ak myslis TZT tu mas cele svk a cz, moznost planovania tras atd.

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/index.php#pos=48.75257P17.52319P8
21.03.2012 - 11:38:37
00
Myslel som MTB, uplne som zabudol na cykloserver, to mi bude stacit.

Este by ma zaujimalo ci su tie mapy aktualne, neexistuje nejaky naozaj oficialny zoznam co ma Bratislava, popripade BSK ?
21.03.2012 - 12:17:42
00
neexistuje nejaky naozaj oficialny zoznam co ma Bratislava, popripade BSK ?

Naozaj je to na webe tak neviem kde by to mohlo byť aktualnejšie.
21.03.2012 - 12:28:45
00
Este by ma zaujimalo ci su tie mapy aktualne, neexistuje nejaky naozaj oficialny zoznam co ma Bratislava, popripade BSK ?
Predsa len:
BSK-zoznam cyklotrás http://www.region-bsk.sk/clanok/cykloturistika-930414.aspx
BSK-mapa cyklotrás http://www.region-bsk.sk/clanok/geoportal-bsk-informacny-system-verejnej-spravy-441006.aspx

Mapa cyklotrás v okolí Trnavy, čiže aj MK http://www.cyklotrasy-tt.sk/?page=120

Severnejšie časti MK, tam je len jedna-dve oficiálne cyklotrasy, nad Šípkovým a v doline Jablonky ak sa nemýlim.
21.03.2012 - 12:38:08
00
vukie:
dakujem, ze si ma tu zastupil...:) kym som bol obzerat Cyklomost v Devinskej Novej Vsi...:) Je to tak ako pises, zoznam a mapka je k dispozicii na stranke uradu, kde som ju dal nahodit. Inak v tej mape je ruzovymi gulickami i zaznacene navrhovane, ci odporucane cyklotrasy na uzemi BSK. Ale najlepsi prehlad cyklotras je urcite na Cykloserveri, s ktorym spolupracujeme, a snazime sa, aby ta mapa bola aktualna. Je to z dovodu, ze chceme od tejto firmy zakupit mapove data do zopar novych stojanov na mapy a osadit ich na najfrekventovanejsich miestach, nielen v Malych Karpatoch....:)Samozrejme riesime i nove cyklotrasy, momentalne na uzemi Devinskej Kobyly, kde by malo vzniknut cca 37 km novych znacenych cyklotras...
Co sa tyka tej severnej casti Malych Karpat, tak tam este existuje jedna mapa, ak si dobre pamatam, je to strana od Brezovej pod Bradlom, ak ju doma najdem, rad ju sem zavesim...
Ak mate niekto nejaku otazku, ohladom cyklotras v BSK, nemam problem zodpovedat...:)
21.03.2012 - 12:54:57
00
Parada, dakujem, presne to co som potreboval vediet.

@LacoFindl: Mozem sa este opytat kedy sa planuje otvorenie tych tras na Devinskej ?

Este sa opytam ked uz sa pytam, neviete ci je Eurovelo 6 vyznacene po lavej strane dunaja az po Sturovo ?

Dakujem.
21.03.2012 - 13:52:49
00
Ak mate niekto nejaku otazku, ohladom cyklotras v BSK, nemam problem zodpovedat...:)
Tak ja to využijem, týkať sa to bude Záhoria, keďže aj cezeň sa chodí do MK.

Ako som pochopil z tvojich minulých príspevkov, využitie poľných ciest ako značených cyklotrás je podmienené súhlasom majiteľov pozemkov, cez ktoré by trasa išla.
V prípade súkromných osôb, tj tých či vlastnia polia (ponovom sa tuším volajú samostatne hospodáriaci roľníci) je s tým asi najväčší problém?
V prípade pozemkov v správe (neviem či sa dobre vyjadrujem) Štátnych lesov, je tým povoľovacím orgánom kto?
V prípade obecných pozemkov je to jasné.
V prípade, že sa jedná o VO Záhorie, tam je tým nadradeným povoľovacím orgánom priamo Ministerstvo obrany?
Čiže tam stačí len jeden súhlas?
Bude k 1.7.2012 reálne vyznačená nejaká cyklotrasa vo VO Záhorie?

Minule sme sa bavili o trase MA-Jablonové:
Tá je v pláne na vyznačenie?
Iné trasy neprichádzajú do úvahy? Napr. MA-Vývrat alebo Studienka-Plavecké Podhradie
Alebo nejaké ďalšie?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď Laco.
21.03.2012 - 14:45:54
00
Tak ja to využijem, týkať sa to bude Záhoria, keďže aj cezeň sa chodí do MK.

