jfab...ak by si zlakal este niekoho tak sa oplati priamo z www.gopro.com akurat postovne je dost drahe, ale stale to vychadza lacnejsie nez u nas ;) pripadne presnor ebay
05.12.2011 - 00:14:42
00
Vdaka. Viem este o jednom cloveku z okolia PO, co je od jej kupy tak 10 cm (podla jeho slov). Ja som jazykovo neschopny, takze u mna zostava iba sa na niekoho zavesit.
05.12.2011 - 08:39:16
00
Jfab ( aj ostatni ) kedze som mal moznos pouzivat obe kamery tz. GoPro HD Hero aj Drift HD 170 Stealh snad vam moje postrehy pomozu pri rozhodovani. Zakladom pre rozhodovanie je sposob akym a na co chcete kameru pouzit pretoze medzi nimi je v tomto priepastny rozdiel. Zacnem spolocnymi vlastnostami. Spracovanie a zaznam obrazu maju identicky tam som nejaky problem nepostrehol. Hlavna prednost oboch je vyborne spracovanie prechodov tien svetlo. O tom sa ale docitate na vsetkych strankach predajcov. Prvu som testoval GoPro. Prvy problem na ktory som narazil bola montaz na prilbu. Najst spravny uhol bez trpezliveho pocnika je takmer nemozny. Kedze kamera je umiestnena v ochrannom obale a preto jej spustanie a zastavovanie za jazdy je takmer nemozne, alebo minimalne nebezpecne. Kedze kamera je konstrukcne postavena na stojato jej vaha sa vyrazne prejavuje na pohybe prilby. Ani dotiahnutie popruhu na brade to nezlepsilo pretoze s takto utiahnutym popruhom sa nedalo vobec zit. Kedze je hodne postavena v zjazdoch som s nou par kart zachytil o vycnievajuce konare co v rychlosti cca 30 Km/h vam prilbu posunie az na zatylok. Jedine rozumne umiestnenie je na hrudi ale tam si podskakuje. Umiestneie na riadikach je dalsia volba ale v zjazde je obraz roztraseny a viac menej nepouzitelny. Drift Hd je konstrukcne ulozeny na plocho ale jeho najvecsou vyhodou je moznost otacania objektivu tak aby obraz bol v horizonte. Velmi sikovne je vymyslene upevnenie kamery na prilbu kde jednoduchym sposobom sa da prilba na drziaku otacat na ktorukolvek stranu a dat z prilby dole alebo nasadit spet aj pocas jazdy. Dialkove ovladanie zapinanie kamery je tak isto na nezaplatenei. Funguje spolahlivo ci uz na ruke alebo aj pri umiestneni na riaditkach. Takze po tychto skusenostiach sme si zakupili Drift HD 170. Pre potreby cyklistov je to urcite lepsia volba ako GoPro. Este na zaver odporucam dokupit nahraddnu baterku s vacsou kapacitou 1700 mAh pretoze ta co sa standartne dodava 1110 mAh vydrzi malo. 8 Gb karta v pohode vystaci na celodenny vyjazd.
05.12.2011 - 10:49:25
00
Vdaka za postrehy, ale ja uz rozhodnuty som. Videl som v jednom videu sucasne zabery z oboch na tej istej trase a niet o com. Nasiel som aj porovnavaciu recenziu oboch. Vodotesnost a milion moznosti uchytenia na cokolvek ma tiez navrch. A ako som videl video z cyklocampu, tak 170-tku urcite nechcem.
05.12.2011 - 11:27:43
00
Pasta kupil hero 2 z tejto stranky - je aj so slovenskym navodom: http://xtreme.sk/GoPro_HD_HERO2_Outdoor . Posta bola myslim v cene + karta 32gb tiez v poriadnej zlave...
05.12.2011 - 11:57:46
00
Hero 2 som na SVK nasiel aj za 320€. 32G kartu uz mam:)
05.12.2011 - 12:13:28
00
ak sa posnazis tak z ebayu sa da okolo 230e a to je podla mna pekny rozdiel
05.12.2011 - 12:16:44
00
A ako som videl video z cyklocampu, tak 170-tku urcite nechcem.
Ja som este nevidel, ale ako som pisal v zazname som rozdiel nenasiel. GoPro by som ale urcite nebral kvoli vyoseniu kazdeho zaberu. Je to skratka naprd ak polovicu zaznamu nepouzijes kvoli nevyrovnanemu horizontu. Samozrejme v softe sa to da vyrovnat ale je to otravne.
05.12.2011 - 12:35:34
00
ak sa posnazis tak z ebayu sa da okolo 230e a to je podla mna pekny rozdiel

Si si isty, ze pises o GoPro Hero 2 HD?
05.12.2011 - 14:40:30
00
Kukni si "Co vam priniesla postarka" je tam moja ktoru som na ebayi kupil za 245 komplet aj s postovnym ;)
05.12.2011 - 19:55:55
00
Tak to hej... Ako som uz pisal, nie som schopny si to objednat sam. Asi pockam na niekoho, kto by sa pridal.
05.12.2011 - 21:26:06
00
ja mam svoju tiez z ebay-ja prisla z USA cena 200 e jedna sa o Hero HD ne dvojku dvojka vysla kratko potom co som tuto objednal no maximalna spokojnst i ked ako prve by som urcite na tvojom mieste zakupil aj chest mount(hrudny pas)alebo si ho vyrobit tak ako tu uz niketo popisoval. Neviem ako ostatnym ale mne to na prilbe neuvertilne vadi hlavne pre vysiu hmotnost pri zjazde to nepocitujees ale skladat a zapinat ju stale dookola moze byt po case otravne dalej nevidis ci kamera nahrava alebo nie ked ju mas na hlave tlacitka v tom vodotesnom obale musis poriadne stlacat takze sa niekedy stane ze si myslis ze nahravas a priom nenahravas...dalsi problem su konare ako vyssie spomenute ktore ty kameru otocia ..nahravanie z riaditok je sice tiez pekne a je to aj lacnejsa variata no nevidno priotom riaditka co moze posobyt divnym dojmom...inac je to pekna vecika nielen na bajk osobne snou aj rad fotim i ked nie kazda fokta sa podari..kupu GoPro urcite neulutujes stale vychadazjau nove uchyty a pod a myslim ze o chvlu sa bude dat kupit aj uchyty nielen ori.Gopro.. tak vela stastia s nakupom...
14.12.2011 - 10:43:42
00
neviem ci niekoho zaujme ale len pre info od 18.1.2012 v metre

Prílohy:

kamera metro od 18.1..JPG
kamera metro od 18.1..JPG 65.94 KiB thumb_up0thumb_down

16.01.2012 - 10:30:40
00
hmm tá kvalita obrazu/zvuku nič moc, ale cena je fajn :)
Ale asi by som aj tak uprednostnil napríklad http://shop.esino.hk/spy-cameras/633-camshot-hat10-hd-720p-waterproof-sports-helmet-camera.html , ak by sa to dalo nájsť za nejakú dobrú cenu... Má to ešte x-iných názvov, napr. poseidon atď.
16.01.2012 - 10:41:23
00
ta velkost je celkom fajn. ale za 130€ asi fakt nebude nic moc. ak by ju niekto nahodou mal mohol by sem supnut nejaku vzorku z nej :)
16.01.2012 - 10:47:48
00
keyboard_arrow_up