Zdravim,
vzhladom na to ako "kvalitne" odvzdusnene som obdrzal brzdy na kupenom novom biku (Zanzo bikes - a tvaria sa, ze to je OK, ze to tak ma byt), chcem si ich odvzdusnit sam, ale problem je v tom, ze tieto m575 (a vraj aj nove modely XL,XT...) nemaju na brzdovej pake nadobku na olej - treba k tomu tieto dve serepeticky http://is.gd/zHV4jP, ktore som ale nasiel len v ceskych eshopoch. Takze dve otazky:

1) Viete dakto dat tip, kde sa to da kupit na Slovensku?
2) Poradit inu metodu odvzdusnenia, ktora by nevyzadovala hentie dve hovadiny?

Vopred vdaka!
17.08.2012 - 02:12:49
00
moja skúsenosť-nové brzdy na nových bikoch nie sú nikdy odvzdušnené na 100%,mal som tie 575,potom 445,teraz 785,pomocou týchto "serepetičiek" som ich po prvej-zábehovej jazde doovzdušnil-vo všetkých prípadoch bol v prednej aj zadnej brzde vzduch-je to aj tým,že pri pojazdení sa zvyšky vzduchu vytrasú až hore k páčke ,naozaj sa to oplatí urobiť,aj keď sa zdá,že brzdy sú O.K.
1) tú nádobku som kúpil v kamennom obchode-konkrétne v Karpaty bike v Krasňanoch-hneď som si kúpil aj 0,5 dcl oleja-odlial my z velkého balenia do čistej nádobky (stačí to na vela-vela břzd)
2) metóda s týmto pohárikom je spolahlivá-jednoduchá
17.08.2012 - 08:20:09
00
Kup si striekacku, vyber piest a nasrobuj ju tam namiesto nadobky.
17.08.2012 - 08:53:01
00
Kup si striekacku, vyber piest a nasrobuj ju tam namiesto nadobky.

Ja pouzivam na paku striekacku s hadickou, ktora je ukoncena prevrtanou skrutkou s rovnakym zavitom ako ma zaslepka na pake - nieco podobne ako Avid bleeding kit. odvzdusnujem metodou od strmena k pake a prebytocny olej je sam vytlaceny do striekacky na pake (striekacka je aj s piestikom a podtlakom este vytiahnem posledne bublinky vzduchu z paky)
17.08.2012 - 10:38:06
00
Super, diky za tipy. Skusim najprv ten original od Shimana (malo by to byt do 5 €, takze v pohode), a ak by som nezohnal, tak tie striekacky.
17.08.2012 - 11:06:49
00
keyboard_arrow_up