no ja ked som bol na rohaci, tak som sa rozhodol pre cervenu a to bol dost butal,obcas aj nosenie a tlacenie. nabuduce pojdem radsej po zltej, ked je to ta "doporucena" trasa.


z rohaca na hricovsky hrad? tlacit? nosit? kde pre boha? sak to sa pekne zjazdi, len skoda ze za nejakych 5 minut :) ked som to siel par krat, tak som bol v podhradi ani neviem ako.a z biku som teda nezosadol.

si asi nepochopil. nie na hricovsky hrad ale na sulovsky hrad. a na ten, ak by si presiel po cervenej bez tlacenia a nosenia, tak ta budem fakt uznavat a aj ti kupim pivo :wink:
17.04.2007 - 12:03:46
00
inak zo sedla Pastuch je teraz cerstva nova zlta cyklotrasa az do Podhoria...skvela skratka pri navrate do Ziliny, vrele doporucujem, na jesen este nebola ani natrena, len popripinane zlte cecka na stromoch...ale mam pocit, ze to uz natreli, som nejak neregistroval ked som siel naposledy...
17.04.2007 - 13:29:36
00
no ja ked som bol na rohaci, tak som sa rozhodol pre cervenu a to bol dost butal,obcas aj nosenie a tlacenie. nabuduce pojdem radsej po zltej, ked je to ta "doporucena" trasa.


z rohaca na hricovsky hrad? tlacit? nosit? kde pre boha? sak to sa pekne zjazdi, len skoda ze za nejakych 5 minut :) ked som to siel par krat, tak som bol v podhradi ani neviem ako.a z biku som teda nezosadol.


Súhlas je to prekrásne (Tento rok som tam nebol ale bolo to bohové )nie som zajazdar a pohoda. :D
18.04.2007 - 10:12:33
00
neviete nahodou, aka je cesta z Visnoveho na Mincol? Da sa to cele vyslapat, alebo treba aj tlacit, alebo nosit. A este cesta z Turia na Velke Luky, da sa to tiez cele vyslapat? A aky je na tych cestach povrch.
19.04.2007 - 13:16:20
00
inak zo sedla Pastuch je teraz cerstva nova zlta cyklotrasa az do Podhoria...skvela skratka pri navrate do Ziliny, vrele doporucujem, na jesen este nebola ani natrena, len popripinane zlte cecka na stromoch...ale mam pocit, ze to uz natreli, som nejak neregistroval ked som siel naposledy...

no dnes som tadial siel a tie zlte C-ecka na stromoch este stale nie su natrene, stale su len popripinane na tych papierikoch. cesta to je pekna, len asi uz dost tych zltych C-eciek zmizlo, lebo na niektorych krizovatkach som musel tipovat, po ktorej ceste ist. a este by som sa chcel opytyt na znacenie. tie C-ecka oznacuju original cyklotrasy alebo ako to je?
22.04.2007 - 20:46:58
00
inak zo sedla Pastuch je teraz cerstva nova zlta cyklotrasa az do Podhoria...skvela skratka pri navrate do Ziliny, vrele doporucujem, na jesen este nebola ani natrena, len popripinane zlte cecka na stromoch...ale mam pocit, ze to uz natreli, som nejak neregistroval ked som siel naposledy...

no dnes som tadial siel a tie zlte C-ecka na stromoch este stale nie su natrene, stale su len popripinane na tych papierikoch. cesta to je pekna, len asi uz dost tych zltych C-eciek zmizlo, lebo na niektorych krizovatkach som musel tipovat, po ktorej ceste ist. a este by som sa chcel opytyt na znacenie. tie C-ecka oznacuju original cyklotrasy alebo ako to je?

Už som raz potom pátral ale niš som nevypátral!!!! boli už aj modré "C"a potom ništ tak neviem!!!!
23.04.2007 - 20:57:31
00
ja som bol naposledy len tak light, na Starom hrade.. ZA-Varin-Nezbudska-Stary hrad-Strecno-ZA.. pohoda trasa, vsak viete.. v Nezbudskej som si to strihol dolava tak, aby som siel po lavej strane kolaji, je tam taky kopcek a potom som isiel cez nedaleky lesik, zbehol som potom na asfaltku.. lesik je ale zradny, casto sa straca chodnik :)
24.04.2007 - 12:39:33
00
no a predtym som bol kuknut prezmenu na Lietavskom, isiel som do Banovej a odtial po nejakej tej znacke a trase na hrad.. :) z hlavy si nepamatam po akych je to "farbach", ale keby to niekoho zaujimalo mozem potom kuknut do mapy ked ju budem mat pri sebe :wink: proste som isiel z konca banovej na hrad, myslim ze zelena alebo cervena, potom myslim po modrej a z hradu som isiel smerom k tomu krizu a tam doprava dole.. najma tento usek odporucam, smerom z lietavskeho ku krizu a tam doprava dole.. zbehol som do Lietavy a odtial frcaky domov.. hadam sa vyznate :) skoda, ze tu nemam mapu :roll: takto som isiel prvy krat, vacsinou idem cez Lietavsku lucku, Liet. svinnu a odtial na hrad.. tato trasa je menej narocna ako prva, ale pravemu bikerovi by to malo byt jedno :wink:
24.04.2007 - 12:51:26
00
no ja ked som bol na rohaci, tak som sa rozhodol pre cervenu a to bol dost butal,obcas aj nosenie a tlacenie. nabuduce pojdem radsej po zltej, ked je to ta "doporucena" trasa.


