Mestské lesy sa nepotrebujú tváriť proste je to klasický hospodársky les a názov lesopark je len pozostatok minulých čias.Proste ťažia čo to len dá.
07.07.2012 - 22:20:28
00
lto: to je hned za pamatniko Maleho Slavina ? myslis od razcestia Maly Slavin po asfaltku ? hod mapku, ak mozes...tam sa totiz prelinaju mestske lesy so statnymi, tak nech viem, ci sa s tym da nieco robit... diky

Presne tam Lacko!
08.07.2012 - 09:26:50
00
laco: cervenym som to oznacil na Cerovke, zelenym je to dalej, co uz vytazili. Takze statne lesy, hmm, to by vysvetlovalo.

Prílohy:

ss.PNG
ss.PNG 115.06 KiB thumb_up0thumb_down

08.07.2012 - 09:35:53
00
Tak som si dal dnes po prvý x cerovu dráhu , pekná práca :) ,síce miestami zarastené tak som celý doprhlený ale stálo to za to :) , za cely čas som stretol len jednu bikerku v protismere inak uplne čisto :)
09.07.2012 - 15:14:58
00
Cavte. Mestske lesy zacali v okoli drahy tazbu. (planuju tazbu ) : https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.437210186319808&type=1
17.07.2012 - 10:04:09
00
no zbohom,to su riadny :fubar:
17.07.2012 - 11:40:44
00
písal som to do sekcie mk,že niektoré stromy označené na ťažbu boli zastriekané krížom v tej oblasti od asfaltky po malý slavín,ale aj nad asfalt.smerom hore je pár stromov označených takže keď to budú odťiaľ sťahovať bude to rozmrdané.
pri brode cez potok pod slavínom už minulý týždeň zvážali vyťažené drevo.
17.07.2012 - 18:48:53
00
No krasa. Ale asi evidentne na to maju pravo :geek: Len skoda ze teraz vsetko rozdrbu asi ako ten usek nedaleko slavina ( cca maj jun ) Podla mna tazba v tej oblasit nebola nutna ale ktovie co je vo veci. Les je tam pekny ziadnu kalamitu som nevidel. No nic ak pocasie dovoli zajtra tam pojdem nakuknut.
17.07.2012 - 21:03:52
00
hmm nebude to jeden z dovodou prečo sa ten chodník prestal využívať? lebo proste bol stále rozdrbaný od ťažby..
17.07.2012 - 21:06:54
00
Nie, nez sa to zacalo robit, nikto tam nic netazil .. velku cast z toho poznam aj z predoslych casov, boli tam krasne zakutia s diviakmi a inym lesnymi potvorami. Akonahle sa to sprejazdnilo, odhadzalo sa plno razdia a kadejakych blbosti, tak furt nieco .. teda teraz pisem o casti od asfaltky na Kacin po Maly Slavin. Jedina vynimka , kde tazili .. to bola jedna zvaznica, kade sme sa prebijali, inak nikde nic. Ale inak to s chodnikom nesuvisi, tazba ako taka nabera na obratkach na celom Slovensku. A je jedno, ci ide o hospodarsky les, CHKO Male Karpaty, alebo Narodny Park ... vsade je to rovnake.
Zober si, ze rovnako surovo, ako tu likviduju nas chodnik, krvopotne vybudovany, tak likviduju turisticke cesty priamo v Narodnom parku Bukovske vrchy!! O dalsich ani nehovoriac /ale tam som nebol, viem len sprostredkovane/.... napr. Velky Bok, Nizke Tatry, ci Fatra, Smrekovica, T&K dolina, rezervacia bukovych pralesov Vihorlat atd..
Nechcem byt nositel zlych sprav, ale pocitajme vsetci s tym, ze tazba bude narastat. Slovensko je bananova republika .. nase najvacsie bohatstvo su lesy, ale my si ich nechame vytazit.... :(( .. co som sa niekde docital, tak momentalne sa tazi asi 50% alebo menej toho, co je celkovy plan .. skonci to, az nebude prakticky co tazit a to si nerobim srandu. Pokial sa obyvatelia nevzburia .. ale kedze drviva vacsina ludi si praje viac Auparkov , Polus City Center a dalsich podobnych blbosti /teraz zovseobecnujem/, tak to dopadne tak ako dopadne...

