Doteraz som jazdil len horskom, a v poslednom čase hlavne po asfaltkách. Na staré kolená by som chcel skúsiť aj cestný, nakoľko sa chystám prejsť si Giro a Tour horské prechody. Keďže sa tomu až tak nerozumiem chcel by som požiadať o radu skúsenejších. Zatiaľ som si vyhliadol tieto dva:

http://velosprint.sk/shop/c.224_562/giant-defy-5-triple-12.p.25618

http://velosprint.sk/shop/c.224_562/specialized-secteur-x3-blk-gry-11.p.21868

Vyhovuje mi najmä to, že vpredu majú 3 prevody, čo sa mi v kopcoch určite zíde.
Ak viete o nejakých výhodách a nevýhodách, prípadne máte lepší typ, dajte mi prosím vedieť.
14.06.2012 - 09:37:05
00
Ahoj :) z ponúkaného by som šla do toho Specializeda. Nieže by bol Giant horší, ale:

Specializedové rámy sú skrátka špička, aj v nižšej triede :y:
Má karbónovú vidlu, čo pridá jazde na komforte.

Ale oba modely sú pre začiatočníka fajn. Obuté to má rozmerovo o čosi viac ako klasická galuska = 700x25c, ale o chlp väčší rozmer pridá aj o chlp na komforte jazdy. Trochu ma zarazilo 8kolečko vzadu, ale ak by Ti nestačilo a bude dostatočne dlhé ramienko, v pohode tam dokúpiš 9nku.

Trojšajba je fajn, ale pokiaľ nemáš veľmi VEĽMI staré kolená a máš ako chlap aspoň akú-takú kondičku, utiahol by si to aj s dvoma. Ale v prvom rade TY musíš vedieť, na čo sa cítiš. Ja napríklad s mojou fyziognómiou compact v súčinnosti s cestnou kazetou zatiaľ neutiahnem vôbec. :shake:

Takže z výberu som za Specialized. :y: :bow:
14.06.2012 - 12:02:03
00
Z tychto dvoch by som sa tiez priklonik k Speslu. No porozmyslaj nad 2 tanierom, pripadne kompaktom, aj keby na inom modely. 3 kolesa v predu mi pridu na cestnom ako zbytocnost. Ked som kupoval prvy, tiez som si tym nebol isty, no po 6 rokoch jazdenia ne cestaku som nepocitil potrebu dodatocneho prevodu vpredu a to niesom zrovna musia vaha aku maju vrchari. Lahsie prevody mozes kompenzovat kompaktom vpredu, alebo kazetou s vhodnou skladbou vzadu, usetris na hmotnosti, bude to vizualne lepsie vyzerat a v pripade, ze su v plane sedla ktore jazdia na TdF a Gire, predpokladam, ze kondicia je tiez na slusnej urovni :)
14.06.2012 - 22:14:35
00
vďaka za rady, 3 prevody si kupujem ako poistku do budúcnosti, lebo sily v mojom veku (49) už asi veľmi pribúdať nebudú,
15.06.2012 - 21:38:36
00
keyboard_arrow_up