Armstrong nikdy nemal TUE na testosteron (to by tazko len tak preslo nejakemu profi cyklistovi)... testak a EPO uzival (podla svojich slov) iba po chemoterapii aby sa telo zotavilo (v tom case samozrejme nezavodil). A podla vsetkeho ma jeden semennik stale funkcny a ziaden testosteron si nemusel dodavat umelo - deti s prvou manzelkou mal oplodnene umelo z uchovanych spermii, ale posledne dieta s tou novou bolo vraj pocate klasikou :)
Jediny pripad kedy sa ohanal liekom bolo ked mu zistili stopy kortikosteroidov - vtedy tvrdil ze to ma z masti na osuchanu prdel zo sedla.

To samozrejme nevylucuje ze testosteron (spolu s inymi lahodkami) umelo nedodaval, oficialne vsak urcite nie.
18.02.2012 - 22:49:50
00
Jedno vajce mu museli odrezať, druhé mu spálila chemoterapia... Takže si musel naozaj dávať testosterón a mal ho povolený.


chemoterapia mohla akurát tak zničiť spermatogonie tvoriace spermie, ale nie Leydigove bunky, ktoré produkujú TST .. niečo o tom by som mal vedieť, som urológ a sledujeme mladých chalanov po operáciách pre nádor semenníka a chemoterapii.. neviem ani o jednom z nich, ktorý by potreboval umelý testosterón, pokiaľ nemal hypo-/atrofický druhý semenník už pred operáciou a terapiou.. jeden zdravý semenník dokáže produkovať dostatočnú hladinu TST aj po bežnej chemoterapii. Nevylučujem ani znížené hodnoty TST, ale to by musel mať chemo- alebo rádioterapiu opakovane, resp. priamo na oblasť semenníka

a ako bolo napísané vyššie, nikde som nenašiel info, že by bral TST alebo by ho mal oficiálne povolený
18.02.2012 - 23:13:24
00
Prestaňte mudrovať a prečítajte si pozorne "Môj návrat do života"...
19.02.2012 - 12:24:29
00
Prestaňte mudrovať a prečítajte si pozorne "Môj návrat do života"...

..to je moja reč. A mali by si ho prečítať povinne všetci tí komisári, advokáti a neviem kto ešte, čo po ňom idú ako psi. Lebo keď niektorí z nich chytí nedajbože "raka" tak ho potom už nejaký Armstrong už vôbec nebude zaujímať, či dopoval alebo nie....ale ako sa z toho dostal!!!!!
20.02.2012 - 07:57:51
00
Podľa mojho názoru by sme mali obrátiť pozornosť od jeho "testes" a zamyslieť sa radšej na vrchnú časť jeho tela a tým akým motívom by bol systematický vedomí doping človeka, ktorý prekonal "svoju smrť"...NEVERÍM, že by bol taký stupidný a "pchal" si do tela látky, ktoré možu poškodiť jeho "znovuobjavené" zdravie. NEVERÍM, že by nevedel aké konzekvencie by to malo na jeho organizmus...

Knihu som čítal...ak je pravda čo tvrdil, že denne jazdil 8 hod. za každého počasia a jeho kolegovia radšej sedeli na kávičke tak výsledky sa museli dostaviť...

PS: áno bol som a som jeho fánúšikom...a od 2001 sa aj kvoli nemu venujem cyklistike...
26.02.2012 - 08:38:21
00
Deemax +1 :y:
26.02.2012 - 16:53:19
00
Len tak, pre zaujímavosť - http://hnonline.sk/ekonomika/c1-54965780-hydinarom-spod-tatier-hrozi-koniec

Našťastie žiadnemu slovenskému športovcovi, ktorý sa napchával hydinou z Kežmarku, nevyšetrovali šťanky v Kolíne nad Rýnom.
08.03.2012 - 20:25:04
00
Troška oprášenia témy : Lance aktuálne na 3. mieste ironman california .
Link na sledovanie: http://texas.ironmanlive.com/#axzz1qnhQGjnr
01.04.2012 - 17:17:25
00
http://sport.cas.sk/clanok/225886/americka-cyklisticka-legenda-lance-armstrong-bol-obvineny-z-dopingu.html

no moj nazor je ten ze sa 40r. cyklistu asi niekto boji :lol:
nech je to ako chce lance bude vzdy cyklistickou legendou
14.06.2012 - 13:46:52
00
matvej: ...už ZAS...? |(
14.06.2012 - 14:14:20
00
http://sport.cas.sk/clanok/225886/americka-cyklisticka-legenda-lance-armstrong-bol-obvineny-z-dopingu.html

no moj nazor je ten ze sa 40r. cyklistu asi niekto boji :lol:
nech je to ako chce lance bude vzdy cyklistickou legendou


Je viac nez zaujimave ze vsetci co s nim jazdili sypali len on nie????.....
14.06.2012 - 20:21:44
00
Inak si daj tu otazku, preco s tym kazdy prichadza 5 rokov po ? Preco ma kazdy stale potrebu v tom rypat, ked mu x krat nic nenasli ? A posledna, je telo sportovca schopne 3 tyzdne v kuse den-co-den mat taku zataz po dobu 4-7 hodin ? Masazou to nebude, ze su schopni sa postavit na start dalsi den.

Co si tym kto pomoze, ked mu teraz nieco najdu ?
14.06.2012 - 20:47:06
00
1.zeby pred 5 rokmi neboli metody na kontrolu urcitych latok a veda ide dopredu?
2.nasli teraz,tak rypu este viacej :D
3.zlata dobra chemia, ktoru malokto ma rad :D
4.to vedia len oni

blablabla
14.06.2012 - 21:14:44
00
Tak este inak .. sype kazdy, len niekto s mierou, niekto tu mieru nema :lol:
14.06.2012 - 21:15:50
00
Lance to posral sam ... keby par rokov dozadu neposlal Floyda doprec ked chcel od neho miesto v time ... Vtedy zacal Floyd spievat a masina sa dala do pohybu. Keby mu vtedy dal nejake miesto domestika a zaplanil nejaky milion mohol dnes kludne triatlonovat a nemusel v konecnom dosledku vyhadzovat tolke peniaze na vsetkych tych pravnikov.
Osobne si vobec nemyslim ze by bol LA cisty (kedze za tie roky vsetci co skoncili na bedni okrem neho su uz potvrdene spojeni s dopingom, zazraky su iba v rozpravkach), ale zase si nemyslim ze toto prospeje cyklistike, skor naopak. Pruser vsak je ze pravdedpobone aj s Johanom uplatili UCI aby jeho (udajne?) pozitivny test z roku 2001 zakamuflovali. To uz je troska horsia vec ako len vediet spravne nacasovat aby som bol pri teste cisty ...
Otazne je ze ak mu zoberu vitazstva z TdF tak komu ich daju? :D Janovi, ktory nedavno dostal dalsi ban? :) Pravdepodobne budu asi tabulky s polickom vitaza za tie roky prazdne. A je velmi pravdepodobne ze keby mali krv trebars Induraina a testovali by ju na epo tak by tiez museli byt jeho policka vymazane :)
14.06.2012 - 22:02:48
00
keyboard_arrow_up