edit: ze ide o brutalnu drancovacku viem velmi dobre .. skoro 20 rokov chodim/jazdim po Malych Karpatoch a vidim kde a ako fungovali tazby predtym, lesne skolky, a ako funguju teraz. Podobne aj inde nez v MK. Doteraz je to vidno. A viem to porovnat /a plno dalsich veci/ s tym, ako to funguje inde /napr. Polsko/... a nielen tazba ale aj cohrana a suvisiace zalezitosti. U nas je brutalna drancovacka lesov v poslednych 5 rokoch. Casto nelegalna alebo pololegalna. Dost ludi brutalne zbohatlo na ciernej/sedej tazbe dreva..
17.07.2012 - 21:49:32
00
tazba na Slovensku je bohuzial v rukach sukromnikov. Seru na to ze urobia holoruba a nevysadia ani jeden stromcek. Potom ludia nariekaju ze su zosuvy a zaplavy. Som prekvapeny ze zvolili tazbu v oblasti trate. Vsak sa s nimi spolupracovalo pri vydstavbe. Tazko povedat co je za tym a ci sa to da zvratit. V prvom rade nemame kompletny obraz situacie.
18.07.2012 - 09:04:08
00
Ito: Setri si nervy, nic s tym nespravis. Je to dane poziadavkami a potrebami obyvatelstva. Sledujem problematiku tiez a to v tatrach. Tam tazbu urychlila kalamita. Skoda to pitvat. Ako si povedal. KTO je dnes zvedavi na nejaky sprosty park alebo kus lesa. Bud to produkuje (peniaze, obilie) alebo je to "mrtve uzemie" bez vyuzitia. Dnes sa to uz nenosi, deti nevedia ako vyzera les, poznaju maximalne nejaky kamzik a stary smokovec, lebo tam je asfaltka.
Myslim, ze ked si pozries zopar dokumentov ako to fici v dazdovych pralesoch a ako pokracuje vystavba v nedotknutych castiach prirody po celom svete tak prestanes mat chut zit.
Mame sa prilis dobre a chyba nam pokora, ja napriklad som sa s tym uplne zmieril a uzivam si lesa kym tu este nieco je. Priroda si to jedneho dna zoberie vsetko spat a bude sa modlit, aby sa tu viac taky parazit neusidlil..
18.07.2012 - 09:36:07
00
Napisem to aj sem:
Stale je to o ludoch a priznajme si, ze lesni robotnici vela rozumu nepobrali. Ako pise Lubo, pokial nebude nad nimi stat hrozba pokut a tvrda ruka, tak si budu veselo klcovat aj na oznacenom chodniku...je mi z tychto novodobych drancovacov grcno. Staci pozriet na chodniky v okoli Granady, na zltej za Kolibou...
18.07.2012 - 11:01:10
00
Roman, ci maju rozum alebo nie, vytlcu to aj tak dohola, aky je v tom rozdiel ci dostanu pokutu alebo nie? Ved v horsich dnoch citis jasne spaliny vo vzduchu na niektorych miestach aj v karpatoch. To prostredie to nezachrani, je to nase prostredie, odzrkadlujeme sa v nom, opakujem, kto chce dnes travu a blato ked prsi, radsej pekny beton vsade :) hlavne, ze je kde zaparkovat.
18.07.2012 - 11:45:05
00
tak ale da sa stahovat drevo aj s rozumom a ohladoplnostou voci ostatnym uzivatelom lesa. V MK, ale zda sa neda...
18.07.2012 - 12:28:34
00
keyboard_arrow_up