och ... mať svetlá tak do toho hneď idem ...
14.08.2012 - 09:18:13
00
inak k tomu mostu zeleznicnemu . vcera som sa vol tulat popri marchfeld kanaly a mali tan napku starsiu a tam bola nakreslena cyklotarsa ze od roku 2004-5 bude most otvoreny . celkom ma to prekvapilo.

Prílohy:

13082012478.jpg
13082012478.jpg 417.01 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil large dňa 14.08.2012 - 09:28:09, celkovo upravené 1 krát.

14.08.2012 - 09:19:24
00
Veď svetlo z Číny stojí pár eur komplet (svetlo+baterky+nabíjačka+držiak). Myslím, že aj keď to človek často nevyužije oplatí sa to kúpiť.

large: dá sa nájsť aj na internete (nechce sa mi to teraz hľadať), rakúska cyklomapa, kde je zaznačená cyklotrasa cez železničný most.
Ak som to správne pochopil, boli aj uváhy využiť zostávajúce piliere toho druhého mosta (vedľa súčasného železničného), ktorý slúžil priamej trati Marchegg-Devínske Jazero, ako cyklomosta.
Myslím, že by to bolo fajn. Na rakúskej strane je hrádza, tam by sa to napojilo, u nás tak isto, potiahlo by sa to až k hlavnej ceste do Devínskeho Jazera. Cena by bolo určite nižšia ako to čo teraz stojí.
14.08.2012 - 09:26:15
00
nemusis nic hladat len mi trvalo ju vydolovat z telefonu
14.08.2012 - 09:30:10
00
Ako citam Vase prispevky, tak sa nejak utvrdzujem v nazore, ze most vedie odnikadial nikam. Po veceroch studujem mapy, ze ake okruhy by sa dali spravit, aby som sa nevracal po tej istej trase a veru nie je toho vela. (Uz som pozeral aj na ten zeleznicny most:-)
Najprv mam problem sa k cyklomostu vobec dostat, lebo jedina kludna trasa z Trnavky je cez BK, Borinku a Stupavu, co pri moste mam uz natocenych cca. 50 km a to som vlastne este "doma". No a v Rakusku ten most konci v poli, to je holy fakt, takze preto aj ten pohyb na nom bude tomu zodpovedajuci. Ostatne to bolo vidiet aj cez vikend. Ludia prisli do Rakuska, narazili nosom na plot Schlosshofu a dali si celom vzad. No a uzavrete casti cyklotrasy pri Hainburgu su tiez rarita. Takze pre mna zrejme stare dobre Karpaty rulez.
14.08.2012 - 10:52:21
00
Každý cyklista je iný, niekto potrebuje vodiť za ručičku kadiaľ má ísť, niekomu stačia značené trasy po ktorých sa pustí, niekto sa pustí tadiaľ kde vidí podľa mapy cestu, niekto aj bez mapy. Nemyslím to v zlom.
Značené cyklotrasy tam sú (smer Marchegg, Hainburg, Viedeň) stačí pozrieť povedzme mapu na cykloserver alebo tá čo je vyššie, prípadne na stojanoch v teréne.

Ďalšia výhoda rakúskeho územia je množstvo kvalitných poľných ciest, ktoré sú vzájomne prepojené. Po nich sa dá dostať skoro kamkoľvek. Čiže pokiaľ tam nie je vyslovene značka prečiarknutého bicykla, tak sa tam dá ísť. A tieto značky sa tu zatiaľ nevyskytujú, jediná na okolí je http://mapy.hiking.sk/?x=16.93517&y=48.17466
Určite čoskoro pribudnú ďalšie.

Ja som si za posledný rok prešiel pár prihraničných trás tu v okolí a ďalej nad Angernom. Napr. včerajší nočný výjazd http://mapy.hiking.sk/?trasa=ryom6 Do Marcheggu pekne mimo cesty po spevnenej ceste, z Marcheggu k stanici po cyklochodníku, ďalej poliami a do Schlosshofu, po cyklotrase a cestičkami k sútoku.

K trase ako sa dostať do DNV mimo hlavnej cesty sme tu už viacerí v príslušných témach písali.
V súčasnosti najprijateľnejšie riešenie skoro stále mimo hlavnej cesty:
po značenej "cyklotrase" od mosta Lafranconi, cez Líščie údolie k Zimnému štadiónu v Dúbravke. Odtiaľ sa treba napojiť na ulicu Na vrátkach-je to bočná cesta tesne pri diaľnici. Chodia tam síce autá, ale čo už. Následne klesaním až k hasičom na Agátovu ulicu. Tu kúsok po ceste (100m) a zatočiť doprava resources/image/93317 Potom cestičkou popod podjazd resources/image/93318 a prísť ku kruhovému objazdu resources/image/93319 Následne buď po zatiaľ uzatvorenej ceste a po asi 4 kruhových objazdoch alebo po novovybudovanom cyklochodníku http://fotoforum.istracentrum.sk/albums/userpics/12627/Chodnik20120608.jpg Obidve trasy sa stretnú pri obchode Metro. Potom necelý kilometer a odbočiť doľava na značenú cyklotrasu po panelovej ceste. Celá trasa v mape http://mapy.hiking.sk/?trasa=DWhTQ

