inak sme uz ale dost OT

Jj, za to moze ale iron.hide :devil:
02.05.2013 - 21:12:25
00
a este na com zavisi to, ci je trat all mountain alebo enduro? :

Od rychlosti prejazdu. Na enduro tie zdvihy uz potrebujes /a masivny bajk tym padom, XC by sa ti rozpadol po 100metroch :lol:/. A prislusnu ochranu. Integralu napr. (DH je specialna disciplina ako casovka alebo drahovy sprint, je uplne mimo klasifikaciu) .. EN som nejazdil /len videl/ a jazdit nebudem :)

edit: ako silva dobre napisala .. zavodnici mozu jazdit po okruhu XCcko /tym aj tak vymenia bajk po zavode/ a Ty pojdes pre seba All-Mountain :) Netreba za tym hladat nic specialne, alebo sa pokusat odlisovat. Jazdis sam pre seba.
02.05.2013 - 21:13:19
00
Este som zabudol jednu mozno dost podstatnu vec .. niektore useky sa proste pomaly ist nedaju /ak teda jeden nie je fakt dobry trialista/. Proste sa to musi prejst urcitou minimalnou rychlostou / alebo velkou minimalnou rychlostou :lol:/ A to potom je aj o tom, ci to jeden zvladne, pretoze chyba moze mat fatalne nasledky. Taky zjazd su napr. Taricove skaly po cervenej. Zozjazdovat sa to da .. ale je to mimo moje schopnosti ...


Naposledy upravil lto dňa 02.05.2013 - 21:30:55, celkovo upravené 1 krát.

02.05.2013 - 21:29:47
00
Bohuzial,
oficialne sa na Turecky vrch nesmie... Jedine, ako pise ivano, od Lozorna po zltej, smer Skala. Dalej mimo tejto turistickej znacky by som to neriskoval, lebo naozaj sa strelnica obnovuje, su tam takmer kazdodenne nezmyselne strelby a cvicenia... Preto doporucujem zbytocne tam nedrazdit zeleneych panacikov, lebo nam zakazu aj tu zltu znacku...
Akonahle by sa situacia zmenila dam vediet....


No ale kde končí tá žltá značka? Ona pokračuje dosť ďaleko od Lozorna smerom na 3kk. Potom sa už neobjavuje, možno som prehliadol, kde odbočuje z tej "hlavnej" zvážnice. Tak pokiaľ sa teda môže?
V každom prípade sa dá na to vyhovoriť. A poznám ďalšiu možnosť bez zákazovej tabule z Košarísk. Myslím si, že argument, že to nemajú označené, musí zabrať pri akomkoľvek spore o pokutu.
Inak by sme boli ako v Rusku, kde sa stalo, že zadržali turistov v lokalite vraj vojenského priestoru, ktorý ale nebol označený. Na ich argument ale povedali, že je tak prísne utajený, že nemôže byť ani označený :-)
Ale samozrejme ísť do blízkosti strelnice je zbytočná provokácia, to už nie.
02.05.2013 - 21:30:39
00
ivano: takto .. mna zastavili tak, ked som tam dosiel uplne z lesa, mimo akejkolvek znacky, alebo cohokolvek. Pustili ma .. aleto bolo este pred tym, nez nadobudol ucinnost novy zakon. A dost sa mi vyhrazali. A na zaciatku boli agresivni. Lutujem, ze clovek na biku je dost zranitelny kvoli tomu, ze ma zo sebou drahy kus veci, ktory nechce len tak nechat lezat. Ten zakon je aj tak robeny preto, aby naplnili statnu pokladnicu .. wukie to pekne analyzoval .. oni v navrhu vyslovene s pokutami pocitaju! Nemat urcitu zodpovednost a zavazky, tak im to tam pojdem vyslovene zaskodnicit ...

