... a ani povodni domorodi obyvatelia lesa nemaju so zjazdnymi chodnikmi, cestami a inymi plochami zlutovanie ... A to uz nehovorim o prirode samotnej co s nimi vie narobit. Entropia vesmirom vladne.
Príloha:
Komentár súboru: Dame jeden zapas?
P1140982.JPG
P1140982.JPG 339.49 KiB thumb_up0thumb_down

18.01.2013 - 21:30:50
00
bežná vec a?
18.01.2013 - 21:48:32
00
Ano, rovnako bezna ako rozdrbane cesty od jazdcov na konoch, polovnikov, stvorkolkarov, drevorubacov... Rovnako bezna ako rozdrbane bezkarske stopy od svorkolkarov, pesiakov a dokonca aj niektorych tiezbezkarov, ktori bezkuju iba smerom dole. Nic viac a?
19.01.2013 - 07:19:00
00
Minikin: tak toto presne vsade okolo BA ti nepodareni domorodci z lesov navycinali. Asi nejakemu papalasovi rozryli aj zahradku tak preto ich idu trochu preriedit :lol:

Stupnica ale pokracuje, este viac to rozslapu jazdci na konoch, viac rozjazdia flintosi na terenakoch, a najviac rozdrbu pilcici traktormi... a ich kolaje ked zamrznu, to je iny kostitras...

V snehu je casto stopa od terenaku jedina zachrana. Sice som uz zopar desiatok km najazdil aj v hlbokom panenskom snehu na biku, ale je to strasna makacka. Lyze su efektivnejsie :D
19.01.2013 - 09:33:29
00
Bezkari by mohli byt tiez ohladuplni, a nerobit si stopu stredom chodnika ( ako je tomu na cervenej BK-Baba ), nech sa spravi na a nebude im tam nikto slapat, ked ju spravia v strede, tak smola, nikto z pesich turistov neojde kvoli bezkarom 5m od znacky po kolena v snehu.
19.01.2013 - 09:53:26
00
Po kolena v snehu nepojdes ? Tak na co ides do lesa ? Keby tam ta stopa bezkarska nebola tak si myslis ze vstrede chodnika by si nesiel po kolena v snehu ?
Ach jaj
presne takto rozmyslaju turisti,ktorym je uplne jedno ci je stopa v strede alebo na kraji,proste si chcu ulahcit pochod na ukor prace inych.
Apropo stopa na kraji je vzdy prejdena kolesami nejakeho auta alebo mechanizmu.
19.01.2013 - 10:47:58
00
Pises uplne od veci. Pokial nebudu ohladuplni bezkari, nemam byt preco ani ja. Mne rozhodne nie je jedno, kde ta stopa je, tam kde je na kraji, tak idem vedla nej a ani do nej neslapnem, tam kde ide stredom chodnika bohuzial, obcas sa podari do nej stupit. Nepojdem kvoli niekomu, kto nevie ist krajom popod konare a neviem kade, len aby som mu nestupil do stopy. To ze si ulahcuje nejaki pesiak pochod na ukor inych ( bezkarov ) si predpokladam myslela len tak zo srandy. Kazdy z bezkarov iba nadava, ked tam vidi niekoho pesi, tak nech sa uvedomi aj ten bezkar a da sa do strany.
19.01.2013 - 10:58:43
00
Nemyslela som to zo srandy,vidim to v reale. Ano su taki,ktori idu po stope niekolko kilometrov! !, aby nemuseli ist v snehu a miesta je tam minimalne v sirke zvaznice dost. Treba zacat u seba a nie cakat ci ti druhi tak budu konat. Ako som pisala,podmienky na bezky su v mk taketo raz za 4 roky.Koniec OT.
19.01.2013 - 11:12:57
00
v niecom ma Pato pravdu, niekde sa fakt ako po bezkarskej stope neda, pretoze je vybehana v strede cesty a ina alternativa nie je. Turistikujem v zime uz x-rokov a vzdy sa snazim ist pokial je to mozne mimo stopy. Ohladuplnost treba na oboch stranach barikady :-)
19.01.2013 - 11:47:49
00
:)

Prílohy:

kamzik.jpg
kamzik.jpg 98.72 KiB thumb_up0thumb_down

19.01.2013 - 14:32:42
00
Neni mozne, ty si vysiel von na bajku ? :o ... inak v meste voda, po sanatorium asfalt, od sanatoria som siel peso az na Kacin a z neho jedine co bol fajn pojazd, aj ked miestami ten sneh trochu zmakol.
19.01.2013 - 15:13:16
00
v niecom ma Pato pravdu, niekde sa fakt ako po bezkarskej stope neda, pretoze je vybehana v strede cesty a ina alternativa nie je. Turistikujem v zime uz x-rokov a vzdy sa snazim ist pokial je to mozne mimo stopy. Ohladuplnost treba na oboch stranach barikady :-)


:y: :y: :y:
19.01.2013 - 15:27:31
00
Dnešný príjemný výjazd.
Keďže bola škaredá sivá obloha, pešo nie som ochotný ísť nikam na kopce, takže zostával bicykel :)
Išlo sa dobre, tlačil som len časť jednej zaviatej poľnej cesty, tam nebolo vidieť žiadne vyjazdené koľaje a jeden úsek pod lesom. Zvyšok sa dal, síce sa išlo pomaly, ale dalo sa. Teplota stabilných -4°C, bezvetrie. Zasnežené lesy a okolie sú veľmi pekné, aj keď tá šeď vôkol by nemusela byť :) Výjazd hodnotím veľmi pozitívne.

