Tak este raz a podrobne:
Robili sme vylet Ruzinov-Biely Kriz-Kosarisko-Pajstun-Stupava-Devin a spat. Slubil som synovi, ze mu ukazem most. Ked sme tadial prechadzali sedel tam ujo, s ktorym sme sa dali do reci. Rozpraval nam, ako sa boja, ze to tam ludia dosprayuju a poskodia. Presviedcal som ho, ze cyklisti su slusni a nech sa neboji. Argumentoval som, ze na celej nasej trase sme nasli iba jediny smet na Pajstune. Zaposobilo, ked som ho vybral z tasky.
Tu drevenu paletozavoru uz mal prisposobenu na otvaranie, lebo ako sam povedal, z rakuskej strany mu prichadzaju ludia a nema ich ako otacat. Poprosili sme ho, ci sa mozeme previezt a tiez sme vobec neboli sami. A za toto som si tu precital:

-neviem citat ani po slovensky ani po "rakusky" (vukie)
-nepoznam zakon a jazyk (matvej11)
-davam "pekny" priklad synovi (petrik)
-mam idiotne poznamky na "rakustinu" (milsu)
-vyrabam problemy (Laco Findl)
-ostal som trulo (heca)
-hadam sa s policajtami a parkujem na trave (palo1707)
-robim si prdel zo zakazu (triki)

Ma este niekto nieco dolezite, co musim o sebe vediet?

K rakuskym policajtom: Ano, kedysi boli na nas zli, ale vela sa toho zmenilo. Uz davno nevytrhavaju radia, su vecni a pokuty davaju presne, nie max. sadzby. Na rakuskej strane pri moste samozrejme niesu. V sucasnosti su zaneprazdneni skor tymto (sucasny hit v AT:-)
http://www.youtube.com/watch?v=NfgwBA2gnhI&feature=related

A co sa tyka mosta, uz som napisal, ze je krasny, i ked stale neviem, ake bude jeho vyuzitie, kedze do "Veste Hofu" obleceny na barokove slavnosti asi chodit na biku nebudem, do BA je nedobudovany chodnik a prepojenie na Karpaty je tiez problematicke.
Rovnako neviem, ci a kedy most "oficialne" spristupnia, kedze ako vieme, termin sa posuval uz asi 100x a vlastne datum zprejazdnenia stale nie je znamy.

To je odomna vsetko. Mozete pokracovat v nakladani...


Naposledy upravil dunaj dňa 03.07.2012 - 23:59:51, celkovo upravené 2 krát.

30.06.2012 - 10:52:31
00
ukludni sa a nebud vztahovacny :D to parkovanie som myslel obrazne, nenarazal som priamo na teba
30.06.2012 - 11:00:16
00
prepojenie na Karpaty je tiez problematicke.

nie je, z devínskej po chodníku popri Morave, ďalej cyklochodníkom do Stupavy a si v MK
nenakladám ďalej, len vyjadrím svoj názor: most je neskolaudovaný a vstup naň je zakázaný. Je určite viacero dôvodov prečo je tam vstup zakázaný. Bývam v Devínskej a tiež by som už chcel prejsť na druhú stranu ale s rešpektom vždy obídem. Slovač je taká - keď môže jeden prečo by sme nemohli všetci? .. a bude anarchia
30.06.2012 - 11:10:09
00
Presne preto ani nechcu zverejnit presny termin otvorenia. Viaceri by si totiz povedali ale ved zajtra/ pozajtra/ o tyzden otvaraju tak uz to musi byt vsetko hotove, presne ako povedal astro- bola by to anarchia a ludia tam chodili ako blazni
30.06.2012 - 12:39:18
00
letecke fotky cyklomosta http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=92743690&postcount=604
30.06.2012 - 13:07:10
00
Veľmi pekné :y:
30.06.2012 - 16:02:53
00
prepojenie na Karpaty je tiez problematicke.

okrem toho čo píše astro je značená zelená cyklotrasa (č. 5002) aj so smerníkmi z Devínskej do Marianky (čo je už v Karpatoch)
poznámka: dunaj keď si prečítaš spätne svoje odpovede, tak sa nemôžeš diviť reakciám
opravené :)


Naposledy upravil milsu dňa 01.07.2012 - 11:57:56, celkovo upravené 1 krát.