Ako som pochopil z tvojich minulých príspevkov, využitie poľných ciest ako značených cyklotrás je podmienené súhlasom majiteľov pozemkov, cez ktoré by trasa išla.
V prípade pozemkov v správe (neviem či sa dobre vyjadrujem) Štátnych lesov, je tým povoľovacím orgánom kto?
Ak je spravca lesa Lesy SR, Mestske Lesy, urbariat, Vojenske lesy... konecne stanovisko - rozhodnutie k vybudovaniu cyklotrasy dava Krajsky urad zivotneho prostredia. K tomu rozhodnutiu ale potrebujes i suhlas statnej ochrany prirody, NGO a pod...
V prípade obecných pozemkov je to jasné.
V prípade, že sa jedná o VO Záhorie, tam je tým nadradeným povoľovacím orgánom priamo Ministerstvo obrany?
Stanovisko k vybudovaniu cyklotras vo VO Zahorie budu davat Vojenske lesy, so sidlom v Malackach. Uz sme s nimi riesili, predbezny suhlas mame na trasy, ktore som tu uz zverejnil medzicasom...
Čiže tam stačí len jeden súhlas? Jeden suhlas by teoreticky stacil, ale ked vyjdes z VO Zahorie, su tam zas obecne pozemky, dokonca i urbariaty... Takze budes musiet mat suhlasy vsetkych.. a potom zas rozhodnutie z Krajskeho uradu zivotneho prostredia.
Bude k 1.7.2012 reálne vyznačená nejaká cyklotrasa vo VO Záhorie?
Radi by sme vyznacili niektoru, ale neviem, ci to stihneme, lebo vela casu teraz venujeme Cyklomostu v Devinskej, a Moravskej cyklotrase. A samozrejme riesime este Devinsku Kobylu a cyklotrasu DNV-Dubravka_Lamac... Skor to vypada na jesen 2012, ale termin neviem zaucit...na jedneho cloveka je toho teraz vela...:(

Minule sme sa bavili o trase MA-Jablonové resources/buduca-cyklotrasa-ma-jablonove-stretol-som-tu-aj-lesnu-stra/93261 tá je teda v pláne na vyznačenie? Ano Malacky - Jablonove je prioritne vybrate na vyznacenie, ale skor si myslim, ze ich budeme riesit ako celok, to znamena, ze ich vyznacime vsetky naraz - termin jesen 2012...snad...:)
Iné trasy neprichádzajú do úvahy? Napr. MA-Vývrat alebo Studienka-Plavecké Podhradie
Ma - Vyvrat nie, je plan planovana cyklotrasa Velke Levare - Vyvrat... Potom Studienka - Plavecke Podhradie, a ak si dobre pamatam, tak este Studienka - Mikulasov... Ak je zaujem, mozem sa na to pozriet...
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď Laco.

Laco
21.03.2012 - 15:02:50
00
Parada, dakujem, presne to co som potreboval vediet.

@LacoFindl: Mozem sa este opytat kedy sa planuje otvorenie tych tras na Devinskej ?

Este sa opytam ked uz sa pytam, neviete ci je Eurovelo 6 vyznacene po lavej strane dunaja az po Sturovo ?

Dakujem.


Cyklotrasy na Devinskej Kobyle budu asi vyznacene az v lete, v jeseni, je trochu problem s Naturou 2000, ale je to len papierovy problem, ktory nas akurat zdrzi...:( Takze tento rok by to bolo urcite, vyznacenie cyklotras + jedna infomapa v blizkosti krizovatky pri Dubravskej hlavici ( pri Salezianch ).
Co sa tyka EuroVelo 6, nie je vyznacene po lavej strane Dunaja, tu je len Dunajska cyklisticka cesta, myslim, ze len po Gabcikovo... EuroVelo 6 prechadza na hranicnom priechode Cunovo do Madarska.
21.03.2012 - 15:05:16
00
Super tak drzim palce nech sa dari!
21.03.2012 - 15:13:11
00
Este naozaj posledna otazka. Planuje sa nejak doriesit usek z Devina po Dlhe diely, ktory ide po ceste a je sucastou Carnuntum-Schloss Hof-Bratislava Tour?
21.03.2012 - 15:18:08
00
Este naozaj posledna otazka. Planuje sa nejak doriesit usek z Devina po Dlhe diely, ktory ide po ceste a je sucastou Carnuntum-Schloss Hof-Bratislava Tour?

Samozrejme, ze sa planuje, a riesi sa... Len to dlho trva, je problem so zabezpeceni vodnych zdrojov na ostrove Sihot... Tuto cyklotrasu ale riesi magistrat Bratislava, ja osobne nemam na to velky dosah, okrem toho, ze ich do toho tlacim a uhanam ich...:)
21.03.2012 - 16:09:48
00
Podstatná bude aj kvalita asfaltu(ak sa vôbec bude meniť) lebo keď rakúšan nabehne na tú super cestu z devínskej do devína tak som si istý,že viac hranicu neprekočí.


Naposledy upravil triki dňa 21.03.2012 - 19:07:40, celkovo upravené 1 krát.

21.03.2012 - 17:33:43
00
Dakujem za identifikaciu :)
21.03.2012 - 18:09:54
00
Posledna moznost vidiet sneh v Karpatoch:
Na obchvate Somara, pod Tromi konskymi hlavami a k fotke snad komentar netreba:-)

Prílohy:

Komentár súboru: Rozhladna na Velkej Homole dnes.
IMAG0186.jpg
IMAG0186.jpg 1.07 MiB thumb_up0thumb_down

21.03.2012 - 18:56:12
00
keyboard_arrow_up