrovnalo a či sa tam bude dať vôbec namontovať stredové zloženie určené na pôvodnú šírku 70mm :(



CraObs> ďakujem za radu, urobil som ako si napísal - totiž nešiel som inam ale nechal to doriešiť ľudí zo športservisu.


Dlho som nemal čas sa tam zastaviť a doriešiť ten rám až teraz som mal na predĺžený víkend dovolenku.

Prišiel som keď nemali veľký nával ľudí a rám mi ochotne v rámci reklamácie opravili. Dokonca som mohol byť pri tom ako to mechanik opäť ofrézoval a prečistil závit. Tentokrát si dal naozaj záležať.

Veci sme si vydiskutovali a uznali že pochybenie bolo spôsobené tým, že som rám chcel mať urobený na počkanie (vopred objednané) a v sobotu doobeda tam mali dosť frmol - ponaučenie je že treba prísť v iný deň (nie v sobotu doobeda), mimo sezóny alebo netrvať na rýchlom vybavení.


Technické okienko: ako mohlo dôjsť ku krivému ofrézovaniu domčeka ? Dnes som bol pri frézovaní prítomný, a dlho som nad tým dumal, ale jediné vysvetlenie ktoré mi napadlo je, že v strese mechanik použil na frézu nesprávny vystreďovací diel (valček s dierou uprostred) určený na anglický závit, namiesto dielu na taliansky závit. Anglický závit je 34,7mm, taliansky 36mm. Pri nesprávnom použití potom fréza nedolieha správne kolmo na stranu domčeka a môže dôjsť presne k tomu čo sa stalo v tomto prípade.
06.07.2012 - 19:12:59
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up