na dunaji mi uz snuru z navijaku lodna skrutka namotala. fajn takze rybarsky adrenalin bude asi aj na morave snad niekoho pri nahadzovani olovom nezranim :lol:
23.03.2012 - 09:08:44
00
nie je problém,že je to len replika pôvodného mosta,kľudne to tak mohli spraviť aj na našej strane a tá zdvihnutá konštrukcia mohla ísť len ponad Moravu.
23.03.2012 - 11:53:26
00
triki:
Mohlo to byt aj tak, ale rozdiel medzi slovenskou a rakuskou stranou byvaleho mosta je ten, ze u nas sa povodna cast mosta nezachovala, okrem jedneho polorozbiteho obluku ( ktory inak chceme zrekonstruovat po dostavbe mosta ). Na nasej strane ani nebolo vela tych oblukov, takze ani nie je co rekonstruovat. A zniceny dreveny most v plnej miere nahradi tento ocelovy...
23.03.2012 - 12:57:16
00
Pozrel som si plán toho parkoviska, pre úplnosť bude to tu http://g.co/maps/k3cf5
Má máť 16 miest + 2 pre telesne postihnutých + 1 pre autobus.
Spomína sa tam aj fontánka na pitie, turistický prístrešok, lavička a dva stojany na bicykle.

Teraz trochu negativizmu:

Zaujímal by ma váš názor na to aké budú podľa vás negatívne dopady otvorenia cyklomosta na okolie, keďže všade sa len píše aké je to super, po 70 rokoch opäť spojenie zo západom, európska spolupráca a podobné drísty.
Podľa mňa: po chvíľke bude popísaný od debilov, ošťatý a osratý od psov a ich majiteľov, keďže je vysoko pravdepodobné, že terajšie venčenie okolo Moravy sa presunie do Rakúska.
Takisto bude na tých pekných poľných cestách v tesnej blízkosti plno papierikov, plastových fliaš a hlavne psích exkrementov.

Písal som to aj v minulosti, mala tam byť kompa, tak by sa aspoň tieto negatíva trochu zredukovali. Ale keď má kto prispievať do eurofondov, tak treba predsa oplieskať viac ako 100miliónov na takúto zbytočnú železnú opachu.

triki: súhlasím, pri tej vizualizácii som si to neuvedomil, až teraz v reále. Mohol to byť pekný most zasadený do okolitého prostredia s vynovenými oblúkmi a nad riekou s časťou konštrukcie.
Teraz mi to bohužiaľ pripadá ako poriadna opacha...
23.03.2012 - 13:20:34
00
Viac ludi, viac odpadkov, to ze bude popisany behom tyzdna/dvoch ? To je viac ako jasne
23.03.2012 - 13:23:57
00
nechcem sa dotknut psickarov a turistov ale npr. na BK co je taka najviac zaludnena oblast bikermi nie je zadrbkana pohodenym odpadom takze nasa komunita si myslim ze je v tomto pohlade o.k.
kedze sme narod tupcov a okolie sa bude s najvacsou pravdepodobnostou naozaj znecistovat ako pisete ja by som problem nemal keby sa ten prechod cez most aj casom spoplatnil a z vyzbieraneho by sa cistilo okolie.
23.03.2012 - 13:56:33
00
ohladom psov, stačí umiestniť koše a hovienok bude po zemi určite menej než keď tam nebude vôbec nič.. keď je nablízku kôš tak zbiera aj dosť velká časť nezberačov (ktorým sa nechce plný sáčok nosiť so sebou kilometer-dva)
23.03.2012 - 14:05:47
00
Venčenie psov smerom do rajchu asi nebude také akútne kedže tam keby sa pes vysral hocikde tak oni s tým spravia hneď krátky proces.
Výhodou devínskej je to,že to nikdy nebude ako na hrádzi keďže tu žije málo ľudí devínska je v podstate už mimo mesta.Nemyslím si,že sem bude chodiť až toľko ľudí,ale bordel sa dá očakávať asi ako všade.
Mne sa všeobecne ten most vôbec nepáči,táto konštrukcia sem vôbec nepatrí.


