1. Košický bikemaratón

30.06.2012
7. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Košice (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Dnes sme sa vybrali s manzelkou obzriet trat maratonu. Ja som isiel na biku z Kosic a manzelka sa vyviezla autom na Jahodnu. Z Jahodnej ku Erike to poznam, takze ma zaujimalo to nove pokracovanie. Od Eriky je uz trat znacena kriklavo oranzovymi sipkami. Za Rozypanym kamenom sme prvy krat zabludili. plt-cko trate som mal v telefone, takze nebolo mozne stale pozerat na display. Asi 1 km sme "presvihli" odbocku na "cucoriedkovy chodnik" Neviem co ma tento asi 150 m usek znamenat, ale je to uplne nezjazdne. Tesne pred odbocenim do lava na tento "chodnik" je velka mlaka ktora sa obchadza z lava. Presne v tomto mieste treba aj odbocit. Ked som zistil ze ideme zla vratili sma sa uz s telefonom v ruke na spravny bod odbocenia (k velkej mlake). "Chodnik" je vlastne vysek v cucoriedkovisti a trcia tam od zeme asi 20 cm vysoke tenke pniky!! Na biku sa to prejst neda!!! Po 150 m sa uz trat napoji na normalny chodnik, ktory je vsak malo pouzivany, a je zarateny vysokou travou. Pod travou je dost vela volnych kamenov. Ak organizatori nepostavia cloveka na odbocku pri "cucoriedkovom" chodniku polovica ludi zabludi. Je tam len oranzova znacka na trave a sipka na hrubom konari, ktory bol vsak pohodeny v trave. Asi ho niekto z cesty odpratal. Dalej je uz trat oznacena zalaminovanymi papierovimi sipkami z maratonu v r.2007. Za Zlatou idkou uz trat nie je este znacena, takze sme zabludili druhy krat. Dosli sme az na staru asfaltku ktora ide z Mexika hore na skladku dreva a tam konci. Tam sme asi 2 km biky tlacili do kopca paradneho sklonu ;( az sme sa napojili na povodnu trat maratonu v cca 150°zakrute. Po cca 300 m sme sa uz napojili na siroku spevnenu cestu ktora krizuje "modru z Lajosky" a smeruje nad Klatov. Isli sme len "manzelkinym tempom" ale z vyjazdom na Jahodnu a spat do KE mi to trvalo 5,5 hod cisteho casu. Najazdil som 82 km a nastupaných okolo 2350m. Trat viedie v terene ktory je "zdevastovany" po tazbe, stale su tam popadane stromy a za ostrou zakrutou v zjazde je zamknuta spustena rampa!!!. Napr. Idcianske sedlo je na biku neprejazne t.j. treba tam prenasat. Aj dnes tam stal stroj, ktory likvidoval konare a menil ich na piliny. Za Erikou za vyjazdom z asfaltu na cervenu totalne "oraniste" po nasich hospodaroch- tak isto neprejazdne, treba prenasat. Nechcem nikoho odradzat, ale mne sa tieto upravy trate absolutne nepacia. Nepacili sa mi ani minuly rok a myslim ze aj mnohym dalsim, pretoze pocet startujucich na tomto maratone kazdy rok klesa. Laco, moju kritiku neber osobne, kedze viem, ze ty si trasoval trate. Chapem aj to, ze trat asi moze vies tak kde to povolia a nie tam kde by sme chceli.

Prílohy:

Komentár súboru: zamknuta spustena rampa za ostrou zakrutou v zjazde
z trate 1 KBM 04.jpg
z trate 1 KBM 04.jpg 825.19 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: oraniste na vyjazde z asfaltu od Eriky na cervenu
z trate 1 KBM 03.jpg
z trate 1 KBM 03.jpg 842.37 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: popadane stromy pod Golgotou
z trate 1 KBM 02.jpg
z trate 1 KBM 02.jpg 806.82 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: dalsie popadane stromy
z trate 1 KBM 01.jpg
z trate 1 KBM 01.jpg 887.65 KiB thumb_up0thumb_down

19.06.2012 - 20:33:38
00
pretoze pocet startujucich na tomto maratone kazdy rok klesa

@lakko toto nemusí súvisieť s traťou.
Tento rok sú 30.6. tri maratóny. Okrem 1KBM: maratón Maríkovskou dolinou (Udiča) a Okolobratislavy (súčasť Župného pohára)
V CMS-ke sa počíta 10 najlepších výsledkov, tak netreba ísť všetko. Zo "západu" do Košíc nie je blízko a keď sú dva ďalšie tiež zaujímavé maratóny tak ...
(vlani to bolo podobne, keď sa dobre pamätám. Z BA nás tu bolo málo)
19.06.2012 - 20:43:36
00
Kde sú blaváci, tam sú peniaze, kde sú peniaze, tam sú maratóny a nemusíme sa trepať ny východ :-P :-D
19.06.2012 - 21:23:33
00
jedným príspevkom sa zmenil názov témy na:
NAJlepší HLOD fóra
:rofl:
19.06.2012 - 21:49:46
00
Osobne by som sa rád zúčastnil všetkých troch maratónov, ktoré sú 30.6. Bohužiaľ to nejde :(
OT: S tým hlodom súhlas :D
19.06.2012 - 23:04:56
00
Suhlasim s nazorom, ze ta odbocka pred koncom na Vysny Klatov je o nicom. Ovela radsej by som prijal vyjazd od cajovne Katka az na vrchol Kojsovej Hole - aj keby sme sa vracali po tej istej trase naspat k Erike - je to predsa len nieco ine povedat, ze trat sla cez vrchol Kojsovky a ze som dal ten vrchol ako si povedat, kua bol som vo Vysnom Klatove.... ;) To je nieco, co zatraktivni trat a nie take vyumelkovane somariny...
20.06.2012 - 22:27:33
00
... pretoze pocet startujucich na tomto maratone kazdy rok klesa.


