Umele prekazky nema ani jedna. Akurat ked na zelenej par rokov dozadu padli nejake prve stromceky, tak ich niekto upravil tak, aby sa dali prejst na bajku. Modra je pre bajk momentalne nie prilis vhodna kvoli tym padnutym stromom. A vlastne ani v minulosti ked nebola zapadana to nebolo nejake extra luxusne pojazdenie (prilis strme, bezny clovek si to velmi neuzil).
11.05.2012 - 13:48:44
00
umelé prekážky mala zelená, ak teda tým myslíš tých pár (2ks?) mostíkov
11.05.2012 - 14:18:51
00
Tak to som asi chodil inou zelenou, lebo ja si tam fakt nepamätam ziadny mostik. Alebo tam boli nejaky kratky casovy usek a uz ich aj stihli odstranit?
11.05.2012 - 14:22:36
00
Modra je myslim cela zapratana stala :(( .. skoda .. chcelo by to brigadu s motorofkou.
11.05.2012 - 16:07:00
00
na tú modrú by motorovka nestačila.. teda na pílenie áno ale odpratať to bude problém.. niektoré kmene tam majú meter v priemere..
11.05.2012 - 16:28:08
00
Opytajte sa Jesusa.. Jedno leto so sekerkou a je to prec :D
12.05.2012 - 11:38:34
00
Dnešný fajn výjazd v krásnom počasí, s modrou oblohou a príjemnou teplotou.
Väčšinou jazdím len nejaké plavecké, lošonské, vápenné lokality, ale na nedávnom výjazde z V.Homole dole post576645.html#p576645 sa mi aj tie lokality okolo Pezinku začali trošku viac páčiť. Takže dnes som tam hľadal nejaké zaujímavé lesné cesty a ich prepojenia.

Prílohy:

Komentár súboru: Pri zastavení pred Jablonovým ma zaujal tento pohľad na bociana a kríž.
1.jpg
1.jpg 166.35 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nefotiť proti nízko položenému slnku a kompaktom už vôbec nie, ale stále ma dojíma VN Kuchyňa. Od jesene vypustená...
2.jpg
2.jpg 212.31 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na jednej z mojich obľúbených MK lesných ciest na Čertovom kopci, tento pohľad a trasa sem ma vždy potešia. Naposledy som tu bol, keď bol ešte sneh.
3.jpg
3.jpg 313.78 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Minule tu nebola tá tabuľka, dnes ma zaujala a odfotil som si ju. Prameň na Čermáku.
4.jpg
4.jpg 344.45 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Homoľu som si obišiel po dobrej lesnej ceste, vid mapa so slepou odbočkou (ďalej sa dá pokračovať zjazdom po chodníku a lesnej ceste až k vinohradom, viď odkaz na výjazd v príspevku). Ja som ale išiel späť a preskúmaval ďalšiu lesnú cestu, obchvat Kamennej brány sprava. Cesta bola veľmi príjemná, nezničená. Prišiel som na toto pekné miesto so skalami. Podľa mapy cesta mala ísť ďalej, išla, ale nikdy po nej asi nič nešlo, takže nezjazdná. Vyrušil som tam mnohopočetnú diviačiu rodinku, podľa ich zvukov sa im to nepáčilo, ale čo narobia, trošku sa museli vzdialiť. Tak som musel ísť po druhej ceste priamo dole na Rybníček, tá cesta nebola veľmi dobrá, ale bez popadaných stromov a zjazdná, išiel som veľmi opatrne.
5.jpg
5.jpg 267.68 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Rázcestie Pri obrázku nad Pezinkom, nebol som tu niekoľko rokov, takže tento pohľad som doteraz nevidel.
6.jpg
6.jpg 208.13 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Staré známe vyústenie lesnej cesty na lúkach nad Lozornom, stále pekná modrá obloha.
7.jpg
7.jpg 228.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Mám rád vodné nádrže, na Suchom potoku.
8.jpg
8.jpg 221.26 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Asi 2 týždne dozadu som pri jazde cez D.Jazero pozeral na robotníkov vyrezávajúcich burinu a konáre na zarastenej trati do Stupavy, potešil som sa, že reku asi to celé vyčistia a potom skúsia do Stupavy poslať na skúšku vlak, aj keď trať je od 2008 oficiálne zrušená. No jasné, vyčisťovali to preto, aby mohli vytrhať koľaje... Takže trať do Stupavy je po 121 rokoch fuč... :(
9.jpg
9.jpg 250.08 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad z poľnej cesty zľava na bývalý areál protilietadlovej raketovej brigády Stupava, Devínska Kobyla, VW, rakúske kopce a napravo aj zámok Schlosshof.
10.jpg
10.jpg 72.15 KiB thumb_up0thumb_down

