ze Ti vystaci na 1/2 roka na jedno oko (konkretnu dioptriu). Ked mas na kazdom oku inu dioptriu musis kupit kazde balenie (po 6ks) zvlast a si vystarany na 1/2 roka.
Bausch and Lomb vyraba najmensie balenie po 6 ks...
27.01.2011 - 13:29:47
00
Inak este ma napadlo, ci ma niekto s tym tiez take skusenosti, ked som prvykrat zacal jazdit s dioptrickymi sklami v cyklookuliaroch (predtym len sosovky), tak bolo dost citelne, jak to krivilo priestor .. potom som si zvykol. Teraz sa mi zda, ze v nich vidim ostrejsie ako v normalnych okuliaroch, tak neviem, ci som si nimi tie oci nepokazil :worried:
27.01.2011 - 13:37:35
00
tento efekt som nejak nespozoroval.. nosím len okuliare alebo na bike BBB s klipom..
čočky idem skúsiť teraz (zajtra :P)
27.01.2011 - 13:40:16
00
Ta druha moznost je spravna. Mas to na 3 mesiace.
Neviem, ako by si tu prvu moznost aplikoval na balenie 90 ks jednodnovych sosoviek. :lol:
27.01.2011 - 13:49:59
00
tj ze jeden par mozes mat v oku 1 mesiac, cize jedno cele balenie je na 1/4 roka
27.01.2011 - 14:52:45
00
so sosovkami je sportovy zivot podstatne jednoduchsi. netreba sa bat spiny, prachu - s tym su problemy malokedy, aj tak na biku zvycajne kazdy nosi bryle. hraval som s cockami X rokov hadzanu a nepocitoval somv tom ziaden problem (pri hadzanej sa pouziva na drzanie lopty steparsky vosk a to sa tam len potom na to lepia kedake veci). len raz sa mi stalo, ze mi obranca sosovku vybral priamo z oka (holt, hadzana je kontaktny sport...) a to som potom dohral...

len si treba uvedomit, ze nie kazdemu kazde sosovky musia sadnut a bude s nimi spokojny. oci su citlivy organ, takze radim najprv navstivit ocneho, porozpravat sa o danej problematike, vyskusat nejaky druh sosoviek na 1 - 2 hodiny prechadzky po meste (ci nedrazdia, neskrabu v oku) a podla toho sa rozhodnut ake (vyrobca, druh, pocet dni pocas ktorych sa daju nosit) - tato problematike je vysoko indi-vindi. takisto je dobre navstivit doktora 1x za 2 roky na prieskum zraku.

takisto je dobre sa o sosovky starat, umyvat ich po pouziti, pouzivat vzdy novy roztok a dodrziavat expiraciu roztoku, vyberat ich na noc.

jedna mala rada na zaver - hlavne po zurke je obcas vazny problem si sosovky vybrat... ale to su tie vlastne skusenosti....
27.01.2011 - 16:01:38
00
tak ja idem zajtra na meranie.. dostanem na skúšku prvú várku, za týždeň na kontrolu, ak sadnú je to ok, ak nie skúsime iné (v jednej cene, proste nájdenie riešenia)

ale dúfam že sadnú, lebo treba mi aj nové okuliare a tie rámy čo sa dnes predávajú poväčšine teda :worried: fakt divná móda.. ale ako núdzovky mi to bude skoro jedno :$
27.01.2011 - 17:11:42
00
No a bez okuliarov a šosoviek je ešte jednoduchší život ;). Pred dvomi rokmi som bol na laserovej operácii v Zlíne, za 10min obe oči hotové a o dva dni som šoféroval 500km na východ. Potom bola ešte o mesiac kontrola a odvtedy už mám so starosťami o šošovky či dioptrické okuliare pokoj :clap: :clap: :y:

btw: šošovky som používal Bausch&Lamb, najprv vyrábali polročné, potom štvrťročné, ale aj tie štvrťročné som niekedy nosil pol roka...
27.01.2011 - 17:57:46
00
U mňa kontaktné šošovky a bicykel nejdú k sebe. Odkedy sa ochladilo, resp. je veterno, stáva sa mi, že mi šošovka vyletí z oka (najčastejšie z pravého). Či už pri zjazde, po rovine alebo v stúpaní, proste keď mi začnú oči slzieť, stačí, že párkrát žmurknem a šošovka je zrazu preč. Po tom, čo som takto prišiel o 3 mesačné šošovky, kúpil som jednodňové od inej značky (predsa len prísť o jednodňovú nie je taká strata + iný výrobca, iné zloženie - možno to pomôže). Ale nepomohlo, vyletela mi z oka ešte po kratšom čase. V lete sa mi toto vôbec nestávalo.

Ale je pravda, že vždy keď sa vrátim z výjazdu, oči mám totálne začervenané. A pritom mám vždy na očiach slnečné okuliare. Pri bežnom nosení vôbec žiadny problém, šošovky ani necítim.
Dioptrie mám obe oči -3,5, šošovky mesačné Biofinity od firmy CooperVision

Má niekto z vás podobný problém? Ako ste ho riešili?
20.11.2012 - 18:07:40
00
Nosím tiež Biofinity a takýto problém som nenarazil. Pritom pár krát do roka si idem zajazdiť aj po snehu. Máš správnu veľkosť? Aj keď pochybujem, že by si spravil takú chybu a kúpil inú veľkosť.
20.11.2012 - 18:32:37
00
Sosovky nemozu len tak vypadnut z oka. Urcite mas nespravny priemer sosovky, resp. zakrivenie tvojej rohovky je ine ako zakrivenie sosovky,
20.11.2012 - 18:49:06
00
Presne ako pise Roman. Tiez mi to pride divne.
20.11.2012 - 18:52:12
00
Sportujem so sosovkami dennodenne uz asi 8 rokov a ziadny problem. Za tie roky mi len 2x vypadli z oka a to pri potapani (vyplavili sa mi prudom vody). Navstiv ocneho nech ti na to pozrie.
20.11.2012 - 18:58:16
00
Podobne, bicykel, futbal ani iné športy žiadny problém asi 5 rokov. Normálne plávanie tiež nie, len 2 ks padli za vlasť tento rok pri potápaní, keď som si zabudol na izbe okuliare a nechcelo sa mi vracať pre ne.
20.11.2012 - 19:04:22
00
Nosim okuliare a tiez zvazujem prejst aj na sosovky,
ale len pri sporte (beh, bike a pod). Da sa to
bezproblemovo striedat tak, ze pouzivam okuliare
ale na sport nosit sosovky ? ;)
20.11.2012 - 19:06:20
00
keyboard_arrow_up