30.06.2012 - 21:10:29
00
okrem toho čo píše rasto

prehodíš pár písmenok a už je to niekto iný :P
30.06.2012 - 22:21:08
00
dnes vecer sa po moste veselo jazdilo- nebol tam straznik :D
01.07.2012 - 21:52:42
00
dnes vecer sa po moste veselo jazdilo- nebol tam straznik :D


@palo1707
Snad si nesiel aj ty? Lebo vies, ze je to prisne zakazane...

BTW: aby som nedrazdil iba miestnu uderku:
Vcera bola na Schlosshofe ta barokova slavnost. Bolo tam dost ludi i ked podmienky boli tento rok drasticke:
-vstupne 50-100€ a autobus z Wien za 20,-, to je normal
-povinne barokove oblecenie a parochne, co uz vzhladom na aktualne teploty nebola az taka sranda. Ale vsetci to prezili. Premocene fotky od potu budu coskoro na webe.
Vlanajsie si pozrite tu:
https://plus.google.com/photos/107538422087563173796/albums/5641116894069432177?banner=pwa
01.07.2012 - 21:56:17
00
|( |-)
01.07.2012 - 22:10:20
00
Napadol mi ešte jeden dôvod (pokiaľ tu ešte nebol spomínaný ale nechce sa mi v celej téme hľadať) prečo cez most ešte neprechádzať kým nie je skolaudovaný a oficiálne odovzdaný do užívania: po odovzdaní sa stane oficiálnym hraničným prechodom medzi SR a Rakúskom a bude zaradený do zoznamu hraničných prechodov (Úradný vestník EÚ - nájdete na linke http://www.minv.sk/?hranicne-priechody-1 v spodnej časti) a až potom bude legálne prechádzať cezeň z krajiny do krajiny. Ak niekto prechádza cez ten most teraz a prekročí štátnu hranicu dopúšťa sa podľa môjho skromného názoru trestného činu nedovoleného prekročenia štátnej hranice v zmysle slovenského právneho poriadku rakúsky neovládam ale predpokladám, že tento trestný čin majú vo svojej legislatíve zakotvený tiež). Stačilo by aby sa rakúski alebo naši policajti postavili na svoju stranu mosta a o problém by bolo postarané. Ale keďže prístup oficiálnych orgánov je mimoriadne "ústretový" ba dokonca benevolentný nikto nikoho neodchytáva... zatiaľ
02.07.2012 - 00:14:35
00
dnes som bol sa vybral na most :) nemal som ziadne info ci je otvoreny..tak kez uz som tam bol, tak som presiel..tak tu su fotecky.. tak ostatne musim upravit..

Prílohy:

IMG_1530.JPG
IMG_1530.JPG 150.2 KiB thumb_up0thumb_down

02.07.2012 - 00:38:08
00
collage

Prílohy:

turicka.jpg
turicka.jpg 184.2 KiB thumb_up0thumb_down

02.07.2012 - 00:45:41
00
Ak niekto prechádza cez ten most teraz a prekročí štátnu hranicu dopúšťa sa podľa môjho skromného názoru trestného činu nedovoleného prekročenia štátnej hranice v zmysle slovenského právneho poriadku rakúsky neovládam ale predpokladám, že tento trestný čin majú vo svojej legislatíve zakotvený tiež).


astro, Tvoje pravne vedomie je naozaj skromne:-)
Nastuduj si Schengensky hranicny kodex. Oficialny nazov:
NARIADENIE EUROPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 562/2006 zo dna 15. marca 2006,
ktorym se stanovuje kodex Spolocnstva o pravidlach upravujucich cezhranicny pohyb osob, konkretne KAPITOLA 1 - Zrusenie ochrany vnutornych hranic. Clanok 20 - Prekracovanie vnutornych hranic:
Citujem: "Vnutorne hranice je mozne prekrocit v ktoromkolvek mieste bez toho, aby sa prevadzala hranicna kontrola osob bez ohladu na ich statnu príslusnost."

Dalej si nastuduj, co znamena termin "Trestny cin".

Ale ja som uz na tomto fore pochopil, ze na slovenskej strane mosta zrejme zabudli postavit gilotinu. Tipujem, ze 22.9. tam uz bude.


ddd23: To si nemal, miestna uderka Ta zlyncuje:-) Inak osobne gratulujem a odporucam aj ostatnym na vnutorne upokojenie:-)
02.07.2012 - 00:54:52
00
keyboard_arrow_up