A vymyslieť kľudnú trasu z Trnávky do DNV cez BK a Borinku je teda umenie :) V dobrom.
14.08.2012 - 11:32:34
00
Ja som za tento most rad, kedze konecne mozem vyrazit na vyjazd s kamosom z Devinskej. Okruh od Lafranconi, cez Deveinsku, Schlosshof a Hainburg je tak akurat, lepsie ako preplnena hradza.
14.08.2012 - 13:05:32
00
do dnv netreba ísť cez borinku ... stačí u slivu mariánka záhorská :)
14.08.2012 - 13:09:59
00
vukie - dik za alternativu, ty si geroj :)
dunaj - v nedelu sme dvaja isli z hainburgu stale po cervenej popri dunaji, a neboli sme vobec sami cyklisti. Aj tak sme vsak pri rothelsteine radsej tlacili, lebo tam boli pesiaci (ale vyskytli sa aj bajkeri co im to bolo jedno).
Dalej na cervenej sa obcas znovu vyskytnu preciarknute bajky, ale to sa da ignorovat (?), lebo sa tak dostanes do krasneho pecnianskeho lesa, kde sa na paradnej plazi mozes okupat
14.08.2012 - 13:41:11
00
My sme odhadli na začiatku 50 cyklistov, a nepostrehol som, žeby to niektorí vzdali. Takže misia k mostu splnená, úradnící čakali na to najhoršie možné počasie, a podarilo sa :D . Teraz sú na rade rakušania, ktorí čakajú na ešte horšie.
Tak dúfam že prítomnosť mosta popoženie investície do budovania dostojných cyklo-chodníkov, v prvom rade opravit tie hrbolaté, ostrihať konáre, pokosiť burinu,lebo to je naozaj hanba, a potom volačo parádneho do Blavy, hádam sa ešte dožijem.
14.08.2012 - 13:44:31
00
Tak mi to dnes zase nedalo: Isiel som Trnavka-BK-Borinka-Stupava-DNV-Schlosshof-Hainburg-Wolfsthal-Berg-Pristavny Most-Maly Dunaj-Lesopark-Exnarova-Vrakunska-Trnavka. Rovnych 93 km a 4 hodky.
Musim skorigovat svoj ostatny prispevok, lebo z Borinky do Stupavy isli Tatrovky, takze pokojne to bude az cez Kosarisko, Lozorno a Oboru:-) Tam uz konecne spravim s cyklomostom vytuzenu 100-vku.
Jaj, a obehal som trosku ten Schlosshof, popozeral koniky, no je tam pekne uznavam:-)
Ale na druhej strane za 3,5 mil. € by sa v BSK dalo veru kadeco cyklistickeho vybudovat...
Idem si vylozit nohy teraz:-)
BTW: Cez Berg sa valia riadne masy turistov. Maju bicykle radtouren.de, takze organizacia funguje zatial tadialto.
14.08.2012 - 17:15:18
00
ja som dnes videl 3 VW Transportery s rakuskymi znackami a kopcom bicyklov na nosicoch ako isli do dnv.
14.08.2012 - 17:33:09
00
A v Hainburgu sami taliani a nemci. Turizmus v tomto regione naozaj z velkej casti funguje cez bicykle. Bratislava by sa mala spamatat. Nech je ten most aspon impulzom...
PS: Vukie, niektore tie fotky su strasidelne:-) Netreba tam ist upratat? A tie linky na hiking su zial vsetky nefunkcne. Skus pripadne http://tinyurl.com/
14.08.2012 - 17:40:56
00
Po veceroch studujem mapy, ze ake okruhy by sa dali spravit, aby som sa nevracal po tej istej trase a veru nie je toho vela.


Ludia, preco mate tolko tu potrebu okruhovat? Ja uz som bol v nedelu cez most na vyjazd do Viedne a spat po tej istej trase. Vobec mi nerobilo problem, ze som musel cez rovnaky most prejst dva krat za den, a kto uz je moc fajnovy, hodi si to naspat cez ine dediny s tym, ze okruh sa mu pretne len na moste. Moznosti v Rakusku pre cyklistiku je neurekom. A kebyze byvam v Trnavke, chodim do Rakuska cez Petrzalku a na nejaky most v DNV ani nepomyslim.

No a v Rakusku ten most konci v poli, to je holy fakt


Vobec nekonci v poli. Po asfaltovych cestach za mostom, zjazdnych aj na cestaku, mas moznost vydat sa doprava na Marchegg, dolava na Markthof alebo rovno okolo zamku na Groissenbrunn. Tri rozne dediny, tri rozne smery, cez kazdu sa da pokracovat napriklad aj dalej do Viedne, alebo inam. Ja osobne volim cestu okolo zamku na Groissenbrunn, je to najpriamejsia cesta do Viedne, zaroven ide cez pekny maly kopcek, kde je chvilu aj 10%.
Ako vravim, moznosti neurekom. A vsetko krasne asfaltky.
14.08.2012 - 20:07:58
00
Urcite mas pravdu, ale ja okruhujem z celkom pragmatickeho dovodu:
Kedze v BA je vacsinou severozapadne prudenie, tak hore do Karpat to mam sice proti vetru, ale v stupani idem pomaly a som v zavetri. Potom klesam k Morave stale proti vetru, ale kompenzuje to spad. No a naspat po rovine idem uz po vetre. Takze takto to mam vymyslene a da sa s tym s mensou namahou prejs slusnych par km. Opacne by som v zivote nesiel:-)
14.08.2012 - 20:19:05
00
keyboard_arrow_up