Blizi sa leto a s nim aj brigady , rad by som teda vedel ake mate skusenosti s brigadovanim , co ste robili a za ake prachy , ci uz mate nieco na toto leto a kde a ako zhanate brigadu . Za odpovede dakujem
11.04.2007 - 18:00:50
00
robil som sprievodcu v spacích vozňoch. skvele platené (veď som si po dvoch mesiacoch mohol kúpiť bajk) ale strašne únavné a skoro celé leto v kybli. ako som k nej došiel? vlastne jedine ako sa dostať k dobrej brigáde. po známostiach
11.04.2007 - 18:51:49
00
tiez by som chcel toto leto 1 raz brigadovat, ale tiez po znamostiach (moj ujo), inak sa to v dnesnej dobe neda, si myslim, ved na nete mozu byt vselijake osery
ale mesiac(brigady) bude v poho, myslim si, ved musim mat cas aj na bikovanie
11.04.2007 - 19:18:16
00
ja som mal ist raz do rakuska na jednu farmu ale dobre nas oje.ali tak od vtedy som nic neskusal a nastastie ze som sa vcas o tom dozvedel ze to je podraz
11.04.2007 - 19:45:42
00
tak da sa brigadovat aj bez znamosti ak je clovek ochotny cestovat za pracou a necaka plat ropneho magnata.prve brigady boli u mna v okoli domova - pomoc na stavbe a podobne veci. potom som mal jednu co sme chodili merat priemery stromov v lesoch - to bolo celkom fajn, blizko domu, v pohode praca.placa nebola extra vysoka ale k danej praci to bolo v pohode. minuly rok som siel makat do brna len tak na blink ze snad sa nieco najde.kto chce tak fakt najde cez net a agentury hocico. robil som pomoc v zahradnictve a mal som nieco cez 10 000 v cistom na mesiac. a praca dost nenarocna - najma to pracovne tempo cechov.
11.04.2007 - 22:20:00
00
ja som minuly rok makal v BA, v jednej firme, ktora montuje plastove okna, chodil som na tyzdnovky, samozrejme po znamosti, ako pomocnika a 8ka na mesiac je celkom slusne.... teda da sa, ale niekedy som si pekne zamakal, nosit plastove okna nie je bohvieco, ale posilnovna to bola super... :)
11.04.2007 - 22:26:19
00
vacsinou je skor problem najst nieco ak clovek este nema 18. dost znacne to okresava okruh brigad. ach ako dobre ze tento rok to uz bude so mnou lepsie :)
11.04.2007 - 22:28:20
00
no tak pominule roky to bolo v pohodicke, ale tento rok horsie a horsie...
11.04.2007 - 22:52:46
00
ja som makal predminule leto v dansku na farme zbieral som jahody do obeda a poobede relax pri mori, minule leto som behal po europe odpocival som a sportoval a toto leto idem na 2mes do spanielska tak uvidim..musim hlavne skusky postihat bo ma dr*n!
11.04.2007 - 23:06:43
00
tak da sa brigadovat aj bez znamosti ak je clovek ochotny cestovat za pracou a necaka plat ropneho magnata...minuly rok som siel makat do brna len tak na blink ze snad sa nieco najde.kto chce tak fakt najde cez net a agentury hocico. robil som pomoc v zahradnictve a mal som nieco cez 10 000 v cistom na mesiac. a praca dost nenarocna - najma to pracovne tempo cechov.

hehe, to "pracovne tempo cechov".. mozno si len dobre natrafil, myslim ze vo vseobecnosti je to o ludoch a pristupe.. niekedy makas ako zid a placa ziadna, niekedy sa ani nenadries a zarobis si..
citam tu prispevky typu, ze niekto odrobil mesiac a stacilo, niekto mal 8-ku za mesiac.. z tohto som uz ja asi vyrastol, v posledom case makam cele leto a 50,-/hod sa mi uz nezda plat.. to som az tak spohodlnel? :) ale je pravda, ze skor makam v CR..
no a k teme par odpovediii: brigosku zhanam bud po znamosti abo cez net, agentury len vynimocne (musim byt naozaj zufaly), robim casto na stavbach (beriem to ako dobru prax), max som mal 100kč/hod, min 60kč/hod (pod toto by som na stavbe nerobil).. a skusenosti mam take, ze hlavne musi byt fajn partia (a sef :) ).. radsej menej prachov, ale v dobrom prostredi, ako vela prachov pri poriadnej makacke a zlom prostredi (aspon co sa tyka dlhodobejsich brigad) 8)
12.04.2007 - 13:08:50
00
no ja mam istotu prace uz treti rok. robim uz od juna az niekedy do stredu septembra. zabijem v robote cele leto, ale aspon mam peniaze. najhorsie je, ze robim aj soboty a denne min. 10 hodin, takze na bike moc casu neostava. akurat vcera mi sef hovoril, aby som uz teraz zacal robit cez soboty, lenze sa mi moc nechce, no uvidim. ale asi sa najprv zameriam na skolu a potom ked budem mat porobene vsetky skusky zacnem makat.
12.04.2007 - 14:03:22
00
hehe, to "pracovne tempo cechov".. mozno si len dobre natrafil, myslim ze vo vseobecnosti je to o ludoch a pristupe.. niekedy makas ako zid a placa ziadna, niekedy sa ani nenadries a zarobis si..


no neviem ale aj viaceri kamarati mi hovorili ze az tak tazko driet nemuseli. a aj starsi spolupracovnici ked som sa cudoval ze co sa tak flakaju niektori tak na mna len pozreli ze ,,tady to neni jak na slovensku,,.tak ale jasne ze je to hlavne vo vedeni - ved tak je to aj u nas - korejci v zilinskej kii chcu vyzmykat z ludi co sa da
12.04.2007 - 14:55:42
00
kedze som nemal osemnast tak som musel brigadovat len na slovensku tak po znamosti stavbarske prace + vypomoc v autoservise a predajni kde sme sem tam umyli nejake to auto ale vetsinou sa malovalo stavalo ATD ale zarobil som si na moj bike teraz by som chcel ist do anglicka
12.04.2007 - 18:07:36
00
no ja som pred rokmi bol asi dve ci tri leta na brigade u znameho v taliansku. zarobil som dobre. robil som elektroinstalacie jak v priemysle (automatizacia) tak aj po domoch s nim, v jeho firme. vlastne sme boli traja, ja, on a jeho bracho. ale bolo to samozrejme nelegalne, nakolko paragraf na to nemam, aj ked to ovladam... zarobil som si tak jeden rok na komp, druhy na fotak a na zivot. na bike som si zarobil na slovensku pisanim dost velkeho informacneho systemu, ktory bol podla nas aj tak malo zaplateny. ale to je tym, ze nie sme firma z blavy, ale zo ziliny. a tym sa aj ceny samozrejme menia... toto leto by sme mali robit nieco podobne, tak drzte palce, nech sa zadari :)
12.04.2007 - 18:41:20
00
pocas strednej skoly som kazde leto makal v lese, ale les som zveladoval a nie nicil :wink: vykosovali sme travy, kriky, a inu haved okolo malych stromcekov, minule sme sli s kamosom na bikoch v tych miestach kde som makal a po siedmych rokoch je vydiet nasu pracu
12.04.2007 - 19:09:37
00
keyboard_arrow_up