Ahojte,

možno na jar kúpim cyklovozík pre malého syna,
ale kým si vyberiem správny model,
rozmýšľam kde na Slovensku sa dá ísť s bicyklom a cyklovozíkom tak aby som malého nevytriasol na výmoloch? Niečo zase bude musieť zvládnuť.

Teda ja som z Pezinka, bez použitia auta sa viem dostať
( tak aby som nešiel po hlavnej ceste)
asfaltkou+šotolinou do Sv.Jura a cez Neštich alebo popri Šurskom kanáli do Bratislavy a odtiaľ už popri Morave do ČR k rodine, alebo popri Dunaji do Rakúska a Maďarska na výlety.

Ale čo také výlety po Slovensku? Niekam sa doviezť autom, vlakom a potom si to pojazdiť? Máte niečo prejazdené s vozíkmi?

Ja som bol zvyknutý sa vyštverať s bicyklom na kopce hoci aj po turistickej značke prípadne s bikom na rameni cez prekážky, ale hoci bude vozík odpružený, tak na toto si netrúfnem.

Peter www.cykloturista.sk
24.02.2012 - 14:16:19
00
Skús poslať PM na nick RastoT - je pezinčan a zdá sa mi, že istú dobu ťahal vozík za bicyklom.
24.02.2012 - 21:41:35
00
Ked kupis ten vozik, tak sa ozvi, nieco vymyslime ;)
24.02.2012 - 21:55:03
00
Vcera som absolvoval prvych 23 km s vozikom /predtym som ho tahal len na lyziach/. Mame Chariot Cougar, asi najlahsi kus co sa da kupit. Vozik ma celkom dobre pruzenie, mala cely cas pokojne spala, ale aj tak je potrebne dokladne vyberat trasu podla kvality cesty...Po rovine ani neviem, ze nieco taham, dole kopcom radsej pribrzdim, no v stupani sa ta hmotnost vozika prejavi vyrazne. To je skutocne boj. Vzdy som manzelku po vyslapani kopca cakal, teraz ide na pol plynu a ja ledva tocim pedalmi. Teda okrem kvality cesty budem asi pozorne planovat aj vyskovy profil :-)
26.02.2012 - 10:05:30
00
K vozíku :
No ja som si bol prezrieť vozík značky Burley D-lite v Trenčíne, mám kontakt na chalana ktorý má chariot CX, a za dva týždne idem do BRNA na výstavu PRE DETI ( http://www.bvv.cz/prodite/prodite-2012/profil-veletrhu/
kde okrem kočíkov budú vozíky, sedačky, odrážadlá) tak zistím čo je nové.
Zatiaľ je mojím favoritom chariot CX, potom burley. Oba sú odpružené a preto ma zaujímajú, bez odpruženia nechcem. ( Ešte je v ponuke croozer+dokúpenie odpruženia od www.velofiala.cz resp. www.odpruzeni.cz). Sú ja požičovne ( Stupava, BA) vozíkov, viem si vozík zapožičať a riadne otestovať. Ale rozhodne cena/kvalita.

K váhe:
Som bol zvyknutý jazdiť na bicykli naťažko ( batožina na dva týždne, stan, spacák, brašne) takže v tomto smere viem že budem "pomalší" ako pri jazde naľahko, ale toto ma netrápi - idem na výlet a nie na preteky.

K trasám:
Uvidím kde sa dostaneme, ale už roky sa chystám napr. do Gaderskej doliny a podobne, Kysuce, Orava, Liptov.
27.02.2012 - 08:39:49
00
výborná téma :) síce až za nejaký ten mesiac ale budem aspoň mať kde čerpať info :)
27.02.2012 - 09:05:26
00
my prave cakame na nas objednany Chariot CX1, tak budem prikladat nejake prejdene trasy aj ja. moje/nase pole posobnosti bude Kosice + okolie a Nitra + okolie. samozrejme planujeme aj nejake vylety: Liptov, Pieniny, ...
27.02.2012 - 10:10:28
01
tak vcera som zas potiahol nejakych 30 km. Vylucil som uz prve trasy /usek Durkovce - Trebusovce v okrese VK/, rozbity asfalt sposobil, ze mala lietala v miminkovniku hore-dole a vyzerala dost vystrasene :-)
Pomaly si zvykam, ze stupania znamenaju preradenie na vyrazne nizsi stupen ako som bol zvyknuty.
Cykloturista: urcite by som bral Chariot CX, podla mna tato znacka je daleko pred ostatnymi. Croozer s pridavnym pruzenim bude sice zrejme pohodlnejsi, ale uz aj tak vysoka hmotnost sa este zvysi, rovnako sirsi bude rozchod kolies. My sice mame o nieco jednoduchsi Cougar, kupovali sme vsak naraz aj cyklo, kocikovy a lyziarsky set + dalsie prislusenstvo. Cena bola vyssia ako dva moje bicykle dokopy, tak sme kupili lacnejsi model. Jedina nevyhoda z mojho pohladu je polstrovanie sedadla.
27.02.2012 - 11:15:03
00
ja_michalko: kde ste objednávali? http://www.dvaplusdva.sk? http://www.cyklovoziky.sk?


