Nazdar chcel by som sa poinformovat ako servisujete svoje loziska zalozene na konusovom systeme .. nejde mi o to ako to rozobrat ci zlozit, ale ako sa o to starate?
Teda ako casto a ci vobec menite niektore casti loziska? nevem samotne konusi, gulicky vazelinu (misky som este nevidel v predaji... teda na obyc. naboj ano).... a tak.
myslim ze takato tema tu nebola ... teda hladal som to..
mam momentalne rozobrate koleso a premyslal som o tom... lozisko ma nabehane len malo... ale zaujima ma ako co najlepsie predlzit chod celkovo naboja... (nedavno som menil predok aj zadok po 3 ci 4 rokoch... koli rozpadlim loziskam.... teda nove gulky ani konusi uz nepomahali...)
dakujem... a piste svoje nazory..
22.11.2009 - 13:57:41
00
skus pozret ivelo.cz ;)
22.11.2009 - 21:55:51
00
Zivotnost predlzis dotahovanim resp. kontrolovanim tych konusov. Pokial budu povolene a budes na nich jazdit, vzniku ti v miskach ryhy. Cistim ich raz za sezonu a zatial v poho.
23.11.2009 - 11:08:50
00
V minulosti som dlheee roky jazdil na konusoch (shimano LX) a mal som s nimi minimum problemov. Raz za cas (1/2 roka) som naboje skontroloval na volu a drhnutie a ak bolo treba (statisticky asi 1x za 2-3 roky) naboj som rozobral, povytieral dosucha, dal do misiek kvalitnu vazelinu (uz roky k spokojnosti pouzivam znacku Metabond), poskladal to a velmi presne nastavil konusy/loziska. Par krat sa stalo, ze po rozobrati boli konusy ,,chytene" (vacsinou na prednom kolese) ale to sa da celkom jednoducho opravit postupom, ako ma naucil Dusan Simko z Capricornu: poskodeny konus skontrujes matkou na holej oske, osku upnes v celustiach beznej vrtacky a jemnym smirglom to prebrusis do ,,idealu"...
Na zaver len podotknem, ze stare, aj 15-rocne, udrziavane konusove naboje dodnes sluzia mne (zimak) a mojim blizkym na ,,bajkoch" ;)
23.11.2009 - 13:17:31
00
Teda ako casto a ci vobec menite niektore casti loziska?

Podľa potreby.
Raz za rok to celé rozoberiem,vyčistím,popozerám ... a poriešim.
Vlani som zidentifikoval na kónuse predného náboja taký,akoby drobný "výtlk".Tak som vymenil oba kónusy a guličky.
Záleží koľko najazdíš,v akom teréne a akým štýlom.Ja jazdím cestu,cca 5 tis.km/rok.
29.11.2009 - 06:32:09
00
:)


Naposledy upravil gigant dňa 24.04.2014 - 20:26:49, celkovo upravené 1 krát.

30.05.2013 - 15:31:14
00
je to chyba servisaka, pekne mu to tam zanes a patricne zvys hlas
30.05.2013 - 15:54:46
00
Dakujem andrej za radu ;) takže mám to chápat tak,že sa to dá tam vklepat ten kružok a bude to drzat?
Vravíš že sa to dá opravit? tak aby naboj bol plne pojazdný a bezpečný?Nebude mi to už častejšie vyletovat?
Možem mu to tam zaniest a povedat nech si svoju prácu robí tak ako ma? :)
30.05.2013 - 17:23:19
00
neviem ake je poskodenie, ale vyzera to na slabo zakotrovany konus, ten sa povolil az tak, ze vypadli gulicky....
ten kovovy kruzok je prachovka - zabranuje vnikaniu necistot (+ este by asi mala byt nejaka gumena cast)
doplnit gulicky a spravne dotiahnut, v servise robota na 5min., alebo sa aj mohol poskodit zavit na oske, ci misky co by uz bolo vacsie poskodenie....
30.05.2013 - 18:18:05
00
ta prachovka je tam naopak
30.05.2013 - 19:18:39
00
dráhy guličiek sú v poriadku ?
mal som podobný problém, kde v náboji boli zráhy zničené(ak kónusy) a po výmene kónusov a guličiek to bolo v rovnakom stave ako pred výmenou..náboj bol na odpis..
31.05.2013 - 15:55:58
00
keyboard_arrow_up