... nič nie je lepšie ako odpovedať keď nepoznám otázku. nj :D
23.09.2012 - 12:53:26
00
to len uwww chcel byt zase moc mudry a trepol blbost v zmysle ze vyrobca ma presnejsiu vahu ako niekto doma....


Ou tymto vyhlasujes ze mas najpresnejsiuvahu? Nemyslim ze to vazia na nejakych cinskych sitoch zo supermarketu ;)
23.09.2012 - 13:00:58
00
uwww zase musis rypat?? nikde som si nevsimol ze by som napisal ze mam najpresnejsiu vahu....alle aj vahy aj hocijake ine meradla meraju s presnostou plus minus polovica najmensieho dielika takze vaha ktora meria s presnostou na 0,1g bude mat odchylku +/- 0,05g a tato odchylka bude existovat aj na vahe za 500 eur aj na vahe za 10 eur... :-D a bavime sa tu v hmotnostiach zaokruhlenych na cele gramy....takze je uplne fuk ci to vyrobca pocita na vahe ktora meria s presnostou na 3 desatinne miesta alebo ty doma na vahe ktora meria na 1 desatinne miesto pretoze tvoja odchylka bude aj tak maximalne 0,05g takze pri zaokruhleni na gramy budu obydve vahy ukazovat tu istu hmotnost ak by sa vazil ten isty kus vyrobku.... ;-)

druha vec je ako tu kubad povedal ze pri vyrobe sa pouziva jedna forma urcity cas....takze kazdy jeden rafik ktory vyrobia ma trosku iny hmotnost....tie posledne kusi rafikov na jednej forme budu mat trosku vetsiu hmotnost ako tie prve kusi na danej forme....a to vytvara rozdiel v hmotnosti ktoru udava vyrobva v porovnani s hmotnostou ktoru si nameral ty doma :-)

takze tu nemudruj ked trepes blbosti ;-)
23.09.2012 - 13:15:26
00
ja sa tu nechcem hadat ale neviem kto tu zacal rypat
23.09.2012 - 13:18:29
00
zatial som nerypal ;) a aspon si priznaj ze si napisal blbost ;)
23.09.2012 - 14:54:32
00
to len uwww chcel byt zase moc mudry a trepol blbost v zmysle ze vyrobca ma presnejsiu vahu ako niekto doma....


tu to mas rypnutie.

a uhadol si nepriznam si to. ;) a ked si myslis ze tie cinske vahy su megapresne tak ja ta presviedcat nebudem ;)
23.09.2012 - 14:59:31
00
hento nepovazujem za rypnutie ale len za skonstatovanie...ja som len skonstatoval ze si chcel byt mudry ale pritom si sa okaslal ty sam ;)

ty si vazne tupy ako poleno ze?? odchylka je predsa pol dielika cize pri presnosti na gramy to bude pol gramu aku inu lepiu presnost potrebujes???? sa spametaj :fubar: presnejsiu vahu budes mat ak bude merat na viac desatinnych miest...ale to je pri takychto vazeniach komponentov uplne nepodstatne lebo zaokruhlujeme na cele gramy... ;) takze ja na mojej cinskej vahe budem mat rozdiel maximalne pol gramu oproti vahe ktora meria na viac desatinnych miest .... to mi je taky k*rva velky rozdiel ze rovno bezim objednat vahu za 200eur ktora bude vazit s presnostou na desattisicini gramu :D :D :D
23.09.2012 - 16:10:59
00
CraObs
volím si teba astro :devil:

:D :y: :tmi:
23.09.2012 - 18:46:09
00
to mi je taky k*rva velky rozdiel ze rovno bezim objednat vahu za 200eur ktora bude vazit s presnostou na desattisicini gramu :D :D :D

tak kup
23.09.2012 - 20:12:02
00
no ale len ak to mas dobre nakalibrovane, inac by to bolo jak keby si vzal dlhy pas a rozdelil ho na 100 dielikov, tiez budes mat presnost na ten cca pol dielik akurat ti nebude sediet ze jeden dielik=1cm bo to nebude spravne nakalibrovane, rovnako je to aj s tymito vahami, ukazuju sice nejake desatinne cisla abo aj stotiny akurat to nemusi sediet :)
23.09.2012 - 20:25:53
00
Mišopetrovič, evidentne nemáš predstavu, čo je to presnosť nejakého meracieho prístroja, teda aj presnosť váh. Totiž to čo vidíš na displeji váh sa môže dosť líšiť od skutočnej hmotnosti. Skús sa trochu dovzdelať a potom určite pochopíš tie hlúposti, čo si tu popísal.
Spomenul som si pri tebe na jeden Murphyho zákon: Ak máš jedny hodinky, máš presný čas. Keď máš dvoje, už nikdy si nebudeš istý. :-)
23.09.2012 - 20:51:02
00
Kice:najpresnejsi cas aj tak ukazuju pokazene hodinky,sranda,ze az 2x :P
kolki z vas studovali metrologiu? urcite vsetci,lebo to bol pekne drbnuty u nas odbor a este k tomu aj tie hlupe predmety,riesite tu hluposti,aj tak z hladiska fyziky o polnoci su tie hmotnosti relativne ine ako na obed :D :D
24.09.2012 - 08:44:26
00
Samozrejme, že sú to hlúposti. Mňa len zaujal misopetrovic, keď kohosi osočil, že je tupý ako poleno a zabudol sa pritom pozrieť do zrkadla. :-)
24.09.2012 - 11:41:34
00
Jezus poprosím spraviť z tohto OT novú tému a tu to premazať, keďže aj pri mojom OT si tak aktívny ;)
24.09.2012 - 14:32:37
00
neser sa s tym OT ;)
radsej nech jezus nezaklada dalsiu blbu temu tupu jak misopetrvicove poleno ;)
24.09.2012 - 15:00:34
00
keyboard_arrow_up