Bikeri XC-čka.
Mám problém s bikom GT i-drive XC 2 . Po najazdení cca.300 km mi začalo nepravidelne pri silnejších záberoch do pedálov praskať v excentroch zadnej stavby.Lezie to dosť na nervy a vypadá to dosť blbo ked Vám bike za také prachy vydáva zvuky ako nejaký črep za pár korún.Nie je to v kľukách/je tam truvativ Firex Team na ISIS oske/.Poraďte,ako to mám odstrániť?/ Ten praskot ? /Dík.
11.08.2005 - 12:21:34
00
Rozobrat capy zadnej stavby (ak mas na to vhodne nastroje), komplet vycistit namazat dat spat dokopy, vacsina praskania v capoch je sposobena zrnieckami prachu alebo nedostatocnym uvolnenim, ktore umoznuju pohyb do stran.

Ked ti to praska hlavne ked sa postavis a zapries do pedalov tak je to urcite v tom...okrem toho, bol si na po-predajnej kontrole ?? po prvych 200-300 kilometrov sa mnozstvo komponentov usadi na svoje miesto a bike vyzera ze sa rozsteluje...preto ho treba vziat tam odkial si ho kupil a spravit servis.
11.08.2005 - 18:48:57
00
geroy , páči sa mi , že mi niekto dal tak rýchlo nejakú radu.Jasné,že nástroje vhodné na rozobratie tých poondených čapov nemám.Však kto má doma špec.orechy s tisíchranom? Odnesiem tú zverinu do servisu. Na garančky nechodím,radenie mi povolilo asi po cca.100 km ,/jazdil som s tým po Muránskej Planine/odporúčam, všetko som ponastavoval , len ten praskot? Servisujem biky niekedy aj ja , len toto je pre mňa špecialitka.3 excentre na péro zadnej stavby.Ešte raz dík.
Arivederci.
12.08.2005 - 10:12:17
00
Ak nieco praska,tak asi zrovna ten excenter,klby by praskat nemali.A ked si uz spominal tu osku Truvativ :)), tak ta praskat este len bude.A nebude to dlho trvat.Su tam vysokokvalitne loziska vyrobene asi z hliny.Mozno z bukoveho dreva :)
12.08.2005 - 21:31:24
00
keyboard_arrow_up