Mapa.jpg
Mapa.jpg 289.95 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2012 - 14:50:33
00
tuším sľubovali,že na zrušených tratich by mohli byť cyklocesty...podložie majú dobré.
13.05.2012 - 11:08:20
00
vukie:
tusim sme sa vcera videli...:) Na Cermakovej luke..ja som bol na peso...:(
13.05.2012 - 17:37:06
00
Zapratavaci uz zapratavaju aj na Volhovisku :D
13.05.2012 - 18:50:34
00
triki: no to áno, hlavne tu by to bolo ideálne a účelné vynaloženie financii keďže cca koľko? 100 metrov vedľa ide súbežne s touto bývalou traťou celkom nový cyklochodník. Ináč som rád, že som si kedysi celú tú trať pešo prešiel, teraz je to už história...
Myslím, že tu by sa hodil samostatný cyklochodník medzi Záhorskou a Stupavou, tá vyznačená trasa pod vinohradmi zo Stupavy do Marianky je nič moc, ale aj to je lepšie ako nič. Prípadne Stupava-Borinka alebo nebodaj Lamač-Záhorská. Ale to je opäť len v rovine sci-fi, toho mám dosť aj bez tejto úvahy :D

Laco: no to asi nie aj keď by som bol rád, ale ja som bol na Čermáku presne o 8:00, naberal som vodu a fotil prameň a nebolo tam ani živej duše. Vlastne celkovo som na celej včerajšej trase stretol ľudí-turistov alebo cyklistov až na asfaltke Košarisko-Lintavy... Preto som niekedy vykoľajený z toho množstva ľudí na niektorých známych cyklotrasách :)

lto: daj viac info, znie to zaujímavo.


Naposledy upravil vukie dňa 13.05.2012 - 19:52:25, celkovo upravené 1 krát.

13.05.2012 - 19:45:05
00
No, nie je to TZ, ale taka celkom znama trasa, kedysi tade siel RCP maraton. Spojnica z cervenej TZ na Kosariska. Krizom naukladane konare vacsie,mensie (nefotil som), co sa dalo som preskocil, co nie, som dal prec :) a preskumal som motorkarsku cesticku az na cementarku.

Ale vyhrabal som starsiu fotku , ktora ma momentalne inspiruje na prieskumny vylet :lol: .. tak sa podelim.

Prílohy:

IMGP3303s.jpg
IMGP3303s.jpg 168.17 KiB thumb_up0thumb_down

13.05.2012 - 19:51:03
00
Tá spojnica bola fajn trasa, išiel som ju pár krát, ale odkedy sa tam ťažilo, tak je to tam v okolí dosť zničené nie?

S tou fotkou by si sa lto mohol smelo podeliť aj na nejakých turistických alebo foto stránkach, páči sa mi. Pozorné oko si všimne aj dobrú lesnú cestu, ktorú mám veľmi rád, v spodnej časti fotky plus neviem či o to má niekto záujem, ale v rámci získavania nových poznatkov by bolo pekné pomenovať, čo všetko sa dá na tejto tvojej zaujímavej fotke rozoznať.
Prípadne to hlavné, nie každý vie odkiaľ je to fotené :)
13.05.2012 - 19:58:15
00
Nastastie v podstate vnutro Volhoviska je stale nedotknute. Da sa tam pojazdit, aj chatky su tam poschovavane (nez ich najdu bobry z Curskeho potoka :lol:, ktori tam postavili zas dalsi level hradze a pomaly ale isto zaplavia asi aj asfaltku :D)

No veru tak, ta cesta je aj moja oblubena a foka je aj tym zaujimava , ze je tam velka hromada objektov na pomenovanie. Ale necham to zatial ako fotohadanku, aby aj Laco prisiel na svoje :lol:
13.05.2012 - 20:22:40
00
http://trnava.sme.sk/c/6371658/mrtveho-vytahovali-z-rokliny.html
13.05.2012 - 22:25:04
00
keyboard_arrow_up