Trasa v mape http://mapy.hiking.sk/?trasa=9XX4E a tradične prehľad výjazdu na fotkách :)

Prílohy:

Komentár súboru: Jan Jesenius s 20m meškaním prefrčal cez stanicu.
1.jpg
1.jpg 221.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A tu už sa blíži môj vlak, keďže musel púšťať EC na fotke vyššie, tak meškal cca 8 minút. Možno niekoho napadne otázka, prečo stále chodím len vlakom. Nuž, v zime je zbytočné a vyčerpávajúce trepať sa po ceste 40km. V lete bez problémov. A prečo teda do tých končín?, no preto, že tu v okolí nemám dôvod za svetla jazdiť.
2.jpg
2.jpg 279.69 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Malacký zámocký park.
3.jpg
3.jpg 200.94 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Známa trasa cez Vojenské lesy. Na ceste boli zasnežené koľaje, čiže dalo sa ísť.
4.jpg
4.jpg 224.16 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ku koncu ma milo prekvapil odhŕňač. Jeho službu som ale využil len na krátkom úseku.
5.jpg
5.jpg 275.36 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: K plotu zjazdné, síce pomalšie, ale žiadne tlačenie. Od plota smer polia to bolo horšie, keďže tam bol nafúkaný sneh a žiadna stopa :)
6.jpg
6.jpg 226.32 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ale po chvíľke som bol na odbočke. Odiaľto na Vývrat pekne zjazdné. Z Vývratu to nebolo odhrnuté, smer Hubalová kadiaľ som chcel ísť boli stopy od auta, ale išlo by sa pomaly, na čo som nemal chuť. Smer Baďura neodhrnuté a bez stôp auta. Tam sa ta dalo, ale pár úsekov som si potlačil.
7.jpg
7.jpg 270.18 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Aj srnôčka sa dala vidieť.
8.jpg
8.jpg 230.2 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tento úsek bol fajn. Stretol som tu dvoch bežkárov, prehodili sme pár slov. Dámska časť páru sa mi zdala povedomá z nejakých fotiek, osobne ju nepoznám. Mala by to byť cyklistka :)
9.jpg
9.jpg 251.92 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Hore na lúke pri krmelci sa dali vidieť aj pekné rohaté muflóny.
10.jpg
10.jpg 225.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Toto už je pri závore na Baďure, doľava po modrej to nebolo odhrnuté, len koľaje. Cesta do kameňolomu dôkladne odhrnutá.
11.jpg
11.jpg 118.49 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Čiže ľahko sa dolo ísť hore. Je tu maringotka, kde som sa slušne dal do reči so strážnikom, že či ma pustí ďalej :) Slušne mi povedal, že nedá sa, majú tu aj vedúceho, takže radšej nie. Čiže Vajarská stále ostáva bicyklom nedotknutá :) Pešo sa tam dá ísť bez problémov, keďže človek nemusí ísť cez "vrátnicu" ale kadiaľkoľvek cez les. Odporúčam, zaujímavé pohľady sú tam.
12.jpg
12.jpg 248.21 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Čo sa nepodarilo minulú sobotu, podarilo sa túto :)
13.jpg
13.jpg 316.71 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Asfaltka bola plne zjazdná, ale napriek tomu som tu stretol odhŕňač. Tak sa tadiaľto prehnal, že som ho ani nestihol odfotiť.
14.jpg
14.jpg 215.12 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: V zime je celá táto trasa veľmi pekná. Ďalej som stretol aj rodinku na prechádzke.
15.jpg
15.jpg 191.34 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Borovice sú fajn.
16.jpg
16.jpg 265.74 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Aj v menšom podaní sú pekné.
17.jpg
17.jpg 189.38 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Sem som si spravil zachádzku, keďže to tu bolo odhrnuté. Ďalej by nasledovala strelnica.
18.jpg
18.jpg 180.03 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A už späť v Devínskej. Opäť rovnaká súprava ako pri ceste tam. Pred nastúpením do vlaku som dôkladne očistil bicykel, čiže nič z neho netieklo, len plášte boli vlhké.
19.jpg
19.jpg 246.3 KiB thumb_up0thumb_down

19.01.2013 - 19:06:03
00
vukie mohol si im dnes zorganizovať ten maratón aspoň by si trochu zabicyklovali. 8)
19.01.2013 - 19:11:41
00
triki: jediné čo viem z reklamy v nejakom médiu, že sa to malo dnes konať.
A to je všetko, nič viac neviem a ani nechcem vedieť, nezaujíma ma to :) Čiže k tomu len toľko.

K výjazdu by som len dodal, že som bol vo vrchnej časti tela oblečený rovnako ako po x-tý krát túto zimu, ale bolo mi aj tak dosť teplo, čiže vesta musela ísť dole. Výdaj energie na jazdu v takomto v snehu bol vyšší :) Čiže síce len 50km, ale kľudne by som to vynásobil krát 1,5 :)
Osobne ma milo prekvapilo odŕňanie ciest vo vojenských lesoch, veľmi dobre sa do Levárov išlo. Hubalová by sa dala, ale dlhšie by to trvalo. Takto ako som išiel to bolo fajn.
Ako vždy, som si pofotil, pobicykloval a som spokojný :) V lete takto nebude, na dnešok si vtedy rád spomeniem :)

Do budúcnosti (bezsnehové obdobie) by som chcel mať prejazdené všetky asfaltky a kvalitné neasfaltové cesty vo VO Záhorie. Časť mám, ale zvyšok čaká. Je tam pekne. Či už tesne pod Senicou alebo v tejto časti. A čo to má spoločné s MK? no sú to spojnice k nim :) Čiže časť výjazdu cez kopce, časť tadiaľto, také kombinácie mám rád. Asfaltiek by nemalo byť viac ako cca 100, 150km, na celej jeho rozlohe.
19.01.2013 - 19:27:22
00
keyboard_arrow_up