ty vole to je demence - nikde sem nepsal že byl čistý, psal sem že ho nechytily tím pádem "čistý", že se přiznal je jeho věc asi to má kurevsky spočítané co má udělat, že zobou všichni jeden vedl druhého je další věc, bez dopingu to nejde, a je to jen o tom kdo to přestřelí a koho chytnou tak nevím o co ti jde zakový prostě vrcholový sport je, a myslíš si že bys ty u dopingové kontroly prošel?

Kubad, dobrééé, môže byť :angel:
19.01.2013 - 19:26:34
00
mna Armstrong nezaujima kludne nech ho aj ukrizuju. Isiel do toho s tym rizikom, tak nech pika. Ale co ma znechucuje, tak to je kam to vsetko speje. Uz len dufat, aby moje decko nechcelo byt sportovcom. Mozno by som mu musel zvysit vreckove, aby malo na EPO ci ine sracky... Alebo ho dam radsej geneticky vylepsit? Hmm to je dilema. A mozno casom nebudu najlepsi ti co na sebe naozaj makaju + nejake predpoklady a talent, ale ti co maju prachy a zaplatia si kvalitnejsiu "upravu".
Tiez nechapem ako moze mat niekto radost z vitaztva, ked vie ze podvadzal. Ako si vlastne moze mysliet, ze je naozaj najlepsi?
A este jedna vec, co ti co chcu hrat cistu hru? Budu vzdy niekde v uzadi nosit bidony, alebo radsej dorovnaju sily a nieco do seba nasypu?
Ja som za to, aby to prekopali co to da, aby dostal co najvyssi trest spolu s dalsimi sypacmi a tiez timy co ich zamestnavaju. Kludne nech aj cyklistiku vylucia z OH ved toto tam nepatri (aspon podla mna).

viac-menej súhlasím so všetkým čo si napísal. neviem si predstaviť, že aký normálny rodič by dal v tejto dobe dieťa na cyklistiku. výroky typu profi cyklistika/šport sa nedá robiť bez dopovania sú kraviny. dá sa, pri nižšej intenzite a vôle hrať podľa pravidiel. a výroky typu všetko je to kvôli peniazom môže byť pravdivá diagnóza ale slabá výhovorka. kultúra v športe/spoločnosti sa určite nezmení, keď sa budú glorifikovať a všemožne ospravedlňovať podvodníci. to nie je žiadne ospravedlnenie, že aj ostatní sypali.

tiež si myslím, že trest za doping by sa mal zvýšiť aspoň na 4 roky, to by si rozmysleli či im to za to stojí. pri terajších 2 rokoch to dosť jazdov asi berie ako akceptovateľné riziko. pri ďaľšom prehrešku doživotný dištanc nielen ako jazdec, ale na celkové pôsobenie v športe (manažér, tréner, agent, funkcionár atď). a osobne mi vôbec nebolo proti vôli ako UCI nedávno odstavila Kaťušu, údajne kvôli tomu, že v istom období mali ich jazdci najviac dopingových káuz. Giro im tento rok ani neposlalo pozvánku. to si potom aj tímy rozmyslia akých jazdcov si zaplatia a akým spôsobom ich budú viesť.
19.01.2013 - 19:53:32
00
baroncek ak by sa nedopovalo tak na OH by bolo asi tak 500 učastníkov a 100m by sa dodnes behalo za 10.30s
a myslíte si že v 50tych.60 tych a 70 rokoch sa nedopovalo? aj vtedy boli steroidy a pod
a prečo federácie nedaju za doping z fleku doživotný dištanc??? no prečo asi?
19.01.2013 - 19:59:18
00
Kubad to dobre napísal a tento príbeh ešte zdaleka nekončí.Osobne ani to čo povedqal v tom rozhovore by som nebral až tak vážne.Nič nie je čiernobiele.
La si za to môže sám,už som to raz písal a trvám na tom,ak by sa správal ako normálny človek bez tej nafúkanosti,arogancie,neustáleho napádania...tak po skončení kariéry by sa naňho každy vysral a mal by pokoj.On je typická narcistická povaha.
19.01.2013 - 20:02:24
00
[quote=""]baroncek ak by sa nedopovalo tak na OH by bolo asi tak 500 učastníkov a 100m by sa dodnes behalo za 10.30s
a myslíte si že v 50tych.60 tych a 70 rokoch sa nedopovalo? aj vtedy boli steroidy a pod
a prečo federácie nedaju za doping z fleku doživotný dištanc??? no prečo asi?[/qu Zase len vyhovorky,prekrucačky,konečne to s tym dopingom treba navždy seknuť,ale ako čitám tieto prispevky,tak to nehrozi,mam taky dojem,že tu píšu aj Ti,ktorí tiež nie sú čistí a suťažia v ramci Slovenska,alebo byvalého Československa
19.01.2013 - 20:20:26
00
baroncek ak by sa nedopovalo tak na OH by bolo asi tak 500 učastníkov a 100m by sa dodnes behalo za 10.30s
a myslíte si že v 50tych.60 tych a 70 rokoch sa nedopovalo? aj vtedy boli steroidy a pod
a prečo federácie nedaju za doping z fleku doživotný dištanc??? no prečo asi?

otázka by potom mala znieť - bol by to problém keby sa 100m dnes behalo za 10,30s? :) ja v tom žiadny problém nevidím.

