dynatom : dnes sme ta tusim stretli na singlaci(mozno sa mylim)ale bajk vyzeral ako ten tvoj kellys....6 bajkerov co islo opacnym smerom ako ty....dvaja na haibikoch HT a druhy full...dva treky....jedno KTM a jeden spešlik :-)


Dnes som stretol toľko bikerov na singláči a že ich ani nespočítam, a tiež som nešiel jeden singláč. Skús presnejšie popísať, že kde, poprípade kto stál pri križovaní či vaša skupina, alebo ja.
24.03.2012 - 23:16:49
00
Vukie dve otázky:
1. foto "Bez komentára" - co sú to za skaly?
2. cez Čertovu dolinu si ako išiel? Boli sme tam min. rok na jeseň od Sološnice. Vtedy som nemal GPS a skoncili sme v zlabe s asi 80cm lístia.
24.03.2012 - 23:30:48
00
@igy - 1) to je tajne :) ale mas to na jeho mapke
vukie - ako dlho ti trva takato streka? tym sa da zabit aj cely den az do noci?
25.03.2012 - 01:57:55
00
Dnes som stretol toľko bikerov na singláči a že ich ani nespočítam, a tiež som nešiel jeden singláč. Skús presnejšie popísať, že kde, poprípade kto stál pri križovaní či vaša skupina, alebo ja.

to kde sme boli ked sme ta minali to ti teda nepoviem lebo trasu vyberal kamarat a niektore useky som isiel prvy krat....ale stali sme my....a ty si naas len tak ofukol.....a bolo to tesne za takymi hlbokymi brazdami tromy take hore dole hore dole...(neviem ci to to pomoze)
25.03.2012 - 08:09:46
00
Tomino115: to som rád, vďaka.

Igypop: Je to Jelenia hora, nenapísal som to preto, že kto chce, sa spýta.
Na nej je zaujímavé to, že to nie je chránená lokalita. Je to škoda, lebo by si to zaslúžila.
Cez Čertovu dolinu-teda po jej vrchu, spodok je zjazdný iba potiaľ, kde končí lesná cesta a na nej nie je nič čo vidieť. Z Vápennej po žltej, a v zákrute tej kamenistej cesty doľava na taký lúčny hrebienok. Odtiaľ je chodník až k jej ústiu nad lúkami. Celé zjazdné iba smerom dole, ale keďže je to súčasť NPR, tak vedľa bicykla.

iron.hide: ale kde, toto je aj s fotením na pol dňa. Trasa ako som išiel ja, má v lese pekný profil hore-dole-hore-dole-hore-dole. Celkom sa mi to páčilo. Keby bolo teplejšie, leto, tak by sa to ľahko potiahlo ešte pod Čertov kopec, Skalnatú, Čmeľok, na Babu, hore na Konské hlavy a odtiaľ stále dole kopcom na Košarisko. Vtedy by to bolo na celý deň. A skoro všetko po bočných neznačených lesných cestách.

Ako som písal, trasa je jednoduchá, stúpania sú všetky šlapateľné a hlavne sa dá toho veľa pekného vidieť.
25.03.2012 - 08:16:19
00
vukie: super, opat dakujem za tipy na vylet! Predpokladam, ze mas vzdy aj gps zaznam z prejdenej trasy, mohol by si ho pls prikladat k zakreslenej trase v mape. Ak jazdis s papierovou mapou a robis si vzdy tu namahu to pre nas zakreslit, tak to aj nasledne vyexportuj. Velka vdaka :y: Este jedna otazka ohladom vyletu v Brezovkych Karpatoch, vyrazal si z Dobrej Vody? Ake spojenie si vyuzil na prepravu? Pytam sa preto, lebo som si pozeral dostupnost a najlepsie mi to vychadza vlakom z Bratislavy do Piestan a odtial smerom Trebatice, Vrbove, Prasnik ...
25.03.2012 - 10:13:56
00
seth: som rád, že trasa zaujala. K všetkým svojim výjazdom mám samozrejme gps track, môžem ich sem dávať. Priložená mapa je teda priamo z neho, vždy len nahradím farbu čiary vlastnou, keďže tá pôvodná na hiking mape je neprehľadná. GPX som priložil do vyššieho príspevku. Len by som bol rád, keď tadiaľ niekto pôjde, po tých niektorých pekných a málo navštevovaných lokalitách, aby nejazdil zbesilo, aby nelietala hlina, neničilo sa okolie a nezrážali sa turisti. Niekde radšej potlačiť vedľa bicykla, aj keď sa to dá zjazdovať. Proste úcta k prírode, zničených lokalít je dosť, nemusia byť aj druhé.