Naposledy upravil Cykloturista dňa 27.02.2012 - 20:12:17, celkovo upravené 1 krát.

27.02.2012 - 20:02:41
00
asphalt- ja som si v testoch a podľa diksusií už aj vybral chariot CX, ale chcem ho vidieť naživo a otestovať.
A to nehovorím o tom že ešte netuším ako presvedčím manželku že celú moju výplatu + jej rodičovský príspevok investujem do jedného cyklovozíka a to ešte nebudem môcť jazdiť za bicyklom ale musím dokúpiť samostatné cyklo alebo kočíkové sety.
27.02.2012 - 20:07:23
00
Skús poslať PM na nick RastoT - je pezinčan a zdá sa mi, že istú dobu ťahal vozík za bicyklom.


Skúsim "rasto_t" osloviť.
27.02.2012 - 20:11:54
00
Prinos CX voci Cougaru nie je moc velky. Bubnove brzdy sa hodia pre jogging , ale na bike len pridavaju hmotnost.
Bez odpajacich bocnych stien sa tiez da existovat. Male bocne vetracky vpredu Cougar ma.
Skus pozriet tento bazar http://www.sportservis.sk/product/cyklovozik-chariot-cx-1-model-2009-48555/
,alebo mozno budu mat nejaku akciu priamo na tej vystave.
27.02.2012 - 21:36:10
00
nejak tak som pri vybere postupoval, okrem lepsej sedacky pre mna CX neponukal nic, naopak za rozdiel v cene som kupil kocikovy a cykloset. Cykloturista - bohuzial je to tak, samotny cyklovozik je nepouzitelny.
27.02.2012 - 21:52:18
01
Ahojte,
pouzival som na biku, pesi a bezkach chariot CTS cougar. Po vlastnej osobnej skusenosti odporucam pouzit odpruzeny vozik. lebo kolesa vedla seba su nachylne na diery, praskliny v asfalte a ine nerovnosti a bez odpruzenia by vozik riadne poskakoval. Nezabudnite ze v nom je vasa ratolest. Nejake velke vzdialenosti je zbytocne planovat lebo drobec ma iny beh casu, takze bud si dobre pospi a mozme ist dalej alebo pozoruje svet, ale to ho urcite do polhodinky omrzi a potom treba zacat robit pauzy.vozik som pouzival aj ako kocik. Plus pre vozik hovori to, ze na drobca neleti hmyz, moze byt rozvaleny vo voziku, hrat sa tam, mrvit, dokonca som raz chytil prietrz mraciem a do vozika nenatieklo. Jazdne vlastnosti po rovine nevadia, kazde stupanie je vsak poriadne citit. Po lesnych cestach to moc nie je. nie ze by to bolo nebezpecne ale dieta to vo voziku hadze... a casom sa mu to prestane pacit. Nevyhodou je pocit ked ide clovek po statnej ceste, ze ci ma niekto "nesunda. Nastastie je to taka zriedkavost na cestach ze vsetci soferi spomalili a obzerali si nas co tam robime a co to vobec je. V kazdom pripade sa treba zmierit s faktom ze o tom kolko sa pojde vacsinou rozhodne dieta
27.02.2012 - 21:55:32
00
Trasy v okoli pezinka by som odporucal tade kade je asfalt, teda kucisdorfska dolina, limbach slnecne udolie, vyvieracka limbasske jazera, pre zdatnych na hreben cez krkavec a biely kriz...
moju najoblubenejsiu trasu som opisal na linke
http://www.sportreport.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=587:dubnickrat003&catid=34:mtb-cyklistika&Itemid=88

Kedze cyklocesty na slovensku prakticky neexistuju (myslim tym oddelene asfatky od cesty pre auta) rovno odporucim Rakusko, tak je husta siet a je co vidiet (neziderske jazero, alebo popri dunaji). Treba mat na mysli to ze obcas vzniknu chvile kedy jednoducho je treba sa vratit skor. Bezkovaval som na Pezinskej Babe.
Na zaciatku netreba mat velke oci, a ked sa nebude moc tlacit na pilu dieta si zvykne a potom sa tesi aj na dlhsie trasy.

Prílohy:

IMG_7696_resize.JPG
IMG_7696_resize.JPG 191.41 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_8155_resize.JPG
IMG_8155_resize.JPG 100.81 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_8172_resize.JPG
IMG_8172_resize.JPG 113.83 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_9128_resize.JPG
IMG_9128_resize.JPG 133.41 KiB thumb_up0thumb_down

27.02.2012 - 22:04:20
00
keyboard_arrow_up