Ako prví pretek by som skôr volil niečo menej fyzicky náročne , ten zážitok ťa môže neskôr odradiť od hocakého pretekania .


Presne tak. Zhodou okolnosti si jeden kamarat zvolil pred par rokmi tento pretek ako svoju pretekarsku premieru. Postavil sa na start neregistrovanych, bohuzial ho zo zapolenia asi po 3 km vyradili zaludocne problemy - inymi slovami sa posral a nasledne to zabalil.
Ked sa pozeral do vysledkovky na priemerku povedal, ze ta sracka bola asi to najlepsie co ho v tento osudny den mohlo postihnut :D
08.05.2012 - 23:12:42
00
ta sracka bola pravdepodobne sposobena zaludocnou nervozitou (tzv. startak) netreba si to tak brat , po odstartovani snad hned nebol ostry start tak sa trochu rozkrutim (ak som sa uz nie dovtedy) a ked odmavaju tak sa zacne busit ...
08.05.2012 - 23:15:38
00
pozeram, ze minuly rok bola iba rovinata casovka ale riadne priemerky sa drtili. nebol ste tam niekto? by ma zaujimalo ako fukal asi vieter a skocil by som si niekedy v porovnatelnych podmienkach dat testovacku na tejto trati, ze ako by to vypalilo s mojou kondickou :D
toho roku ta trat vyzera zaujimavejsie ale VP kategoria ma iba jeden okruh a dojazd co je trochu skoda. asi sa fakt oplati zaregistrovat a ist s licenciou. vcera som zhodou okolnosti isiel usek z Krajneho smerom na Babulicov vrch a stupanie za Krajnym - no mohli by sa dediny posnazit a opravit tie diery v asfalte. da sa to prejst ale v ramci preteku ked sa drti a niekto to napali do tych dier tak si viem predstavit karbonovy rafik na sracky a cestnu lisaj kade tade
09.05.2012 - 06:27:57
00
Minuly rok som bol na VP a celu cestu som nadaval, ze uz na ziadny pretek uz nikdy nepojdem, hlavne ked sa islo do kopca na Ošmek. Naštastie to na mne nezanechalo nasledky a bol som potom aj na dalšich pretekoch :)
21.05.2012 - 21:27:44
00
Minuly rok som bol na VP a celu cestu som nadaval, ze uz na ziadny pretek uz nikdy nepojdem, hlavne ked sa islo do kopca na Ošmek. Naštastie to na mne nezanechalo nasledky a bol som potom aj na dalšich pretekoch :)

Hehe, Osmek je smakovka - nic vazne az na tu deravu cestu na vrchol od poslednych barakov - 12% tusim a i ked kratko ale s tymi jamami "potesi" :]
21.05.2012 - 21:41:11
00
dnes som si bol len tak tréningovo prejsť trať a dosiahol som priemernú rýchlosť 29,8km/h treba podotknúť že fúkal vietor jak hovädo a mal som miestami chuť sa nato vykašlať ale bojoval som až dokonca a spomínaných 29,8 je výsledok

neboli ste náhodou niekto tiež vyskúšať?

a hovoríte tu o ošmeku s ktorej strany máte namysli stúpanie??
24.05.2012 - 19:34:13
00
Podla popisu tipujem, ze z Krajneho.
25.05.2012 - 10:13:54
00
ja co som pisal bolo o strane z Podolia a Podlanskych kopanic. i ked to mam rad aj od Krajneho - tam mam pocit, ze to esicko pri poslednych domoch kusok od sedla je az kdesi k 14% ak sa nepletiem. z Krajneho je to podla mna lepsie v tom, ze je tam rozbitejsia cesta a lepsie sa stupa ako zjazduje. na Podolie sa da dobre mastit len medzi domami na kopaniciach radsej davat extra majzla na decka / dochodcov / psov / macky a pod. co mozu necakane vbehnut do cesty ked sa tam bezne naklada 70 km/h a viac
25.05.2012 - 10:39:50
00
tam to poznám pýtal som sa preto lebo neviem presne aké tam je stúpanie ale z krajného mi pripadá strmšie než s podolia.

