Nebudem sa cudovat ak sa na tom moste stane nejaka nehoda, kedy cyklista zrusi nejakeho chodcu. Ludia tam totiz chodili sposobom ze 4 vedla seba. Psickar na jednej strane, pes na voditku na druhej, deti behali z jednej strany na druhu, absolutne nerespektovanie tych "pruhov", chodci samozrejme isli stredom mosta. Ked ma nahodou niekto uvidel do poslednej chvile sa tvaril ze ma nevidi, uhol az vtedy ked hucali brzdy. Z prejazdu mostom asi 80% casu na brzdach.
12.08.2012 - 10:08:48
00
Tak prvé dni to bude trochu preplnené a hlavne stádo chodcov sa tam bude motať. Týždeň im to budem tolerovať, ale potom budem na nich veľmi hnusný ak ma budú blokovať a zavadzať. A neriešte tu nejakú toleranciu, medzi cyklistami a chodcami. Ten most od začiatku nesie pracovný názov ako "cyklomost" a tá tolerancia je v tom, že aj chodci ho môžu využívať a na to majú určený vymedzený priestor po stranách. Všetko ostatné mimo týchto pravidiel nie je o tolerancii, ale tuposti jedincov a tlúp.
12.08.2012 - 10:42:31
00
no keby to nechceli aj na prejazd sanitiek atd tak to mohli spravit tak ze rozdelit na 2 casti, jedno pre chodcov, potom zabradlie a cyklisti, bo takto to bude jak pises ze chodci krizom krazom a ty kluckuje spomedzi nich a hlavne den prudky hore/dole kopec tam to bude isto o drzku :)
12.08.2012 - 11:28:38
00
Tak som bol dnes opáčiť tú stavbu dvadsaťročia. Toľko tuším o tom hovorili naše samosprávne gorili. Išiel som z Rakúskej strany, no mohli si ten násyp k mostu aj pozametať, pod tými kamienkami nebolo vidieť ani asfalt, hlavne že sa prsili aký sú oni rýchli a že už majú hotovo. Samotný most komentovať nebudem ani sa moc nedalo čo pozerať, človek sa musel sústrediť na kľučkovanie medzi veľkými skupinami chodcov. Ľudí jak na Václaváku. No ošiaľ opadne a potom sa pokochám aj výhľadmi z mostovky.
12.08.2012 - 19:32:58
00
no kto tam bude davat pozor aby sa chodci motali len po vyznacenom pruhu ?? ten straznik by mal asi prima kseft :D
12.08.2012 - 20:41:19
00
absolutne nerespektovanie tych "pruhov", chodci samozrejme isli stredom mosta.

Tie pruhy pre chodcov su definitivne uzke. Dokonca tak uzke, ze ak by ich mali chodci dodrziavat, museli by kracat v jednostupe a rukou sa pridrzat zabradlia. Nehovoriac o tom, ze nohy budu mat v tych mlakach, takze je celkom logicke, ze uz len na obidenie mlak treba vstupit do cyklotrasy.
BTW: O nejakej organizacii si nerobim iluzie. V Devine chodia chodci zasadne po cervenej cyklotrase a to maju chodnik pre seba min. 2x tak siroky.
12.08.2012 - 23:38:48
00
dnes som tam bol a je to moc pekne.
myslite vsak ze to velke prevysenie je tam kvoli tomu, aby tam nejazdili korculiari?
13.08.2012 - 01:03:09
00
Korčuliari môžu využívať cyklopruhy, ale nesmú svojou jazdou ohrozovať cyklistov. To len taký výcuc zo zákona o cestnej premávke. Ten oblúk je tam hlavne kvôli plavbe lodí, s ktorou sa ráta do budúcna.
13.08.2012 - 07:33:35
00
iron.hide: z rozhovoru na sme, architekt Beláček:

