prišla "oprava" informácie:

Dobrý den prajem,

poslal som Vam mylnú informaciu dival som sa totiz omylom do starsieho cennika kde este taketo nahradne diely neboli.
Akumulatory nie su skladom ale daju sa objednat dodacia doba cca 30 dni poplatok za vymenu je 30,-€ + postovne.
Dakujem za pochopenie.


že by čitali MTBIKER :rofl:
02.09.2011 - 10:58:52
00
:D :D :D
mtbiker a gpsforum
02.09.2011 - 12:40:06
00
Silno uvazujem o kupe Edge 500, ako ho hodnotite, ti co ho mate, po dlhsom case?
Jedine vytky co som cital na zahranicnych forach sa tykaju necitatelnosti na slnku (vraj sa da spravit antireflexnou foliou za par e) a od verzie tusim 2.5 zamrzanie pri nahrati trasy ktoru chcem ist (a jej sledovani) - hlavne dlhsie trasy (toto podla poslednych prispevkov garmin stale neopravil aj ked o tej chybe vie).
Kupili by ste si ho znovu aj dnes?
30.04.2012 - 21:08:36
00
Treba však počítať s tým, že ľudia väčšinou svoju kúpu obhajujú.

Neodhováram ťa, niet nad vlastnú skúsenosť, ale aj tak pridám čisto môj súkromný názor: Ak je tvojou prioritou to, aby si sa v teréne nestratil, tak radšej uvažuj nad nejakým mapovým GPS-kom (Edge 800, eTrex 20, Oregon 450, GPSMap 62s). Ak ho chceš viac využívať ako cyklocomputer, pouvažuj skôr nad nejakým inteligentnejším naozajstným cyklocomputerom s možnosťou pripojenia k PC.
30.04.2012 - 21:28:05
00
Laco, v čom je naozajstný cyklocomputer podľa Teba lepší? Ja si celkom moju 305 pochvaľujem, na každom biku stačí mať kolísku a netreba žiadne senzory ani nič (teda okrem HR). Údaje to poskytuje dostatočné, keď som ešte vozil aj Cateye, porovnateľná bola aj presnosť. No a na nestratenie sa v teréne mám ešte v prípade potreby v batohu Androida s Locusom (lebo displej 800x480).
30.04.2012 - 22:11:12
00
Bez senzorov je to čisto iba informatívne. Presnosť merania dĺžky trasy pomocou GPS v členitom teréne sa nedá porovnať s presnosťou klasického merania na základe počtu otočení kolesa. Batériu v klasickom cyklokomputeri mením raz za rok. GPS prístroj treba nabíjať skoro stále.

