nevadí to dám na otca alebo matku, chýba mi ešte rok a pol do 18 takže tak :) ale otec mi ho založí :)
10.03.2013 - 10:07:07
00
a ešte chcem radu, aku veľkosť mi treba ? mám výšku 185 cm...aka veľkosť neviem ...
10.03.2013 - 10:14:52
00
Ja som si zalozil ucet v 17 a na IB som mal vlastny pristup aj vsetko, akurat majitel uctu bol moj oco. Pokial si student, tak v niektorych bankach neplatis za vedenie(napr. CSOB). Treba si to pozistovat...
10.03.2013 - 23:12:40
00
Tak si zaloz m-bank ako ja a máš všetko bez poplatku. Samozrejme treba dať trocha pozor. Ja tento účet hlavne používam, keď kupujem niečo cez net. Presuniem tam peniaze z hlavného účtu (z inej banky) a zaplatím za tovar.
Takto tam nemusím držať peniaze navyše, keby to dakto napadol ale to sa pri serióznych obchodoch báť nemusíš, platím už takto dlho aj do USA a zatiaľ nwbol najmenší problém. Takto by ti mohli vaši presunúť toľko, koľko treba a hotovo, po probléme. Len pozor, cez bankomat máš len jeden výber za mesiac, ostatné podľa počtu platieb kartou.
22.03.2013 - 10:27:46
00
A toho objednávania z poza hraníc sa netreba báť, ako písali chalani, je tam trocha nevýhoda pri reklamacíi, ale ušetríť sa dá naozaj veľa. Ak by si nevedel ,ako objednať, može ti s tým na začiatku dakto pomocť, obyčajne je to blbovzdorné.
22.03.2013 - 10:45:12
00
a mozem platit aj tak ze si to objednam a na druhy den pojdem do banky a prevediem to učtom
25.03.2013 - 17:39:18
00
Sú viaceré možnosti:
- prevod z tvojho účtu na účet predávajúceho, on ti pošle podklady k platbe, keď mu dorazia peniaze, pošle ti objednaný tovar
- služba paypal. Ak má predávajúci kontrakt s touto spoločnosťou, možeš ju využiť. Čo to je, nájdeš tu:
http://sk.wikipedia.org/wiki/PayPal
- zaplatíš priamo platobnou kartou
25.03.2013 - 19:07:24
00
asi bude jednoduchsie poslat mu to na ucet cize ta prva moznost aspon pre mna :D asi staci ked peniaze dam ocovi na ucet a zaplati...a to napr. urobim objednavku a to mi pride mail alebo pri objednavke bude cislo uctu?
25.03.2013 - 20:33:12
00
Najskôr si prever, ako je možné v danom obchode po objednaní tovaru zaň zaplatiť. Keď pozrieš napr. nemecké e-shopy, alebo nemecký e-bay, ako možnosť platby za tovar tam býva uvedené
- Nachnahme (dobierka): to ale pre teba neplatí, pretože si zo zahraničia
- Überweisung (prevod na účet): keď objednáš tovar, prídu ti údaje k platbe (číslo účtu v tvare IBAN, SWIFT code,...)
Dá sa to urobiť buď cez internet banking alebo na pobočke tvojej banky v spolupráci so zamestnancom banky, ktorý ti s tým pomôže. Ak si to ešte nerobil alebo to robíš prvý krát, je dobré zájsť do banky, nech ti s tým pomóžu, poplatok za to je okolo 1 EUR. Ak by si to robil z domu, treba si dať pozor, aby si to dobre vyplnil, pretože ak niečo zadáš zle, prípadne nebudú údaje kompletné, može sa ti platba vrátiť a poplatky za vrátenie bývajú rádovo v desiatkach EUR (moja osobná skúsenosť)
- PayPal: možeš využiť túto službu, keď máš zriadený virtuálny účet v tejto spoločnosti.

Tak ak nemáš ešte svoju platobnú kartu, prípadne otec nechce platiť svojou kartou, najlepšia možnosť pre teba by bol ten prevod na účet predávajúceho, čo býva dosť častý spôsob.
26.03.2013 - 08:06:20
00
takže to znamena ze mozem ist do banky a oni spravia obedjavku za to 1 € ?
26.03.2013 - 13:55:38
00
takže to znamena ze mozem ist do banky a oni spravia obedjavku za to 1 € ?
26.03.2013 - 13:55:39
00
Nie objednávku, oni ti pomôžu s tým prevodom za 1 EURo.
26.03.2013 - 14:16:05
00
Ale ten poplatok je v každej banke iný, ja som spomenul svoju banku. Približne by to malo byť okolo 1 EURa.
26.03.2013 - 14:23:24
00
a aka je vaša banka lebo otec ma VUB..takže urobim objednavku ako pri normalnej veci...a potom čo ? mi na mail pošlu ich čislo učtu ?
26.03.2013 - 14:49:11
00
Aj ja mám VUB, takže ten poplatok je okolo 1 EURa +/- nejaké centy. Vravím, treba sa najskôr pozrieť (prípadne sa spýtať), ako sa dá v konkrétnom e-shope platiť. Ale prevod na účet by mala mať väčšina obchodov. Keď obchod potvrdí mailom prijatie objednávky, pošlú na e-mail podklady k platbe (je tam viac údajov, kedže by sa jednalo o platbu do zahraničia). Najlepšie zájsť do banky, tam povedia, aké všetky údaje sú potrebné pre prevod na účet do cudziny. Treba sa aj spýtať, aké poplatky sú s tým spojené (ak je známa krajina, odkiaľ sa kupuje tovar). Ak by sa jednalo o krajinu, kde sa neplatí EURom, poplatky za transakciu bývajú vyššie, ale to všetko vysvetlia v banke.
Tieto údaje sa dajú pozrieť aj cez internet na stránke banky.
26.03.2013 - 15:01:51
00
keyboard_arrow_up