Síce nie bajkový ale aj tak. Zo školy chodíme na lyžiarsky do Krahúl, jediná večierka v dedine preto si asi môže tetuška dovoliť prístup mať 3 košíky, toho kto vstúpi bez košíka ***** a pod. Platiť 20 eurovkou "To čo som ja akože banka?!!!!!" alebo ak sú všetky košíky medzi zákazníkmi a vy chcete íst bez neho "Okamžite vypadni pred dvere čakať kým nebude košík" a pod...
07.10.2012 - 18:02:54
00
> ps. dajte tip na DOBRY a LACNY full :D

To "DOBRY" si kde čítal ? 8)

> ... ale nie je problem prist, povedat co potrebujem, o dva dni to mozu mat

Ďakujem za ponuku. Potrebujem lacný skladací bicykel s 20" kolesami a 8-kazetou 11-28. Kedy to môžu mať a za koľko ?
07.10.2012 - 18:08:26
00
nechápem s čím je problém. Jasné že v menších obchodoch nebudú mať všetko. Ako majitel obchodu by si každý rok objednával každú súčiastku ktorá existuje aj na staršie bicykle a všetko z toho pre istotu 3krát? Kde by to držal všetko? A k niektorým tvojím bodom: lacný full je relatívny. Kludne si kúp nejaké z netu (haibike/ctm a pod.) alebo keď chceš ešte lacnejšie tak v Tescu. Cykloobchody sú natolko rozumné aby tesco fully nepredávali...to že si kúpil bicykel pred mesiacom neznamená že na neho automaticky budú mať všetky súčiastky. Ked ti povedal že objednajú tak AKÝ JE PROBLÉM? a ak ti ešte navrhne použitú ako alternatívu...fakt by bolo 13-28 koliečko o tolko iné ako 14-28? jazdíš na takej úrovni že ťa to zabije?...lacný skladací bicykel nebude normálny človek hľadať v cykloobchode,to už fakt radšej v tom tescu...a ano predstav si gripshift sa nevyrába pre všetky biky,nie je teras taký rozšírený ako páčkové radenie.ak je pre teba taký velký problém kúpiť si bajk s páčkovým a ako ti oni navrhli: vymenia za gripshift....polovica bodov je len fňukanie že nemáš všetko hneď keĎ prídeš do obchodu a otvoríš ústa. Hľadaj na nete alebo si počkaj kým ti objednajú čo chceš.
07.10.2012 - 18:14:31
00
PS: Zabudol som, že chcem s blatníkmi a zadným nosičom.
07.10.2012 - 18:14:32
00
sam musis uznat, ze je to znacne specificka poziadavka, osobne si taketo veci v obchode nevsimam, ale od teraz si uz budem :D ale urcite podla toho nebudem posudzovat obchod
ak nechces dobry full, tak to tesco dobre poradili
07.10.2012 - 18:14:59
00
... skladací bicykel nebude normálny človek hľadať v cykloobchode :D :D :D
07.10.2012 - 18:25:26
00
Jasné, skladací bicykel bude normálny slovák hľadať v mäsiarstve, prípadne v požičovni svadobných šiat. Však kde inde?
Však tetu, ktorá ho potrebuje na nákupy, nepustíme do obchodu medzi nás "ťažkých profíkov". Však, keď sa jej niečo pokazí, nech jej to opravia/nastavia/poradia v tom mäsiarstve/svadobke/tesku :-)
Medzi nás jednoznačne nepatrí :-)
07.10.2012 - 18:43:08
00
kde inde,tam kde som napísal,v supermarkete. Určite ho tam kúpi lacno a vydrží jej na všetko čo bude potrebovať.Kto povedal že sa v cykloobchode nemôže OPRAVIŤ? to už je iná otázka,opravia v pohode. Ale načo to držať. V PP sú tri obchody ktoré predávajú bajky a ani jeden z nich u seba nedrží skladačky,nie je dôvod...
07.10.2012 - 18:46:06
00
bude, ale nebude ocakavat, ze ho budu vsade mat
ja osobne som este nikoho na takomto bicykli nevidel (mozno som si len nevsimol a skladacie s 8koleckom jazdia naokolo mna stale :D) - nie je to bezny tovar
07.10.2012 - 18:47:34
00
Neviem, čo sa stále točíte okolo toho fulla. Nakoniec som ho kúpil v 2009 v športovom obchodnom reťazci asi za 200 e. Odvtedy 16200 km, 2 zodraté plášte, 14x defekt, 1 osmička na zadnom, vymenené zadreté stredové zloženie, 1 prasknutá špica a vymenená ohnutá prehadzovačka po páde. Teraz idem meniť reťaz. Na taký lacný full a celoročné jazdenie 20% asfalt, 40% asfalt s výtlkmi, 20% poľné cesty a 20 % terén to nie je až také zlé. Mínusy: je ťažký, závitové 7-kolo. Do obchodu chodím 2x ročne, zoznam spomienok začal v r. 2008. Je toto snáď sekcia o hocičom ?
07.10.2012 - 18:51:29
00
> ja osobne som este nikoho na takomto bicykli nevidel (mozno som si len nevsimol a skladacie s 8koleckom jazdia naokolo mna stale :D) - nie je to bezny tovar

Asi na Slovensku :-(
07.10.2012 - 18:54:41
00
Stačí sa trochu porozhliadať ako je to v cyklisticky vyspelých krajinách. Vidieť na čom sa jazdí. Nielen bajky na šport, ale aj do mesta na dopravu... A potom samozrejme vidieť aj čo ponúkajú v obchodoch.
Samozrejme si nemyslím, že sa to zo dňa na deň u nás zmení, ale bol by som rád, keby sme tam smerovali a v prvom momente to aspoň neodsudzovali.
07.10.2012 - 18:55:24
00
nikto tu nikoho neodsudzuje, akurat je nevhodne obvinovat predajcov, ze nedrzia na predajni nieco, co malokto kupuje
az bude o take biky realny zaujem, budu aj v obchodoch
07.10.2012 - 19:01:44
00
jasné že sa dá kúpiť. a dá sa aj na ňom jazdiť: http://www.pinkbike.com/video/261369/ ...njn hovorím o Slovensku,tu to tak nie je...ale nie sme jediná krajina ktorá je na tom takto. A nie som si istý ako sú oni na tom s cenovkami takých bicyklov "do mesta" ...a je pekné chcieť to,ale pozrite sa čo robí naša vláda s krajinou a myslím že každému dojde že sa to nezmení tak skoro alebo aj neskôr...

EDIT: v tých cyklisticky vyspelých krajinách čo som si ja viac všimol tak idú citybajky. To je od skladačky dosť velký rozdiel a skladacie bicykle až tak vela fakt nejdú. A určite nie tak ako by potreboval jojo,teta na nákupy určite nebude hladať bicykel so slovami:ktorý má rozsah kazety 11-38...


Naposledy upravil Yourself dňa 07.10.2012 - 19:11:33, celkovo upravené 1 krát.

07.10.2012 - 19:02:04
00
Jasné, realitu Slovenska si plne uvedomujem. Ale podľa mňa je úplne normálne čokoľvek týkajúce sa bicyklov hľadať najprv v cykloobchode. Rozumiem tomu, že náš obchodník nebude mať všetko.
Takýto sortiment je len snom:
http://www.fahrrad.de/fahrraeder-guenstig-billig-online-shop-kaufen-versand.html

ale ak to chceme zmeniť, tak neoznačujme prvé lastovičky za nenormálnych
07.10.2012 - 19:11:30
00
keyboard_arrow_up