Je to riziko podnikania, ja som robil, občas ešte budem robiť cyklokuriera a našťastie ma auto za 3/4 roka nezrazilo, možno závisí hodne od daného jedinca, ako vie predvídať a reagovať. Myslím si, že ja osobne mám zatiaľ v tomto šťastie, lebo som nie raz zabránil nehode kvôli nepozornosti blondín.
01.07.2012 - 23:07:15
00
Spomínané dva podobné výjazdy z minulého roka: Skalnatá post497917.html#p497917 Vápenná post512512.html#p512512 Na inšpiráciu.

Vďaka za reakcie. Som sa v sobotu pýtal, či sa niekto nechce pridať na výjazd, trasa bola ale od rána na doobedie. Keď nikto, zvolil som si inú trasu. Jasné, že ísť sám je vždy riziko a ešte takto o to viac.

presne ako písala silva, je tam riziko, že nejakí ožratí dedinskí burani sa budú nad ránom presúvať autom. Celkovo bola ale premávka minimálna, autá išli dosť pomaly. Ja osobne s cestou Stupava-Lozorno-Záhorie (tj povedzme až po Jablonicu) nemám zlé skúsenosti. Najhoršia na okolí je podľa mňa cesta MA-Rohožník, tam som mal pár krát cez deň na mále, kedže na úzkej ceste sa autobus idúci oproti najlepšie predbieha práve keď som ja na jeho úrovni...
Ono je to o tom, že tento presun pod kopcami je rýchly, za dve hodiny som bol v PP.
A použiť poľné cesty zo Stupavy, cez Lozorno, Kuchyňu do Rohožníka je fajn, ale časovo je to na dlhšie a to nehovorím o tom, že v ich okolí je plno posedov... Plus nad ránom vznikne rosa a trávnatý mokrý povrch spolu s pieskovým podkladom vytvorí hnusnú zmes, ktorá všetko na bicykli obalí a dostane sa všade.

Išlo sa mi fajn, jediný problém bol ťažký batoh plný vody. Ale podobný typ výjazdu odporúčam, možností v okolí na rôzne trasy je dosť. Následný zážitok prebúdzajúcim sa lesom je pekný. Je iné, keď slnko zapadá a všade nastane tma, ako keď všade je tma a nastane svetlo :)

Kľudne ak by sa chcel niekto ku mne pridať, tak sa v budúcnosti môže niečo vymyslieť. Štart nemusí byť tak skoro. Trasa samozrejme iná. Iné je ísť sám a iné s niekým. Sám som sa už najazdil dosť, preto som taký aktívny a pýtam sa sem-tam na výjazdy :)
02.07.2012 - 08:24:23
00
No ja by som si dal taký výjazd niekedy sice možno o kusok kratší (tak o polku :D ) a skor cez týždeň :)
02.07.2012 - 09:06:28
00
Cez týždeň by som sa pridal aj ja. Niekedy mi to viac vyhovuje ako cez víkend. Výhoda pracovať na zmeny.
02.07.2012 - 11:28:27
00
začiatok v noci je v pohode ja spávam hlavne cez deň. :)
dĺžka je v pohode keďže vukie není chrt.
02.07.2012 - 16:05:30
00
mozno by som sa pridal aj ja; inak vukie dik za to, ze viem ze na malom slavine je pramen :) doteraz som si to vobec nevsimol
02.07.2012 - 20:14:41
00
Veď keď je záujem aj cez týždeň, tak sa dohodnite aj medzi sebou. Mňa na to nepotrebujete. Teraz netuším, kedy pôjdem na podobný výjazd. A aj to by prichádzalo do úvahy len cez víkend.
iron.hide: možno má ten prameň aj nejaký názov, ale nepamätám si ho. Je v jarku, pár metrov od tej drevenej konštrukcie-lavíc.

Ak sa bavíme o prameňoch, v tejto časti MK je na top mieste, Čermákova lúka. Často som menil trasu výjazdu, len aby som si tam mohol nabrať vodu.