To je zaberák dobrý ale vždy sa tam idem rád previesť a zdolať ten kopec čo najrýchlejšie
25.05.2012 - 11:03:30
00
ahoj.
tak vcera som si bol prejst trat no asi sa stala niekde chyba na nete je pisane ze okruh ma 32 km plus 8 co je 40km no ja som mal vcera dohromady len 32km!!!mohol som zabludit lebo myjava vysielac som po ceste teda nestretol.isiel som cez babulicov vrch tam som odpocil doprava a vysiel som v hrasnom.nevie niekto kde som urobil chybu?dik
27.05.2012 - 08:15:49
00
ahoj johnyyy, nemam cas to teraz preverovat ale iba tak bleskovo - mari sa mi, ze zaciatok je v Krajnom alebo Hrachovisti a ciel v Cachticiach - cize z Hrachovista by tych 8 km co Ti chybalo aj sedelo. v propoziciach to maju tusim napisane len teraz nestiham preverovat - jukni tam.
EDIT: takze ako pozeram propozicie je to tam napisane tak ako som si pamatal:
"Trať: Úsek 1: okruh, Hrachovište-Krajné- Babulicov Vrch-Myjava vysielač–Hrašné-Stará Turá-Vaďovce-Hrachovište = 32km
Úsek 2: odchod z okruhu do cieľa, Hrachovište – Višňové- Čachtice = 8 km"
"Ostrý štart: 10.15 hod.Muži B, Masters A, úseky 1+1+1+2 = 104 km 3 okruhy
10.20 hod.Masters B+C úseky 1+1+2 = 72 km 2 okruhy
10.25 hod. Vp, úseky 1+2 = 40 km 1 okruh
10.30 hod. Masters D+E+F, Ž úseky 1+2 = 40km 1 okruh


Cieľ : Všetky kat. v doline pred Čachticami !"
Cize chybajucich 8 km je presne ten usek 2 z Hrachovista na zaciatok Cachtic v doline.


Naposledy upravil orvaq dňa 29.05.2012 - 06:10:24, celkovo upravené 1 krát.

27.05.2012 - 18:16:52
00
a aký si mal čas? alebo priemernú rýchlosť?
27.05.2012 - 19:44:34
00
Presne tak. Zhodou okolnosti si jeden kamarat zvolil pred par rokmi tento pretek ako svoju pretekarsku premieru. Postavil sa na start neregistrovanych, bohuzial ho zo zapolenia asi po 3 km vyradili zaludocne problemy - inymi slovami sa posral a nasledne to zabalil.
Ked sa pozeral do vysledkovky na priemerku povedal, ze ta sracka bola asi to najlepsie co ho v tento osudny den mohlo postihnut :D


sa mi zda ze aj 3 roky dozadu som tam startoval, vzdy to bol pekny pretek :)
29.05.2012 - 02:25:37
00
a aký si mal čas? alebo priemernú rýchlosť?

no cas presne neviem ale priemer bol 26kmh.
ale otazka na trasu kedze som to mal o 8km menej tak dnes som pozeral trasu a tusim som nemal na babulicovom vrvhu odpocit v pravo do hrasneho co bolo 3km ale pokracovat rovno az na hlavnu cestu myjava - stara tura a tam na krizovatke doprava?
29.05.2012 - 17:55:22
00
no cas presne neviem ale priemer bol 26kmh.
ale otazka na trasu kedze som to mal o 8km menej tak dnes som pozeral trasu a tusim som nemal na babulicovom vrvhu odpocit v pravo do hrasneho co bolo 3km ale pokracovat rovno az na hlavnu cestu myjava - stara tura a tam na krizovatke doprava?


presne tak treba ísť až poten vysielač čo je po-ľavej strane a až na hlavnú cestu odbočiť v pravo a isť až na starú turú

ja som sa tam bol previesť aj dnes ale vyšiel som len po daný vysielač tam som sa otočil a išiel tou istou cestou nazad do krajného
29.05.2012 - 19:58:05
00
keyboard_arrow_up