Aký tam ide prešmýkač? Dvojpílu z favorita som už zohnal ale rád by som na nej aj zaradil :)
16.04.2013 - 17:49:30
00
Čo nevidieť bude bike hotový, no nezdá sa mi posed. Sedlovku mám vysunutú správne, no rajdy sa mi zdajú prinízko, aspoň také 2-3cm by mohli byť vyššie. Predstavec som tam hodil nejaký za 3e čo mali na sklade, no to bola asi blbosť lebo sa mi ohýba keď sa do toho poriadne opriem (čo je každý pos.aný kopec na ceste z a do Ostravy). Takže buď nejaký nový alebo adaptér, aby som tam potom dal normálny 1/18 predstavec, ale to by zas bolo moc nízko... Alebo vyklepať vidlicu dorovna? :D

Len na okraj: farebne to chcem zladiť takto: komponenty čierne, farbu rámu ešte neviem, momentálne sa rozhodujem medzi tmavo modrou a tmavo červenou. Stred dám štvorhran kinex a kľuky asi tieto. Ideálne by boli 44z, no výber je tragicky malý. Chcem tam nechať 4-kolo a singlespeed reťaz, lebo do mesta to stačí a nechcem meniť každý mesiac reťaz.
Pravý dôvod je že to chcem držať low-cost a bezúdržbové, lebo som lenivá socka : )

Prílohy:

DSC_0188.jpg
DSC_0188.jpg 436.19 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2013 - 19:43:50
00
Ten adaptér z 1" na 1 1/8 máš aj tu : http://www.bikeservis.com/adapter-st%C4%82%C4%84pika-vidlice-p-5540.html . Tiež nad ním uvažujem. Potom budeš ale musieť dokúpiť aj riadítka s OverSize priemerom na uchytenie do predstavca. Tým pádom by si namiesto rovných kúpil zdvihnuté lastovičky a dostal by si riadítka vyššie (inak na tej fotke sa mi nezdajú veľmi nízko).

Tiež mám Esku a tiež ju práve teraz prerábam (nerenovujem, staré diely nahrádzam novšímy, použitými a jazdenými ) chcem z nej urobiť taký fitness bike do zlého počasia, nahodím blatníky. Zatiaľ to len poskladám, aby sa na tom dalo čo-to pojazdiť a po nabehaní nejakých km sa uvidí. Ak to bude mať význam, budem pokračovať.
12.05.2013 - 20:15:43
00
Mne sa tiež nezdá, že by boli riaditka moc nízko. A nedajú sa lastovičky zohnať aj so "starým" priemerom? 25.4-26..
12.05.2013 - 23:51:31
00
Dajú, ale ak bude kupovať ten adaptér, tak rovno k nemu aj klasický OS predstavec a OS riadítka. Z toľkého množstva predstavcov a riadítok si bude môcť urobiť taký úchop aký mu bude sedieť :) .
13.05.2013 - 20:14:28
00
Pri športovom posede majú byť riadítka nízko. Na obr. vyzerajú v dobrej výške.
14.05.2013 - 11:18:48
00
Môže byť, ale keď sypem do Ostravy s ruksakom v ktorom mám notebook + pár tričiek tak mi prídu nízko. Keď idem normálne tak si to nestihnem všimnúť, lebo idem kratšie trasy do 20km a to v podstate prešprintujem.
14.05.2013 - 15:12:58
00
Ahoj
som tu nový a potrebujem pomoc.

Pred pár týždňami som sa rozhodol spraviť si doma jeden dobrý bicykel do mesta, za frajerkou a podobne, žiadne väčšie trasy, na to mám motorku.
Kúpil som si Esku zo šrotoviska, pretože na nej bolo všetko okrem predného kolesa v pôvodnom stave. Dal som to dokopy so starým rámom z Favorita, ktorý som mal doma a vznikol mi tak jeden takmer kompletný bicykel.
Keďže som človek, ktorý nechce trepať nové a nekvalitné veci do starej klasiky, rozhodol som sa vymeniť len to nevyhnutné. Mám už všetko, no chýba mi predné koleso. Skúsil som už asi 7 obchodov, no jedinú radu, čo som dostal bolo kúpiť jednostenný ráfik za 6Eur, ktorý mi tak po polroku odíde, taký je nekvalitný...(podľa slov predajcu)