Naposledy upravil triki dňa 23.03.2012 - 17:00:27, celkovo upravené 1 krát.

23.03.2012 - 16:36:01
00
no ked porovnam pocet psickarov na hradzi a v devinskej tak jednoznacne vitazi devinska. ludi tam mozno je menej ale kym prekluckujes pomedzi splasene detvaky a psy ktore su krizom krazom s voditkami cez chodnik tak to uz radsej idem po normalnej ceste
23.03.2012 - 16:52:37
00
počet psíčkarov kde, pri morave?
no pochybujem keďže petržel ma 130tisíc obyvateľov.
23.03.2012 - 16:59:22
00
triki nerob si také ilúzie, rakušáci niesú o moc poriadnejší psíčkari.. viedeň je tiež celkom služne obsratá..
ale to je to isté ako s bajkermi, tiež je celkom slučný počet hovád medzi nami..
23.03.2012 - 18:35:06
00
Jasné, mňa to len tak napadlo a chcel som vedieť aj názor druhých.
Budem dúfať, že všetko bude dobré a ľudia budú ohľaduplní.
Zámok Schlosshof by mal ešte vybudovať nejaký chodník od mosta, keďže chodiť pešo po krajnici nebude to pravé.
Síce som tam priamo nebol, ale vstup do Schlosshofu je z opačnej strany ako je Devínska, tj zo západu, nie?
23.03.2012 - 19:32:00
00
vukie:
Vsetko co si napisal beriem. Ale mam trosku iny nazor ako Ty.. Po par dnoch zaujem o most opadne, a zas to bude ticha krajinka, kde i ja rad chodim... Ako poznam slovenskych bikerov, tak sa budu drzat vyznacenej cyklotrasy, takze cesticky krizom cez polia zostanu podla mna tiche a nedotknute... Ale vdaka za nazor, uvidime, ako sa to bude dalej vyvijat...
triki:
Kedy konecne triki napises nieco optimisticke. Stale tu vsetko iba okydavas, kedy aj Ty konecne spravis nieco pozitivne ? ale to asi Ty nevies, co je velka skoda...:(
23.03.2012 - 21:08:20
00
neboj sa Laco ja chválim tvoje aktivity tak ako si prišiel v minulosti aj s cerovou dráhou,ale jednoducho tento most mi proste konštrukcne nesedí,to je všetko.To však neznamena,že tam nemá byť,ale mám radšej historický vzhľad aj keď je to len nejaká kópia.
23.03.2012 - 22:57:22
00
Dole pár fotiek začiatku cyklomosta v Devínskej (dnešný stav)
triki: každá doba má svoje konštrukcie a bolo by divné stavať nástup na most ako pred sto rokmi. Ak sa ti most nepáči, nik s tým nič neurobí. Mne sa tá stavba pozdáva.
capulo: psíčkari a ľudia sú väčšinou priamo okolo Devínskej. Jazdím tade pravidelne a nemávam problémy s "prekľučkovávaním". To skôr býva problém so skupinkami bicyklistov, ktorí neuhnú ani keď ideš oproti a zaberajú celý chodník.
vukie: nemyslím si, že otvorenie mosta bude mať tragický dopad na okolie. Každá nová senzácia rýchlo pominie a ustáli sa to v rozumnej miere.

Myslím, že na Morave medzi Slovenskom a Rakúskom by malo vyrásť viac mostov, alebo lávok. Potrebujú to obe strany.

Prílohy:

Komentár súboru: Pohľad na Devínsku na nástup na most
P3250798.JPG
P3250798.JPG 98.72 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad k Morave 2
P3250797.JPG
P3250797.JPG 126.3 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad k Morave 1
P3250796.JPG
P3250796.JPG 176.13 KiB thumb_up0thumb_down

25.03.2012 - 18:19:48
00
keyboard_arrow_up