bike len a len v byte odkladat...
21.11.2012 - 11:10:40
00
vysetrovanie kradeze mojho posledneho biku je na mrtvom bode , kedze podozrivy spolupachatel sa odmieta dostavit na policiu na vysluch.

No mne mi ukradli bike pred par rokmi a bolo mi povedane (neoficialne) ,ze ak poznam pachatela mam si to vybavit osobne a posvojom. Proste policia sa tym ani nezaoberala . Treba davat velky pozor . Ti co kradnu drahe bicykle su hodne vychcany a vedia to dobre . Ja byvam v rodinnom dome za plotom a predsa mi ho pajzli zo dvora . Stacilo im 10 minut ,iba co som ho nechal stiect od vody ,lebo bolo mokro . Uz som sa poucil .
21.11.2012 - 13:17:14
00
bike len a len v byte odkladat...

Sveta pravda a rovno v obyvacke ako su odparkovane nase dva Sparky. V chodbe stoji cestak.
21.11.2012 - 13:23:43
00
Ked je tam kamera tak sem hod zaznam, alebo apson fotku pachatela
21.11.2012 - 13:39:02
00
no este ho nemam musel som poziadat spravcu objektu o poskytnutie.
zacal mi rozpravat nejake basnicky ze to nemozem vidiet atd. nie som expert na tieto veci tak neviem naco mam pravo a naco nie
ale nakoniec ze nato pozrie tak som zvedavy.
21.11.2012 - 13:50:05
00
to, ze nemozes vidiet zaznam myslel vazne, ci ako zart? Lebo ak ako zart, tak sa mu nevydaril.
Samozrejme ze mas na to pravo. Je to pre obyvatelov domu a prave kvoli podobnym zalezitostiam, aka sa stala tebe. Toto keby mi splechol do ksichtu, tak sa s nim pohadam do krvi a na najblizsej domovej schodzi navrhnem jeho odvolanie pre nekompetentnost.
21.11.2012 - 14:01:28
01
ano, on asi kryje toho zlodeja. drzim ti palce aby sa bajk nasiel
21.11.2012 - 22:35:27
00
len si to vynut cim skor, bo inac sa zaznam zahadne strati, alebo nahodou sa zisti ze kamera mala akurat v tom case poruchu...
21.11.2012 - 22:36:56
00
Kamerovy zaznam z verejneho priestranstva (napr. spolocne priestory), ak su tam nasnimane nejake osoby, spada pod zakon na ochranu osobnych udajov. Zaznam podla zakona musi byt zmazany do 7 dni, ak by nebol dokaznym materialom v pripade nejakeho trestneho cinu, kradeze a pod. V takom pripade moze byt uchovany dlhsie, ale pravo na jeho prehliadnutie ma iba policia. Obavam sa, ze spravca objektu je kompetentny a vyzna sa v problematike ;)
21.11.2012 - 23:07:17
00
v tom pripade by som este doplnil moj poznatok , ktory ale nemusi byt spravny . A sice kamerovy zaber sa ako dokazovy material udajne moze pouzit iba v tom pripade , ze budova ,alebo priestor , ktory snima je oznaceny prislusnymi tabulkami : Objekt je strazeny kamerovym systemom a podobne ...
22.11.2012 - 05:51:48
00
potom tieto kamerove systemy pre obyvatelov domu nemaju prakticky vyznam...
22.11.2012 - 07:48:33
00
v kazdom pripade ten spravca je tam pre vas, a minimalne k nahliadnutiu by mal ten zaznam poskytnut. V nasom dome uz nejake kradeze riesili susedia (este na zaciatku ked mali robosi nezablokovane karty) a nebol problem. Ak spravca robi problem, treba zatlacit na policiu a riesit to oficialne, este kym sa zaznam nevymaze. Najlepsie zavolat policiu na miesto cinu a oni si hned vyziadaju zaznam, alebo povedia aby sa konkretny zaznam uchoval pre potreby vysetrovania a spravca to musi zazalohovat.
22.11.2012 - 07:49:02
00
treba sa skontaktovať s policajtom, kto obhliadal miesto nech si vyžiada záznam a zdôrazniť, že je časovo obmedzené uchovanie záznamu, aby to riešil čím skôr..potom ak to už bude mať, tak nahliadneš na polícii na záznam k identifikovaniu páchateľa..ak ho spoznáš, máš dve možnosti, priznať sa a nechať riešiť políciu alebo ho zatajiť a riešiť to tak ako by som to riešil ja..záleží od výšky škody..ak si vyčíslil škodu do 266€ tak je to priestupok a sankcia je pokuta a ak viac, tak TČ, kde sa oplatí nechať konať políciu..takže takto to funguje.. :)
22.11.2012 - 12:03:27
00
aj keby sa to nedalo pouzit ako dokazovy material tak ak tam zbadas ktory dobry sused to bol... :) na sude bude sice v klidku ale zvysok panelaku mu pekne nalozi ;)
22.11.2012 - 12:30:22
00
no vcera som bol 2 hodiny na policii.
ma tam skoro drblo dokedy som mu vsetko opisal a on to dvoma prstami natukal do pc :D
ale volal so spravcom a ziadal od neho zaznam tak hadam tam nieco bude vidiet uvidime.
ale bike uz je asi niekde v p**i s nim uz som sa rozlucil ;)
22.11.2012 - 12:54:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up