Nemá náhodou niekto doma nepotrebné, vyradené predné alebo zadné koleso z Esky alebo Favorita? ide mi o ráfik, na ktorý ide plášť v rozmere 26x1 3/8 (37-590). Ráfik má označenie 590-21 a je to v podstate 26 palcový ráf, no trochu štíhlejší a užší. Žiadny 26 palcový ráfik, čo mám doma nie je v dobrých rozmeroch, spomínaný plášť vyčnieva po stranách.
Ak by sa to u niekoho našlo, kúpim to, prípadne viem to vymeniť za iné veci z Esky alebo Favorita, ktoré mi zvýšili. Mám napríklad 2x originál barany, jedny aj s páčkami, predný prehadzovač, ešte ten starý pákový a plno 27 palcových kolies bez plášťov. Ak by bolo koleso predné a v dobrom stave, tak by som zaňho pokojne dal aj celý kompletný rám z Esky v pôvodnom stave bez hrdze (nepoužil som ho).

Ak by sa niekto našiel, volajte mi na 0915 136 210. Vďaka.
31.05.2013 - 17:20:27
00
Treba zakupit novy raf a napliest ho. Vybavena vec. Nie je dôvod aby jednostenny raf 590 nevydrzal mestske vozenie. P.S. Vsetky sto kilove babky jazdia na Libertach s jednostennymi rafikmi.
31.05.2013 - 17:38:46
00
predsa len tomu ešte dám šancu a počkám, či sa niekto nenájde
31.05.2013 - 18:06:19
00
Lenže tie babky tomu ani zďaleka nenakladajú ako my. Ony na tom idú pomaly krokom kým ja (a x ďalších) idú na plné gule. Nevyhnúť sa potom diere môže znamenat aj zlomený ráfik, pokiaľ sa bavíme o 1-stenných lacákoch alebo starých československých. Prečo tam vlastne máš taký rozmer? Ja mám na svojej Eske ráfiky 622-18 (alebo 19? asi 19) a idem ich meniť za kombináciu Remerx ráf + Force náboje, keď sa mi tie československé rozbijú. Alebo hneď, ako sa poznám tak nové veci mi odložené v izbe dlho nevydržia :D
31.05.2013 - 18:13:06
00
To ja by som si tiež zainvestoval, keby som nemal toľko iných výdavkov..:) ale tie kolesá vyzerajú, že vydržia niečo... aj tak o budem šetriť, takže zas až toľko nenalietam:)

Inak ten rozmer ma tiež prekvapil.. a ako nováčika čo sa týka bicyklov ma vlastne prekvapuje úplne všetko..
Riadidlá sú z Lady26 tie tam nebudú, budú tam trochu iné.

Tu je obrázok, včera som ho poprikladal, či všetko sedí..
i44.tinypic.com
31.05.2013 - 19:45:58
00
Esky boli bicykle pre deti a mali 26-palcové kolesá. V minulosti som na takej začínal aj ja. Keď som prešiel na Favorita, tak na Eske som vymenil 26 palcové plášťové kolesá (na rozmer sa už nepamätám) za 27 palcové galuskové a bez nejakých veľkých úprav (trochu som musel posunúť vyššie brzdové gumky a pridal som blatníky) som mal z Esky zimáka.

Na obrázku vidieť, že gumky sú v bakniach na samom spodku, tak by si tiež nemal mať s tým problémy.
31.05.2013 - 22:02:36
00
Tak to potom robím asi veľkú chybu keď také ráfy na Eske používam a asi tomu mestskému bicyklu nenakladám. P.S. 26x1 3/8 dvojstenný ráf zoženieš asi len v inej galaxii.
01.06.2013 - 10:53:51
00
predsa len tomu ešte dám šancu a počkám, či sa niekto nenájde

Mám nejaké 2 staré predné kolesá, čo pasujú na favorit, nie som si istý, či sú originál...
01.06.2013 - 14:42:36
00
keyboard_arrow_up