Most má najskôr len mierne stúpanie a v strede je výrazný oblúk. Prečo?
„Z rakúskej strany nám ich ochrana prírody dala limit, že pylóny nesmú byť vyššie ako je úroveň lesa a zároveň bolo treba vytvoriť oblúkom dostatočný gabarit – priestor pre plavbu lodí. Cyklistovi sa teraz na vrchole naskytnú pohľady na krásnu krajinu ponad úroveň lesa. Pri oblúkovom nosníku sa tiež lepšie prenesie zaťaženie, má väčšiu únosnosť, ako keby mal tvar priamky.“


A to že niektorí cyklisti si tade jazdia ako na pretekárskej dráhe je tiež v poriadku? Je to len o tolerancii, tak ako sú tupí chodci sú aj tupí cyklisti. Nemá zmysel útočiť a rozčulovať sa. Ten kúsok sa prinajhoršom prejde aj vedľa bicykla, keby to bolo nutné a bolo tam práve peších ako maku.
Osobne vidím problém s napojením k zámku, terajšia obkľuka (2 možnosti, zľava alebo sprava) je na pešie vychádzky taká nijaká. Musí sa ísť po hlavnej ceste.
13.08.2012 - 08:21:30
00
Osobne vidím problém s napojením k zámku, terajšia obkľuka (2 možnosti, zľava alebo sprava) je na pešie vychádzky taká nijaká. Musí sa ísť po hlavnej ceste.


Nevies, preco je ta hlavna cesta cez zamok oplotena? Nepodarilo sa mi o tom nic najst, iba ze ostatny poziarny poplach v Schloßhofe bol predvcerom:-)
http://www.feuerwehr-krems.at/ShowArtikelSpeed.asp?Artikel=7273&filter=04
13.08.2012 - 09:23:35
00
http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv?date=2012-08-11&id=49925

od 20:52 o cyklomoste
13.08.2012 - 09:43:30
00
Nevies, preco je ta hlavna cesta cez zamok oplotena? Nepodarilo sa mi o tom nic najst, iba ze ostatny poziarny poplach v Schloßhofe bol predvcerom:-)
http://www.feuerwehr-krems.at/ShowArtikelSpeed.asp?Artikel=7273&filter=04

Podľa mňa: doteraz nebolo potrebné mať tú stranu otvorenú. Vedie im to skoro priamo pod nos, možno ochrana súkromia, potreba mať len "jeden" akoby vchod do areálu, nie dva. Čiže tak.
Ale je naozaj na zváženie, čo sa spraví. Keďže ľudia sem budú chodiť aj v rámci prechádzky z DNV, sú to cca 2-3 km, predstavujú tak aspoň aký taký možný zisk (či už na vstupnom alebo v reštaurácii, ktorá tam je (áno ceny sú druhá vec).
Ale ako sa tam tí ľudia dostanú? Po terajšej krajnici? Je to nedôstojné a aj nebezpečné.
Presne ako píšeš, aj zadným vchodom, cez terajšiu zahradenú cestu, by sa tam malo dať dostať. Ale to je otázka na Rakúšanov, čo s tým mienia urobiť.


Naposledy upravil vukie dňa 13.08.2012 - 10:06:09, celkovo upravené 1 krát.

13.08.2012 - 10:05:17
00
mne to zacina pripadat ako keby ten most rakusanom moc vhod nepadol. na druhej strane sa im ani moc necudujem ked im stupla kriminalita odkedy sa otvorili hranice. musia mat na nas tazke srdce.
13.08.2012 - 10:23:26
00
No včera tam bolo príšerne vela ludí a samozrejme chaos jeden cez druhého , chodci, cyklisti, korčuliari a do toho ešte sem tam deti pobehujúce po moste. Extra trieda bol asi manželský pár na bikoch s vlčiakom pusteným navoľno. Pes samozrejme behal kade sa mu zachcelo a majiteľov mal v paži.
13.08.2012 - 12:21:05
00
http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv?date=2012-08-11&id=49925

od 20:52 o cyklomoste


super, tak sme skoro cela parta v telke :D, ti co sa nezmestili na markize tak su na stv hehe
13.08.2012 - 12:26:36
00
keyboard_arrow_up