zdravim..
chcel by som sa opytat aky je rozdiel medzi inverznym prehadzovacom a klasickym ako to zistim volnym okom ked na to kuknem a ci treba napr ku inverznemu prehadzovacu aj ine radenie...dakujem
20.05.2007 - 22:58:59
00
Ked uvolnujes prehadzovac podradovacou packou, ide dole alebo hore. Teda pri podradeni na max je na najmensom, alebo na najvacsom.Dole je klasicky, hore je inverz. A inverz si nekupuj :) Jo a radenie je klasicke, nic specialne.
20.05.2007 - 23:47:45
00
mal som klasický, prešiel som na inverz a už by som nemenil. LX Rapid.

nevýhody:
treba sa starať o lanká, nakolko stačí malé zanesenie a už neradí presne a robí hlúposti 2x dole 1 hore a je preradené.
Je to dané slabou pružinou.

výhody
tichší chod pri preradovaní na velký - naťahuje pružina a prehadzovačka si sama povie, kedy je to najlepšie prehodiť.
tihší chod aj pri radení na malý ...
ked chceš zrýchlovať tak obe strany radenia dávaš palcom dopredu.

najlepšie vyskúšať na sebe ....
tot moje skúsenosti po 5500 km prevádzka s inverzným ťahom
21.05.2007 - 12:36:48
00
... ako to zistim volnym okom ked na to kuknem...


Spoznas to napr podla modeloveho cisla na prehadzovacke.

Modelove oznacenie konciace "0" znamena inverz a ked konci "1" tak je to klasicky tah.
Napr.: Shimano XTR RDM-970 je inverz, Shimano XTR RDM-971 je klasika

Mne osobne vyhovuje inverz...
21.05.2007 - 12:51:27
00
roman prave ta jedna nevyhoda a to neustale cistenie laniek prebije vsetky vyhody. Ja mam klasiku, netreba nic prehnane mazat, cistit, nastavovat. Funguje stale, radi tiez pomerne ticho, ale to mi skor vadi, lebo neviem ci som uz preradil alebo nie :) Co sa tyka preradovania na oboch stranach jednym smerom napr. do tazsieho prevodu, ide len o zvyk. Kazdy kto ma nieco najazdene, si preraduje podvedome tym spravnym smerom a neriesi ktorou packou kam. 9 rokov robim servis bicyklov a ked sa inverzu nechce, vacsinou to konci vymenou lanka a bowdenov. Ja osobne mam teda len negativne skusenosti s inverzom..
21.05.2007 - 13:49:55
00
ja sa rád babrem aj ked nie som profesionálny servisák ... :lol:
vlastné 2x inverz a 2x normál + x dalších taktiež 50:50. :roll:
preradenie zistíš pri šlapaní aj ked pripúšťam, že pri únave, blate niekedy naozaj nie som si istý. To sa občas stane aj pri normálnom ťahu.

čo sa týka mazania ... mám na to vlastné postupy a aj po velkom blate som do 10 minút kompletne hotový, bez výmeny laniek a bowdenov.

Inverz bol vymyslený aby fungoval s DC. Ja som není zástanca DC (radšej mám plnú kontrolu nad brzdou a radením) nechal som ho z biku zhodiť a dať klasiku RF, ale inverz prehadzovačka zostala (zabudol som ju nechať vymeniť). Zo začiatku som si musel zvykať, ale po pár výjazdoch som si ho zamiloval.

ked miluješ nieje čo riešiť, inštinkt, inverz .... kofola :lol:
21.05.2007 - 14:15:04
00
a ten inverz sa robi iba na shimano alebo aj sram?
21.05.2007 - 15:07:51
00
a ten inverz sa robi iba na shimano alebo aj sram?


Len Shimano
21.05.2007 - 15:17:36
00
keyboard_arrow_up