Prílohy:

aaa.PNG
aaa.PNG 1.45 MiB thumb_up0thumb_down

02.05.2013 - 21:32:46
00
ivano: znacka zakazu byvala v bode oznacenom oranz. sipkou, teda dalej po tej sirokej zvaznici(oranz.kriziky) by si nemal ist. Co sa tyka tabul, bolo ich na zaciatku dost a zo vsetkych stran, aj z Kosarisk. Je mozne ze zopar z nich "sa znicilo"

Prílohy:

aaa.jpg
aaa.jpg 447.86 KiB thumb_up0thumb_down

02.05.2013 - 21:46:13
00
keď je tu už táto téma,ešte doplním,že zákaz vstupu do VP Turecký vrch porušuje každý,kto vyjde z červenej na Somára-ten už je v zákaze-som zvedavý,či tam niekoho skúsia pokutovať
03.05.2013 - 08:50:15
00
Myslim, ze ten vrchol toleruju (snad) .. par "zmiznutych" a "pokazenych" tabul som inak videl :lol:
03.05.2013 - 09:05:51
00
ivano: znacka zakazu byvala v bode oznacenom oranz. sipkou, teda dalej po tej sirokej zvaznici(oranz.kriziky) by si nemal ist. Co sa tyka tabul, bolo ich na zaciatku dost a zo vsetkych stran, aj z Kosarisk. Je mozne ze zopar z nich "sa znicilo"


Možnože bola aj tam, ale v každom prípade bola už pri odbočke z asfaltky smerom od Lozorna. A aj rampa. Teda už aj tá žltá značka bola v zákaze.
Ale môj názor-pokiaľ existuje vstup do VP bez zákazovej tabule, nie je možné aby vymohli pokutu. Teda pokutu dať môžu, majú právo človeka aj dokonca zadržať, ale vždy sa dá odmietnuť zaplatiť a rozporovať to s argumentom, že ako mám vedieť že som vo VP keď to nemajú označené. Myslím si, že na súde by nemali šancu.
Ale v každom prípade sú to nepríjemnosti, ktorým by sa človek rád vyhol.
Minulý rok som nenašiel jedinú možnosť vstupu do VP bez zákazovej tabule, to už som tam radšej nešiel. Teraz je tých možností viac, možno že sa to vracia do starých koľají, keď sa to tolerovalo. A nakoniec, stretol som tam aj iných bikerov a turistov. Veď je to úplná blbosť. Nepoviem strelnica a okolie, ale taký obrovský priestor? Jazdil som tade dlhé roky a ešte som tam vojaka nestretol, iba lesákov. Tak načo im to je?
03.05.2013 - 10:19:38
00
že ako mám vedieť že som vo VP keď to nemajú označené.

O tom som sa s nimi hadal, ze ako to mam vediet. Odpoved bola, ze si to mam nastudovat na internete, kde su hranica :) .. proste zelene mozgy..
03.05.2013 - 10:30:56
00
Jasné, zelené mozgy. Určite to budú takto tvrdiť, ale nemajú pravdu. To je presne to isté, ako som už povedal, policajti ťa zastavia v dedine za rýchlosť a začiatok dediny by nebol označený. Ich argument by bol, že si si mal začiatok dediny zistiť pred jazdou na katastri. To je absurdné.
Ale je jasné, že je jednoduché takto mudrovať na internete a iné v reáli v diskusii s ťažkým zeleným IQčom ktorý sa navyše vyhráža, že ťa zoberie zistiť totožnosť a bike nechá na mieste.
Ale niečo musíme vydržať, ja tam teda jazdiť neprestanem. Mimochodom trasa z Lozorna hore po vojenskom je prvá šotolina bez snehu, tam sa dá keď je ešte inde pol metra snehu.
03.05.2013 - 11:03:20
00
A ešte niečo, tu je citácia zo zákona:

(4) Územie vojenského obvodu alebo jeho časti sa označujú tabuľami s nápisom v kombinácii s pruhovým označením a piktogramom. Podrobnosti o spôsobe označenia územia vojenského obvodu a jeho častí, nápisoch na tabuliach, vzore tabúľ a o spôsobe ich umiestnenia na území vojenského obvodu ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo.
03.05.2013 - 11:05:05
00
hmm to je zaujmave. tento rok som tam este nebol vyhlasujem sutaz o prvu pokutu :lol:
03.05.2013 - 12:51:12
00
tak ak chces vyhrat, nastuduj kedy su strelby a prejdi od Kosarisk po asfaltke k zavore na 3 KK a mas vyhrate :D
03.05.2013 - 13:37:09
00
Myslim, ze ten vrchol toleruju (snad) .. par "zmiznutych" a "pokazenych" tabul som inak videl

Horšie by bolo kebyže namiesto tabúľ zmizne zopár bikerov. Bikeri potom budú mať v M. K. na Somári Bermudský trojuholník. :D
03.05.2013 - 20:42:18
00
keyboard_arrow_up