a prečo nedajú hneď doživotný doping? neviem, nevidím do toho, ale asi vždy existuje nejaká šanca, že niekoho by mohli odsúdiť neprávom. prípadne niekto urobil neúmyselnú chybu a užil napr. kvapky, ktoré nemal. to je aj o zodpovednosti tímu, aby presne vedeli čo ich jazdci môžu a čo nemôžu úžívať.
19.01.2013 - 20:22:36
00
ehm, skúsim teda písať pomalšie... :)

TdF bola založená na začiatku 20. storočia ako reklamná akcia na zvýšenie nákladu nejakých novín. Nie ako MS v cyklistike ani nič podobné, kde by sa dalo polemizovať o nejakom fair-play. Z pohľadu sponzorov je ideálny víťaz taký, ktorý pritiahne k obrazovkám čo najviac divákov. Im je v podstate úplne jedno, či a čím sa nasype, podstatné je, aby došiel do cieľa vlastnou silou na vlastnom bicykli a diváci sa pri tom zabávali. LA bol z tohoto pohľadu jeden z ideálnych kandidátov.

Dopingové kontroly sú vynálezom posledných niekoľko desaťročí (WADA bola založená v roku 1998), predtým sa veselo experimentovalo s kadečím a úplne otvorene. Či sa niečo dosiahlo zákazom dopingu je diskutabilné a až história ukáže viac. Isté je, že pred zavedením prohibície v Amerike bol Al Capone len radový gangstrík, až prohibícia z neho urobila mafiánskeho bossa.

Nikto nebráni tým, ktorí chcú pretekať "čisto", aby si usporiadali vlastné preteky. Ideálne by bolo, aby v tom neboli prachy, predsa len prachy sú veľké pokušenie. To by odfiltrovalo aj tých, ktorí sa chcú športom živiť a ostali by len tí, ktorým by šlo o šport samotný. Teda keby nejakí ostali.
19.01.2013 - 20:51:50
00
neviem si predstaviť, že aký normálny rodič by dal v tejto dobe dieťa na cyklistiku

neviem ci som normalny, ale nejake divadielko nebude mat ziaden vplyv na to, ci moje deti budu sportovat. budem sa snazit podporovat ich v akomkolvek sporte, len nech ich to bavi a maju z toho hlavne radost a tym padom budem mat radost aj ja (aj keby to mal byt vrh gulou :D )
19.01.2013 - 20:54:02
00
andrej +1
19.01.2013 - 20:56:36
00
podla mna preteky, ktore sa momentalne konaju su usporiadane pre tych, ktori chcu pretekat cisto. A preto by si mohli sypaci usporiadat vlastne preteky a nezasierat... Myslis, ze usporiadatelom je jedno, ci sa na tour dopuje? Neverim, ze im to robi dobru reklamu. Ono sa to sice toleruje, ale len dovtedy kym sa o tom nezacne hovorit nahlas.
19.01.2013 - 21:06:40
00
Jedna vec je ak sa pise kolko dolarov venovala nadacia LA na liecbu rakoviny ale nikde sa nedozvieme kolko dolarov inkasovala od ludi a kolko sa v skutocnosti dostalo chorim!
19.01.2013 - 21:09:41
00
Jedna vec je ak sa pise kolko dolarov venovala nadacia LA na liecbu rakoviny ale nikde sa nedozvieme kolko dolarov inkasovala od ludi a kolko sa v skutocnosti dostalo chorim!


Tak to mas pri vsetkych organizaciach, takze za argument by som to nebral.
19.01.2013 - 21:16:05
00
podla mna preteky, ktore sa momentalne konaju su usporiadane pre tych, ktori chcu pretekat cisto. A preto by si mohli sypaci usporiadat vlastne preteky a nezasierat... Myslis, ze usporiadatelom je jedno, ci sa na tour dopuje? Neverim, ze im to robi dobru reklamu. Ono sa to sice toleruje, ale len dovtedy kym sa o tom nezacne hovorit nahlas.

čisto či špinavo, aký je v tom rozdiel? Áno, myslím si, že sponzorom je to jedno a radšej budú mať jedného výrazného sypača ako 10 čistých, na ktorých sa nebude nikto pozerať. Druhá vec je, že sledujú svoje obchodné záujmy a keď treba, tak kľudne otočia o 180 stupňov - naposledy to bolo pekne vidieť, keď jeden po druhom začali odskakovať sponzori LA, ktorí mu ešte pár dní predtým vyslovovali plnú podporu. Zasa to bolo len kvôli davovej hystérii, ktorú pomohli rozpútať médiá, pre ktoré je takáto kauza tiež vítaný zdroj príjmov. Prachy jenom prachy...
19.01.2013 - 21:19:53
00
pre mna v tom rozdiel je! Dokonca zasadny, lebo potom to uz mozem aplikovat na ktorukolvek stranku zivota (je snad jedno ci zarabam cisto alebo niekoho okradam? ci napr. podvadzam manzelku? atd.). Samozrejme nie som svaty a tiez prekrocim obcas rychlost, ale nebudem sa tvarit, ze je to ok a ze to tak ma byt (asi by to tak dlho nefungovalo).
19.01.2013 - 21:32:43
00
čisto či špinavo, aký je v tom rozdiel z pohľadu sponzorov?
je to takto pochopiteľnejšie?
19.01.2013 - 21:54:24
00
keyboard_arrow_up