Tak,tak....Ja prednosť dávam , ale (dlhé roky) pozorujem, že som asi jediný :^) . Celkovo cyklistov pozorujem, ako šofér v aute alebo ako chodec v meste a je neuveriteľné aké hovadiny cyklisti robia . Niektoré z nepozornosti, ale veľa aj z drzosti :x .


Ja by som ich ani cyklistami nenazýval. To sú exoti, ktorý sa naučili držať rovnováhu na bicykli a to je tak všetko. Ostatné veci ako dopravné predpisy, predvídavosť, ohľaduplnosť a rešpekt voči ostatným účastníkom premávky sú im úplne cudzie. No a keď takých šoféri stretávajú, tak nás hádžu do jedného vreca s nimi ako mi to isté robíme tiež a nerozlišujeme. Možno ak prejdeme min. štátnu hranicu s Reichom Ost.
25.09.2012 - 21:01:37
00
to bude tym ze na bajk netreba vodicak, tak tam moze sadnut bars kto a nebude mat ani sajn o tom kto ma kde prednost. staci sa pozriet na vodicov ked vypadnu semafory, na ten chaos co sa tam zacne diat... a to maju vodicak!! co potom niekto bez vodicaku
25.09.2012 - 21:52:28
00
Tak to sú samovrahovia. Občas to spravia na dedine aj mne ako cyklistovi. Výborné je aj náhle odbočenie vľavo bez obzretia a bez vystrčeného ľavého papeku. Ale vždy lepšie ako trolejbus či iné motorové vozidlo. Tu je prípadná zrážka "trošičku" horšia. :whew:

tak vidíš :) aj na bicykli sú hovadá, takže nemože sa to brať hneď ako pokus o vraždu, často za to vodič nemože.. ak sa toto stane s autami sú to len plechy a nikto nerieši..
25.09.2012 - 22:34:06
00
a tomu sa potom hovori dovtip a predvidavost
editacia pre operatorov: pre vodica auta :D


Naposledy upravil canopus dňa 26.09.2012 - 00:04:33, celkovo upravené 1 krát.

25.09.2012 - 22:39:03
00
predvídavosť je zostať doma sedeť na riti v tom prípade..
25.09.2012 - 22:55:20
00
Včera sme šli s bratom z Malaciek do Zohoru na bicykloch pekne po krajnici. Z tých x áut čo nás obiehali poctivo tak ako majú sa našli aj taký, čo nedbali a od kolízie nás delili doslova centimetre.V jednom prípade bol tak blízko, že chýbal asi centimeter a bol by ma sundal. Pritom mal volnú cestu. Ale samozrejme boli aj taký, čo spomalili a počkali, kedy môžu predbehnúť, ale aj taký, ktorý proste pridali a predbehli, aj ked sme boli asi meter od krajnice. Za toto by som im pekne zobral vodičkáky.
26.09.2012 - 08:36:28
00
bestrafer, nie sme v Nemecku. Tu mozes byt rad ze ta nevytrubili za to ze si isiel meter od krajnice.
26.09.2012 - 09:03:59
00
Včera sme šli s bratom z Malaciek do Zohoru na bicykloch pekne po krajnici. Z tých x áut čo nás obiehali poctivo tak ako majú sa našli aj taký, čo nedbali a od kolízie nás delili doslova centimetre.V jednom prípade bol tak blízko, že chýbal asi centimeter a bol by ma sundal. Pritom mal volnú cestu. Ale samozrejme boli aj taký, čo spomalili a počkali, kedy môžu predbehnúť, ale aj taký, ktorý proste pridali a predbehli, aj ked sme boli asi meter od krajnice. Za toto by som im pekne zobral vodičkáky.

a kadial chodis? bo ja tadial chodim pomerne casto, ale smer zohor - lab - jakubov... a tam ked stretnem 2 auta je vela...
26.09.2012 - 09:07:08
00
a kadial chodis? bo ja tadial chodim pomerne casto, ale smer zohor - lab - jakubov... a tam ked stretnem 2 auta je vela...

Chodíme z Malaciek smer Stupava a pred Lozornom ideme na Zohor. Na Láb velmi nerad jazdím, kvoli tej kvalitnej ceste. :P
26.09.2012 - 09:11:10
00
Chodíme z Malaciek smer Stupava a pred Lozornom ideme na Zohor. Na Láb velmi nerad jazdím, kvoli tej kvalitnej ceste. :P

no az taka hrozna nieje a tym, ze tam chodia auta sporadicky, pekne sa to da obchadzat... po hlavnej ked mam prejst do lozorna od stupavy, idem radsej cez borinku, hviezdu, kosarisko :-) hlavnym sa vyhybam, najma, ked krajnica temer zadna... ved vidime co sa deje, sicher ist sicher :-P
26.09.2012 - 09:25:08
00
no az taka hrozna nieje a tym, ze tam chodia auta sporadicky, pekne sa to da obchadzat... po hlavnej ked mam prejst do lozorna od stupavy, idem radsej cez borinku, hviezdu, kosarisko :-) hlavnym sa vyhybam, najma, ked krajnica temer zadna... ved vidime co sa deje, sicher ist sicher :-P

Ano to máš pravdu. krajnice žiadne, alebo rozmrdané. Ja jazdím len po hlavných ťahoch, lebo vedlajšie nejako nepoznám. išiel som len raz, zadnou cestou z Vysokej pri Morave do Zohoru a musel som vojsť do poľa, lebo vodič, ktorý šiel minimálne 100-vkou nemal záujem a ani potrebu spomaliť.Ak by som nevbehol do toho poľa, už by som tu asi nebol. Odvtedy, len hlavné ťahy...
26.09.2012 - 09:33:40
00
tak dnes vecer som takmer zostrelil neosvetleneho cyklistu. bolo to nastastie par desiatok metrov pred obcou - uz som isiel pomaly, zbadal som ho v poslednej chvili (nemal ani ziaden reflexny prvok) obehnut sa nedalo, pretoze mna akurat obiehal nejaky nedockavec (kedze ja som isiel tak 60-70, neviem akou rychlostou musel vpalit do dediny on) musel som prudko flekovat, bolo to fakt o chlp
26.09.2012 - 20:38:53
00
takych mas plnu hradzu, ci korculiari abo bezci abo cyklisti, bez svetla, bez blikacky, najlepsie v ciernom a ani 1 reflexny prvok, a este budu pindat ked na nich svietis...
26.09.2012 - 21:42:47
00
ono aj ked mas biele na sebe, v tme je ti to naprd :) aj ked asi myslis ked na neho posvietis ze ?

ono silno zacinam dumat nad celovkou s vykonom aspon ako maju banici :D
26.09.2012 - 21:55:51
00
jj nesvietim len pod nohy ale vsade okolo nech vidim aj tych 'duchov' samo ze im to svieti do oci ale to neriesim kedze sa nevedia osvetlit sami
26.09.2012 - 22:01:52
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up