Z histórie:

2004 - 191 štartujúcich
2005 - 252 štartujúcich
2006 - 454 štartujúcich
2007 - 425 štartujúcich
2008 - 344 štartujúcich
2009 - 321 štartujúcich
2010 - 404 štartujúcich
2011 - 426 štartujúcich
2012 - ?? uvidíme

Čo k tomu dodať? Skrátka: "Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo". Ale to len tak zo srandy, lakko.

Ku kritike trate: Organizátori sú vďační za každú informáciu ohľadom aktuálneho stavu trate a ako ich poznám, urobia všetko preto, aby prekážky, ktoré dnes existujú, počas maratónu neboli. lakko popisuje nejaký neprejazdný čučoriedkový chodník. Ja si taký nepamätám. Keď som trasu s hlavným rozhodcom pred cca 8 týždňami prechádzal, žiadne strašné a neprejazdné prekážky som si nevšimol(okrem tých ojedinelých padnutých stromov). Ani iné roky v tých miestach problémy neboli.Všetko je však možné, mohlo sa to za tie dva mesiace zmeniť. Ale ako som písal, treba to nechať na organizačný výbor maratónu, ktorý s tým, že by bola trať neprejazdná počas 8 rokov organizovania maratónu nemal problémy. Samozrejme, že sa jedná iba o moje individuálne hodnotenie. Určite však nie je dôvod neveriť organizátorom, že keď všetko dobre zvládli 8-krát, že to nezvládnu na 9-ty.

Poznámka - iba aby nevznikol nejaký omyl: Nie som členom organizačného výboru. Bol som ním od prvého maratónu až po rok 2006. Priznávam však, že v tohtoročnej trati mám prsty , pretože s organizátormi rád aj takto nepriamo spolupracujem. A držím im prsty, aby aj tohto roku všetko dobre dopadlo.


Naposledy upravil laco dňa 21.06.2012 - 08:26:21, celkovo upravené 1 krát.

20.06.2012 - 23:08:50
00
Laco, tu je to miesto kde je "cucoriedkovy" chodnik. Je to za Rozypanym kamenom. V tom vyseku su na stromoch a pnikoch oranzove znacky vytycujuce trat. Presne v tomto mieste som presvihol odbocku, ktora nebola viditelna. Preto moj GPS zazman pokracuje rovno dalej. Ked som zistil ze ideme zle, tak som sa vratil na tuto odbocku a nasiel na zemi hruby konar so sipkou. Bol vsak pohodeny mimo.

Prílohy:

mapa2.jpg
mapa2.jpg 91.93 KiB thumb_up0thumb_down

mapa1.jpg
mapa1.jpg 97.93 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil lakko dňa 21.06.2012 - 07:27:06, celkovo upravené 1 krát.

21.06.2012 - 07:14:07
00
Cez 400 ľudí je malá účasť, je veď to je veľmi slušné číslo ;-)
21.06.2012 - 07:25:39
00
Čau, lakko. Do obrázku som zakreslil modrou správne smerovanie trate. Pokiaľ môžem veriť tvojmu GPS záznamu, vyzerá to tak, že pri návrate po modrej hore ste odbočili o niečo skôr. Je to tak? Toto je ten neprejazdný úsek? Ak áno, je to jasné, ale aj tak mi potom nejde do hlavy, že si spomínal nejaké maľované značky. Zavolám niekomu z OV 1kbm nech sa na to pre istotu pozrie. Díky.

Prílohy:

cucoriedky2.jpg
cucoriedky2.jpg 82.16 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2012 - 09:59:59
00
Tak som teraz dotelefonoval s človekom, ktorý akurát značí nad Zlatou Idkou. Potvrdil mi, že ten úsek pri Rozsypanom kameni je v poriadku a je bezproblémovo prejazdný. Odstránené sú už aj niektoré padnuté stromy. V tejto chvíli sa značí farbou a tabuľkami so šípkami. Fáborky až tesne pred maratónom.

Smutné však je, že dosť veľa tabuliek so šípkami už stihlo zmiznúť. No nenaserie to 52-ročného chlapa, ktorý si vezme v práci dovolenku, aby chystal trať? Naserie.

Na rozhodujúcich miestach budú regulovčíci. Ich rozmiestnenie je vyznačené na mape (je to iba informatívne).
21.06.2012 - 10:43:34
00
.....ale aj tak mi potom nejde do hlavy, že si spomínal nejaké maľované značky.

Ano znacky tam boli jasne vidiet, boli na pravej strane celeho vyseku a bolo ich tam niekolko. Ked sme z chodnika zisli na ten tvoj "spravny" chodnik, sam som sa cudoval preco to nemohlo ist stadial ked bolo pri pohlade spat vidiet ze je cisty a zjazdny. Napada ma teraz, nemohli nasi hospodari oznacit rovnakou farbou sirku vyseku, ktory potom aj vysekali? Po tom chodniku-vyseku bolo problem ist peso s bikom v ruke a nie to este na nom. Aspon sme si to vysvetlili.
21.06.2012 - 10:57:46
00
Zatiaľ je prihlásených 228 ľudí,čo je na konanie troch maratónov v jeden deň celkom slušné.Od nás ideme len dvaja,zatiaľ čo minulý rok sme boli piati.
21.06.2012 - 15:40:50
00
Neviete,či sa niečo menilo na hobby trati???
25.06.2012 - 19:50:46
00
Keďže som začal bike sezónu dost neskoro,tak vás prídem podporit s foťákom :)
Držím vám palce :muscle:
27.06.2012 - 09:52:25
00
keyboard_arrow_up