z rohaca na hricovsky hrad? tlacit? nosit? kde pre boha? sak to sa pekne zjazdi, len skoda ze za nejakych 5 minut :) ked som to siel par krat, tak som bol v podhradi ani neviem ako.a z biku som teda nezosadol.

si asi nepochopil. nie na hricovsky hrad ale na sulovsky hrad. a na ten, ak by si presiel po cervenej bez tlacenia a nosenia, tak ta budem fakt uznavat a aj ti kupim pivo :wink:


jo, na sulov, to mas recht.
24.04.2007 - 14:01:53
00
neviete nahodou, aka je cesta z Visnoveho na Mincol? Da sa to cele vyslapat, alebo treba aj tlacit, alebo nosit. A este cesta z Turia na Velke Luky, da sa to tiez cele vyslapat? A aky je na tych cestach povrch.

bikom som este na micole nebol, ale z cherrylandu som siel par krat pesi. hodny kusisko sa na biku da ist, ale pod vrcholom uz treba bud tlacit, alebo v lepsom pripade trepat na rameni :) aj som tam dokonca raz stretol nejakeho typka, co to tam trepal za nami na rameni. to je mozno, ako pozeram do mapy, nejakych 800 metrov pod vrcholom. na mape VKU120 je to Baniska po Mincol.
24.04.2007 - 14:07:38
00
to iceman: hm, aj z Cherrylandu mas dve moznosti, bud ides az k zavore a odtial hore alebo ides po tej asfaltke a po chvilke odbocis vlavo, do takeho lesiku a nepekneho stupania.. tam to urcite na vyslap nie je, ale za pol hodku si pri takej jednej chatke, je to omnoho rychejsie ako ist k zavore a potom tymi serepentynami.. ale je to na tebe :wink: inak celu trasu na mincol urcite nevyslapes, obcas je na chodniku nejaky ten strom a pod.. aspon boli, tento rok som tam este nesiel.. a tiez je par miest, kde to treba tlacit resp zobrat bike na rameno (ako pisal risototh).. trasu Velke luky a spol este zmapovanu nemam, ale tento rok sa chystam.. mozno sa tam niekedy stretneme :wink:
24.04.2007 - 14:14:48
00
Ja chodievam cez Turskú dolinu ale na konci lesnej je to tiež o tlačení a nosení.
To spider207: Môžeš mi presne vysvetliť ako sa dostanem na "bud ides az k zavore a odtial hore"
Tú 2 možnosť poznám je to pri asfaltérni na kopci doľava že?
24.04.2007 - 14:21:38
00
to pipolar: no ked dojdes na koniec visnoveho, tak ta asfaltka sa toci doprava hore, right? a po chvilke, takmer na horizonte je taka odbocka vlavo.. myslim, ze myslime obaja spravne na to iste :) to je ta druha trasa.. a ta prva aneb "zavora a hore" som myslel tak, ze na konci visnoveho pokracujes smerom rovno a dojdes k zavore.. a pokracujes dalej tou istou cestou, len prekrocis tu zavoru.. "hore" bolo myslene smerom do kopca, stale po tej istej ceste, nie nejaka action trasa :)
24.04.2007 - 14:40:47
00
Zrovna v nedelu som tak prvý raz zabludil lenže som nešiel na konci višňového k závore ale som šiel doprava po asfaltke a pri stožiari som odbočil do ľava na lesnú cestu ktorá ide prudko hore, na biku je to neschoditeĺné a po asi 1km výjdeš na lúku kde sú vleky no a ja som potom išiel asi 3 km hore po lesnej ale už som sa musel vrátiť takže som nevedel kde to končí. Naspat som išiel tam cez tú tvoju rampu. Takže ty vravíš že sa tade dostanem na minčol zaujímavé 8)
24.04.2007 - 14:58:18
00
podľa môjho názoru chodiť na minčol cez višňové nemá moc zmysel, cesta ktorou išiel pipolar je príliš prudká na cestu hore, lepšie je ísť klasicky po zvažnici až k vlekom. tu treba potlačiť po zjazdovke až k vrcholovej stanici alebo odbočiť zhruba v strede do ľava po úzkej cestičke (križuje samotný vlek), ktorá je celkom zaujímavá a privedie vás až za Dolnú roveň, kde to je už v celku jazditeľné. Sú tam aj pasáže kde to menej zdatní nevyšlapú. Horná roveň je v pohode s peknými výhľadmi no a záver je už o šutroch a nosení alebo tlačení až na vrchol. Suma sumárum - nestojí to za to. Radšej tú Turskú dolinu až na jej koniec, kde je toho tlačenia podstatne menej (a možnosť načerpať vodu pri horárni Sačné). Toť vsio. Keď do Cherrylandu tak jednoznačne smerom dolu a v spodnej časti zjazdovky sa chodníčkom smerom doľava dostanete na super zjazdík, žiletkárom tam vypadáva chrup :lol: :lol: :lol: však Giro a AJETO :!:
24.04.2007 - 15:57:46
00
keyboard_arrow_up