Nevie niekto, či je v lesoch v okolí Pezinku nejaký slušný prameň? Najbližšie by mohla byť asi Limbašská vyvieračka, ale či je tam aj niečo iné netuším.
02.07.2012 - 20:26:46
00
Pouzivam tzv. Gbezovu studnicku, je na cervenej TZ zo Zumbergu smer Velka Homola, tesne pred napojenim na asfaltku

mw2.google.com
02.07.2012 - 20:29:30
00
Dnesny podvecerno-nocny vyjazd na Babu,neuveritelne teplo este o 22h v lese 25 st. Komare neboli,alebo nestihali :lol:
Vojaci rozmiestnili niekolko novych tabul zakazujucich vstup do VO pozdlz cervenej znacky . Vyzera to,ze sa prave od 1.7. zhorsi posudzovanie vstupu do VO Turecky vrch
02.07.2012 - 23:52:30
00
Komare neboli

všetky dnes boli na Kobyle :rock:
post596067.html#p596067
03.07.2012 - 00:16:13
00
vukie foto z výjazdu na Skalnatú z odkazu vyššie určite najkrajsie v rámci témy MK :y:
Dávno som nebol na Katarínke tak som bol dnes pozrieť. Vyrástlo tam velké stanové mestečko-dobrovolníci a letné tábory. Samému sa mi do kopcov nechcelo, takže prevažne polnačkami medzi dedinami. Vyrazil som skoro ráno, vdaka vetríku bolo teplo len posledné km. Ilustracne foto.

Prílohy:

Komentár súboru: kamenolom Trstín
030720121219.jpg
030720121219.jpg 1.33 MiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Katarínka
030720121213.jpg
030720121213.jpg 1.38 MiB thumb_up0thumb_down

03.07.2012 - 12:24:27
00
Pekný pohľad nad kameňolomom letuareg. Ono v tej časti ak sa chce ísť smerom cez les na Cerovú, tak sú tam všade tabuľky súkromný lesný pozemok a revír, zákaz vstupu, pohyb len po značených trasách... čo je škoda.
K tým mojim fotkám, vďaka, preto sa oplatia podobné výjazdy. Príjemné zážitky.

Na Katarínke to je tak každý rok, vtedy tam nerád chodím, všade plno ľudí.
Ak sa nemýlim, tak tento, či budúci rok by sa už malo začať so stavbou rozhľadne na veži kostola. Ale neviem či to budú robiť tí katarinkári alebo niekto iný.

silva: rovnaké tabuľky som si v nedeľu všimol na dolnej hranici VVP pri ceste Jablonové-Pernek, tuším každých pár metrov, viditeľné aj v tme. Či sa niečo zmení alebo nie, uvidíme. Mňa tam vždy zaujímal pohľad odtiaľto https://lh4.googleusercontent.com/-PzHAOJHApqM/TZ3rQvy0fCI/AAAAAAAAF-w/d7A8t70PqS0/s720/DSC02941.JPG

patooo: vďaka, tú poznám. Podľa mapy je aj na Šenkárke prameň, vie niekto či je to tak? Prípadne niečo v Slnečnom údolí?
03.07.2012 - 13:31:28
00
http://www.kucera.sk/listfiles.php?kml=SK/SK_Zapadne_pramen&wpt=pramen

Este ma tak napada, ze niekedy bol ( ale uz som ho dlho nepozeral ) v smere od Pezinskeho kamenolomu na Rybnicek, hned po odboceni z hlavnej cesty pri rampe, v sucastnosti je tam zaciatok lesnicekho naucneho chodniku.
03.07.2012 - 13:38:38
00
Hej to poznám, len ideálny by bol aj nejaký reálny koment k tomu. Moja otázka asi mala znieť, či niekto pozná aktuálne funkčné pramene v spomínanej lokalite. Čiže či ich niekto teraz nedávno použil.

Napr spomínaný Čermák funguje stále a výdatne, podobne Husí stok za Majdánom, z toho sa niekedy až valí voda.
03.07.2012 - 13:52:30
00
Ono v tej časti ak sa chce ísť smerom cez les na Cerovú, tak sú tam všade tabuľky súkromný lesný pozemok a revír, zákaz vstupu, pohyb len po značených trasách... čo je škoda.

Ak sa nemýlim, tak tento, či budúci rok by sa už malo začať so stavbou rozhľadne na veži kostola. Ale neviem či to budú robiť tí katarinkári alebo niekto iný.


jj, zakaz vjazdu je tam skoro vsade, aj pri vstupe do chatovej oblasti Rosuchov, ale aj tak som tade pobehal, hladal som cestu nad kamenolom, zabudol som si mapu.

Add Katarínka pravdepodobne uz začali, pri veži je postavené lešenie a navrchu maju urobenu pracovnu plosinu, nieco vidiet aj na foto

Prílohy:

katarinka veza.jpg
katarinka veza.jpg 911.08 KiB thumb_up0thumb_down

03.07.2012 - 14:05:33
00
keyboard_arrow_up