Ahojte všetci. Minulý rok to bol 1. rok čo som jazdil na bicykli viac ako obvykle. Teraz v zime som si kúpil Meridu S- Presso 300 fitnees bicykele. Vôbec sa do toho nerozumiem, ale chcel by som si kôpiť nejaké tretry. Na internete som videl nejaké s podrážkou podobnou kopačkám, cestné s hladkou podrážkou-neviem ako to sedí v pedáloch. A ešte som videl nejaké návleky na tretry, čo je to zač? Jazdiť chcem len po asfaltke. Ďakujem veľmi pekne za odpovede :D :D :D
29.01.2013 - 13:04:24
00
vyhoda tretier je hlavne pevna podrazka- tzn. lepsi prenos energie do pedalov a taktiez moznost pouzitia naslapnych pedalov, avsak niektore turisticke modely mavaju podrazku ako klasicka obuv, cize nie uplne pevnu. Treba hlavne zvazit, ci chces pouzit aj naslapne pedale, v tom pripade by totiz boli idealne nejake pevne mtb tretry. Naopak ak neplanujes naslapy, potom budes spokojny aj s turistickymi tretrami, ich hlavnou vyhodou je univerzalnost, tzn. ze sa v tom pohodlnejsie chodi a tlaci bicykel.
29.01.2013 - 13:47:21
00
No pokial chce jazdiť iba po asfalte tak budú cestné tretry asi vhodnejšie ako mtb, je tam väčšia styčná plocha tretry s pedálom, čiže väčší prenos energie, samozrejem to chce aj nové pedále (z dostupnejších napr. tieto http://www.suncycle.sk/sk/produkt/pedale-shimano-pd-r540/37) takže záleží od financí. Návleky sa používajú do daždivého prípadne chladného počasia :) Napíš kolko chceš do toho investovať potom sa lepšie radí ;)
29.01.2013 - 17:54:52
00
Naopak ak neplanujes naslapy, potom budes spokojny aj s turistickymi tretrami, ich hlavnou vyhodou je univerzalnost, tzn. ze sa v tom pohodlnejsie chodi a tlaci bicykel.

Bicykel sa netlačí, nie je to kočík. A k otázke - ak neplánuješ kúpiť aj špeciálne pedále, tretry nevyužiješ. Ešte tak turistické, majú o niečo tvrdšiu podrážku ako klasické tenisky a keď sa raz rozhodneš jazdiť SPD (alebo iný systém, pozn. autora :-D ), budeš mať o starosť menej. Ja som to tak riešil, keď som jazdil pedále s košíkmi. Tretry s pedálmi sú iná liga, samozrejme.
29.01.2013 - 18:43:27
00
Ďakujem pekne za rady. Chcem jazdiť len po asfaltke, najprv si kúpim asi tie mtb tretry, keď sa mi nebude ľúbiť, tak cestné.
30.01.2013 - 17:00:46
01
A budeš kupovať aj nášlapné pedále?
30.01.2013 - 17:29:30
00
TMAX: Chcem robiť veľa kilometrov, ale len po asfaltke,keď mi mtb tretre nebudú vhodné, tak si kúpim aj cestné s pedálmi. Ináč koľko stoja tie nášľapné pedály? A čo hovoríš na značku merida? Ja som chcel bike Bianchi alebo La Pierre fitness, ale najbližšie je predajňa v Ke a Po. Vďaka. :)
31.01.2013 - 08:33:04
00
Zdá sa mi dosť nelogické kupovať MTB tretry keď chceš jazdiť len po asfalte a najmä keď chceš ako píšeš jazdiť veľa kilometrov. MTB má zmysel, keď chceš jazdiť aspoň nejaký terén, ale keď sa chceš poučiť na vlastných chybách tak ich kľudne kúp ;) . Ak si všimneš môj príspevok vyšie tak som ti tam dal jeden link na dostupné cestné pedále. Do 100 eur by si sa mohol mestiť tretry aj s pedálmi pri základných modeloch.
31.01.2013 - 10:16:53
00
To:Imro 1 A je jedno, ake si kupim cestne tretry a naslapne pedaly, funguje vsade kompatibilita? Diki za odpoved
31.01.2013 - 14:32:17
00
Ak si kúpiš cestné pedále (je jedno aký systém) musíš si kúpiť aj cestné tretry potom len namontuješ kufre a môžeš jazdiť :)
31.01.2013 - 19:24:25
00
skuste mi poriadit nejake zakladne topanky, mam gt 2.0 avalanche, na bycikli budem jazdit cca 8 km do prace a cez vikendy s priatelkou do 20-30 v sobotu. nieco na bezne nosenie, menit pedale ani kosiky neplanujem. co by ste mi odporucili ? alebo kaslat nato a slapat dalej v adidas stabill ?
05.04.2013 - 09:14:42
00
Ty mas ale problemy??? na obycajnych pedaloch mozes bicyklovat aj v "zabkach".
05.04.2013 - 09:37:46
00
preto sa pytam ci pri tvrdych topankach nieje sliapanie lepsie, horsie, komfort. mozno to trosku prehanam no preco nerobit nieco lepsie. diky za odpoved kupim zabky :)
05.04.2013 - 09:40:10
00
Je to vec zvyku. Na obycajnych pedaloch je uplne jedno aka je obuv. Moja zena pred par rokmi maximalne protestovala, ze som jej planoval kupit tretry a naslapne pedale. Nakoniec si na nich zvykla tak, ze pred par dnami mi pripominala, aby som jej uz vymenil obycajne pedale (pouziva ich zime) za naslapne, lebo uz bude jazdit v tretrach s navlekmi.
05.04.2013 - 10:54:57
00
Keď som začínal, neboli takéto problémy: Aké tretry? Boli dostať len jedny. Nedávno som ich vyhrabal zo škatule a čudoval sa, že tie predpotopné Botasky z pravej kože sú takmer nezničiteľné.

Prílohy:

botasky.jpg
botasky.jpg 230.03 KiB thumb_up4thumb_down

05.04.2013 - 13:39:59
05
keyboard_arrow_up