K DV: mám tam rodinu a druhý bicykel, takže problémy s dopravou nemám. Pre lokalitu DV by som kľudne mohol napísať, že bývam neďaleko Blavy, čo je teda v tomto prípade plne spisovné a pravdivé :)
Trasa ako si napísal, vlakom do Piešťan a potom do Vrbového, je asi najľahšia ako sa sem dostať. Z Vrbového buď na spomínaný Prašník alebo priamo hore k Tlstej hore a Veľkej peci, sú tam vhodné lesné cesty, v mape lesných ciest viditeľné. Plus v tejto časti je aj cyklo značenie lopašovských cyklistov, len priamo v teréne človek nevie kde má tá šípka cieľ. Ale stratiť sa tam nedá.
Nikdy som tak nešiel, ale z PN by mali viesť do Vrbového poľné cesty, takže sa dá vyhnúť hlavnej ceste pre autá.
Druhá možnosť, z TT vlakom do Jablonice alebo Bukovej.
25.03.2012 - 10:42:57
00
Vukie Budem rad, ked budes pravidelne okrem mapy prikladat aj gpx zaznam. Vylet Mikulas, Solosnica, Rohoznik co najskor si dam s radostou.
25.03.2012 - 12:32:40
00
kukám že stupaváci už pilne značia trať na maratón..
25.03.2012 - 13:32:23
00
Šlaka, minulý týždeň sme boli pešo na Kršlenici, vedieť o Jelenej hore tak tam ideme pozrieť. Inak ja ju na žiadnej mape nemám, sú to iba bezmenné skaly.
Čertova dolina - oponujem, že z dola nie je čo vidieť. Má to svoju atmosféru, hlavne na jeseň podvečer :lol:
25.03.2012 - 13:35:29
00
Som zvedavy kam sa to este cele zvrhne, mozno zacnu po cervenej jazdit tie auta.. no bohuzial ani to by ma uz neprekvapilo..


Na Somarovi som uz videl auto 2x, uplne hore - ku podivu to bola Fabia :)

od 3 Kamennych kopcoch po Babu som na cervenej videl stat auto krizom cez cestu taktiez.


Naposledy upravil patooo dňa 25.03.2012 - 16:45:49, celkovo upravené 1 krát.

25.03.2012 - 15:18:58
00
Vukie-pekné budem si to musieť prejsť ;)
Akurát som sa chcel spýtať, či si na Rohožník išiel schválne,lebo po lesnej ceste oproti Vývratu sa dá pekne dostať až na Malacky...

Prílohy:

Mapa.jpg
Mapa.jpg 903.19 KiB thumb_up0thumb_down

25.03.2012 - 15:36:42
00
Turbi: tak príjemnú jazdu prajem.
Igypop: na VKÚ mape je pomenovaná, na Shocart mape nie.
Zdola, z lesnej cesty, vypadajú tie skaly Čertovej doliny veľmi efektne/mohutne.

bonfo: s tou lesnou cestou to bolo tak, že som mal v pláne prejsť nejakou schodnou novou cestou smerom k MA, čiže prieskum ďalších ciest na hranici VO. Lenže tú vhodnú (ako si uviedol) som prehliadol, následne skúšal dve iné, ale bez úspechu. A keďže za 45minút mi odchádzal z MA vlak a ja som nebol ani v Rohožníku, tak nebol čas na hľadanie inej alternatívy, len sa ponáhľať aby som ten vlak stihol. Spravil som si asi rekord Rohožník-MA.
25.03.2012 - 20:23:47
00
Konečne som si dnes strihol Pezinskú Babu, počasie super, les suchý, len ja som musel zle odbočiť a vbehnuť do "mokrého jarku" Stretol som aj zopár kamarátov. Už sa teším na Pravenecké serpentíny!
25.03.2012 - 21:01:13
00
Víkend som nemohol jazdiť, tak som to dnes trocha dobehol, sucho, lesy skoro prázdne.

Prílohy:

Komentár súboru: Velká Homola
S6303990.JPG
S6303990.JPG 294.37 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Čermák
S6303993.JPG
S6303993.JPG 741.68 KiB thumb_up0thumb_down

26.03.2012 - 21:56:31
00
keyboard_arrow_up