Svoj názor však nikomu nevnucujem. Moja voľba je cyklokomputer plus podľa potreby na riadidlá Oregon 450. Vo vaku mám tiež mobil s Locusom na 4,3" displeji. Nemapovým GPS-kom som sa podľa čiernej čiary na bielom displeji pár rokov navigoval. To bolo však obdobie počiatkov rozmachu civilných GPS prístrojov a zodpovedne tvrdím, že je to neporovnateľný diskomfort oproti navigovaniu pomocou mapového prístroja.
01.05.2012 - 08:07:22
00
No ja mam klasicku na navigaciu iphone, takze to nepotrebujem :) ide mi hlavne o nahratie nejakej trasy a sledovanie profilu, vzdialenosti atd. Inak kupil by som ho samozrejme s klasickym senzorom rychlosti a kadencie, GPS chcem hlavne na zaznamenavanie trasy (a pouzitie pri behani), takisto sa mi paci garmin connect ako jedeno miesto kde automaticky zhromazdovat vsetky treningove udaje (aj ked som cital ze uz sa Garminu podarilo zmazat par uzivatelom komplet treningovu historiu z webu ... )
Momentalne mam Ciclo HAC5 a chcelo by to uz upgrade ..
01.05.2012 - 14:47:44
00
Ice29, Garmin Edge 305 mám od roku 2007 a ako pozerám, parametrami je na tom 500-vka veľmi podobne, takže napíšem moje postrehy. Asi rok som ho vozil paralelne s klasickým computerom Cateye Mity 3, kvôli porovnaniu údajov. Cateye už nevozím, lebo odchýlka neprekračovala 2-3%, ale to môže samozrejme záležať aj na trasách, ktoré jazdíš. Len pre zaujímavosť, Garmin zvykol ukazovať o tých pár percent menej. Garmin Connect používam, ale okrem neho mám dáta aj v počítači - Garmin Training Center, Garmin Base Camp a hlavne TrailRunner (Mac only), keďže ten vie skonsolidovať údaje aj z iných systémov (na behanie mám Nike+). Navigáciu som použil raz (asi 60km trasa po Londýne) a trafil som. :-) Veci na trénovanie (virtual partner, intervaly) som vyskúšal, ale nepoužívam. Používam ho prakticky ako normálny cyklocomputer - na začiatku zapnem, po jazde pripojím k PC, stiahnem údaje a nechám na chvíľu pripojený, nech sa dobije baterka (Edge napíše, keď je plne nabitá). Baterka drží dobre, maximálne som ho mal v kuse pustený asi 12 hodín a na indikátore ešte zostal posledný dielik. A drží sa aj po tých rokoch, v nedeľu po 120km (cca 6 hodín s prestávkami) ubudol iba jeden dielik (http://connect.garmin.com/activity/172810569). Čitateľnosť displeja je v pohode, je to klasické čiernobiele LCD s nastaviteľným kontrastom a voliteľným podsvietením - podľa parametrov sa zdá, že 500-vka má rovnaký displej, ale naživo som ju nevidel. Dobré je, že si môžeš navoliť, ktoré údaje chceš vidieť a aj ich veľkosť (takže ja mám napríklad (okrem iných) na jednej obrazovke tepovú zónu, nastúpané metre a čas západu Slnka). Z príslušenstva používam len hrudný pás, snímač rýchlosti a kadencie mám, ale nechcelo sa mi ho montovať, nevidím v tom pre mňa veľký prínos...
01.05.2012 - 17:16:33
00
Laco, na upresnenie: Edge 500-ka má hrudný snímač na meranie tepu, má pripojiteľný snímač na meranie kadencie a otáčok kolesa (meranie vzdialenosti a rýchlosti sa dá nastaviť z otáčok) a má možnosť pripojiť merač výkonu od iných výrobcov. V podstate inteligentný cyklocomputer.
01.05.2012 - 17:27:07
00
To všetko viem, písal som, že ak je pre niekoho prioritou navigovať sa v neznámom teréne, tak možnosti Edge 500 sú už dávno ikskrát prekonané rôznymi mapovými prístrojmi. Iba toto tvrdím, nič viac. Ak chce niekto cyklokomputer s obmedzenou GPS funkcionalitou, tak Edge 500 je za tú cenu dobrá voľba.

EDIT - malá analýza cena/úžitok:

A) EDGE 500, bundle so snímačom rýchlosti, kadencie a tepu sa dá najlacnejšie kúpiť od 250 €.

B)Za luxusný cyklokomputer SIGMA BC 2209 HR so snímačom rýchlosti, kadencie a tepu aj s dokovacou stanicou a SW pre pripojenie K PC zaplatíme 130 €. Mapový GPS prístroj eTrex 20 aj s vektorovou mapou Slovakia Topo 3, do ktorého sa zadarmo bez obmedzenia dajú nahrať ľubovoľné rastrové mapy kúpime už za 160 €. Spolu je to 290 €.

Kombinácia luxusného cyklokomputera s mapovým GPS prístrojom vyjde len o cca 40 € drahšie, čo je len o 16% viac. Pritom úžitková hodnota je omnoho, omnoho vyššia.
01.05.2012 - 17:58:52
00
Mam 705 asi 5-6 r, a pouzitelnost map ma po nakupe riadne sklamala a prestal som topo mapu pouzivat. Teraz uvazujem nad nakupom 500vky alebo 800vky. Hladal som info o riadiacej jednotke pouzitej v 500/800 ale nic som nenasiel. Myslim ze s tym suvisi prekreslovanie map apod. Velkost displaya v kombinacii s pomalym procakom a prekreslovanim su velky handicap 705ky. Pouzival som len mapu ktora bola v 705. Co mi poradite? Na biku pouzivam aj hrm, cadence nie. Dakujem. Vase skusenosti s 500/800 by som velmi ocenil.
06.10.2012 - 22:46:07
00
Mal som 705 (stratil som ju). Mám 500 a 800. Používam obe. Funkciami sú podobné. Mapa na 800ke sa dá použiť (na rozdiel od 705ky).
Niektoré údaje sú presnejšie na 800ke (výška, teplota ..)
500ke vydrží dlhšie baterka.
Kadencia, hrm zo 705ky ti budú na oboch fungovať. :)
06.10.2012 - 23:05:12
00
lolz :lol: :rofl: nechtiac som preklikol na prvu stranku tohto fora a s prekvapenim som zistil ze som ho zalozil ja v r.2007, vtedy som sa podobne hlupu otazku pytal ohladom 705ky (ktoru som nasledne kupil za 15tis). ten konzumerizmus nas uz vsetkych prevalcoval. 5rocna obratka sice nie je najhorsia a teda novu kupu by som si vedel zdovodnit (skoro som napisal justifikovat) ale kedze 705fici bez vacsich problemov tak skusim este potiahnut, aj ked bez map.
Vcera som pozeral stranku suunta a namotal som sa na sportove hodinky od nich. Avsak model Mosquito mam od nich od r.2002 a nie a nie odist :-) ....v dnesnej dobe 3rocnej zivotnosti elektroniky je to trochu nezvycajne.
Btw jazycek na koliske sa mi odlomil tiez a urcite som s nim nezachadzal neprimerane, gpsko vsak davam do kolisky nadalej, akurat to nezacvakne. I ked jazdim teren aj blato zatial som strojcek nestratil.
07.10.2012 - 10:28:28
00
lolz :lol: :rofl: nechtiac som preklikol na prvu stranku tohto fora a s prekvapenim som zistil ze som ho zalozil ja v r.2007, vtedy som sa podobne hlupu otazku pytal ohladom 705ky (ktoru som nasledne kupil za 15tis). ten konzumerizmus nas uz vsetkych prevalcoval. 5rocna obratka sice nie je najhorsia a teda novu kupu by som si vedel zdovodnit (skoro som napisal justifikovat) ale kedze 705fici bez vacsich problemov tak skusim este potiahnut, aj ked bez map.
Vcera som pozeral stranku suunta a namotal som sa na sportove hodinky od nich. Avsak model Mosquito mam od nich od r.2002 a nie a nie odist :-) ....v dnesnej dobe 3rocnej zivotnosti elektroniky je to trochu nezvycajne.
Btw jazycek na koliske sa mi odlomil tiez a urcite som s nim nezachadzal neprimerane, gpsko vsak davam do kolisky nadalej, akurat to nezacvakne. I ked jazdim teren aj blato zatial som strojcek nestratil.


Novy drziak (su v baleni dva) stoji cca 12E, ja mam tiez E705, a uz som nove kupoval, nebudem riskovat za 12e stratu pristroja za vyse 300e.
Co sa tyka map, neviem aky konkretny problem mas s mapami, ale aj tu vo fore su odkazy na mapu lesnych ciest Slovenska, ktoru ked si nahras do pristroja spolu s TOPO2 tak je to plne pouzitelne. Ja aj po 3 rokoch stale zurivo vyuzivam navigaciu v terene a bez toho sa vyznat v spleti lesnych ciest u nas je nemozne, ziadna papierova mapa neexistuje a keby aj bola, tak tazko v terene za pochodu to budem lustiti. Plus TOPO2 na rozdiel od TOPO3 (skoro nepouzitelna) aj routuje nielen po TZT a CZT ale aj po hlavnych lesnych cestach-uplna parada. Pritom TOPO2 a lesne cesty sa zobrazuju naraz. Plus existuje free mapa GPSforum Topo Slovakia v2 kde su tie lesne cesty zahrnute plus praca nasencov (ale v pristroji ju moc nepouzivam, pretoze mi zobrazuje hrube vrstevnice, ale v PC v Mapsource pri planovani ju idem "zodrat")
Mal som na jeden den v ruke aj E800 s moznostou urobit vymenu za E705 (po dvoch rokoch pouzivania E705,..okolnosti su vedlajsie), ale nerobil som to. Display rozhodol, fak mizerny display. U mna rozhoduje citatelnost a prehladnost za jazdy a na E705 nema ani E305/500 ani 800. Ak garmin vybehne s novym Edge aj ked fukcnostou E705 ci 800 ale poriadnym displayom, okamzite kupujem. Ja byt tebou spravim to iste, vydrz s E705 kym Garmin nevyjde zas s niecim novsim ako E800. Mne u E705 jedine chyba teplomer. Ak mas s mapami problem, poradim.
07.10.2012 - 11:10:11
00
obor, v mapsource sa ti zobrazuje TOPO3 sucasne s lesnymi cestami? mne bud jedna mapa,. alebo druha, ako to robis?
07.10.2012 - 12:30:08
00
keyboard_arrow_up