zajtra si uziju krasnych 20km noveho asfaltu :D tak aspon na chvilu to bude fajn:)
06.06.2013 - 22:49:04
00
tých 20 minút jazdy :D
06.06.2013 - 23:05:09
00
PEKLO SLOVENSKA 57.
MALÁ KRAJINA
VEĽKÝCH JÁM
4.-7.jún 2013 :puke:
07.06.2013 - 07:58:32
00
oficialne : Okolo Slovenska - Malá krajina veľkých výtlkov
07.06.2013 - 11:00:59
00
akurat peloton prefrcal cez Banku, celkom im to islo :-)
07.06.2013 - 14:17:27
00
nieco malo zo ostreho startu v Tr. Stankovciach

s7.postimg.org
s7.postimg.org
07.06.2013 - 15:00:37
00
Výsledky a fotografie 3. etapy z Liptovského Hrádku do Trenčína

http://www.okoloslovenska.com/novinky/vysledky_a_fotografie_3_etapy_z_liptovskeho_hradku_do_trencina/
07.06.2013 - 15:46:30
00
Hlohovský expres alias 4. etapa Okolo Slovenska
Po skrátení štvrtej, žiaľ, poslednej etapy Okolo Slovenska sa znížili šance na akékoľvek zmeny v celkovom poradí. Na trase z Trenčína do Hlohovca sa však pretekári nešetrili. Z Trenčína sa pelotón vydal na oficiálny štart do Trenčianskych Stankoviec a odtiaľ vypálil ako na olympiáde alebo MS. Prvú polhodinu prešli borci rýchlosťou 60 km/h. Napriek tomuto šialenému tempu, ktoré ihneď zozadu trhalo slabších cyklistov, sa až nepochopiteľne podarilo újsť trojici Aske Vorre (Dán, Blue Water), Joey Van Rhee (Holanďan, Metec) a Igor Frolov (Rus, Itera-Kaťuša). Žiaden nebol vysoko v celkovom poradí. Na začiatku posledného stúpania pretekov mala trojička vpredu náskok dvoch minút. Vrcholom Havranu s náskokom na pelotón dokázal prejsť už iba Frolov a za ním prešiel prémiou hlavný pelotón s Rutkewitzom (Meridiana) a Valjavecom (Sava) na čele. Opäť sa balík delil a vpredu ostalo asi 50-60 ľudí. Medzi časom prišla aj dažďová prehánka.

Záverečná etapa vyvrcholila špurtom okresaného pelotónu, kde sa, žiaľ, nedostali Duklácki šprintéri Kolář ani Baška. Kováč finišoval okolo desiateho miesta. Celkové poradie sa nemenilo. Maroš Kováč obsadil tretie miesto.

http://www.cycling-info.sk/spravodajstvo-z-pretekov-clanky/1280
07.06.2013 - 15:47:47
00
inak doteraz nechapem co branilo organizatorom otocit dajme tomu dva-trikrat okruh medzi Piestanmi a Hlohovcom ( kde sa kedysi jazdil Seredmaraton ) aby sa to predlzilo na normalnu dlzku a bolo to este zaujimave...
07.06.2013 - 18:03:33
00
Policajti idú tam, kde to majú napísané v itinerári a itinerár musí byť najprv schválený na odbore dopravy krajského úradu. V prípade tohtoročných pretekov to bolo v Košiciach a tí komunikovali zo všetkými krajskými úradmi, po cestách ktorých sa malo ísť a až po súhlase všetkých schválili itinerár a vydali povolenie. A potom to policajti naplánovali podľa toho, čo bolo schválené... To za jeden-dva dni trasu nezmeníš.

Pred 10-11 rokmi to bolo podobné - štart v Medzeve cez Košice - Humenné - Sninu a Ubľu do Sobraniec. Fest pršalo a pred štartom etapy prišla informácia, že niekde za Humenným hrozia záplavy. Štart bol odložený o pol hodiny, vybavovala sa iná trasa - od Humenného cez Michalovce do Sobraniec. Nepodarilo sa, polícia nesúhlasila, lebo pozmenená trasa nebola odsúhlasená príslušným odborom dopravy a ani nebola zabezpečená (najmä prejazd cez Michalovce). Nakoniec bola etapa ukončená v miernom stúpaní pred Humenným.

Proste, OS nie je Giro, kde za dva dni dokážu zmeniť trasu. Hoci si myslím, že organizátori Gira počítajú už pri príprave trasy so snehovými problémami niektorých passoch v Dolomitoch a majú pripravené aj nejaké varianty.
07.06.2013 - 19:57:49
00
Joko, ale trasy sa nemenili v priebehu pretekov iba v Taliansku, ale aj inde. ale proste sme na Slovensku, takze NEDA SA. ak sa teda neda, nevidim dovod preco by mali preteky Okolo Slovenska vobec pokracovat v existencii. staci sa pozriet do sveta s cim su spojene etapove cyklisticke preteky. jednoducho tam etapaky propagaju region, krajinu, stat a tym nadvazuju na propagaciu turizmu a podporou ekonomiky. ved uz aj Tour of Azerbajdzan davali na Eurosporte a povedzme si na rovinu ze urcite 99% cyklistickych fanusikov z Europy ani len netusi ze sa jazdia nejake etapove preteky na Slovensku. ked sa vsak pozriem z tohoto hladiska na preteky Okolo Slovenska tak to je uplna NULA bodov. takze mi z toho vychadza ze preteky su dobre na to aby sa par ludi zasilo na rok pri organizacii akehosi preteku pre par pretekarov a tam to konci. a tie cesty? ved to je hanba to po takych aj tahat.

mimochodom k tomu materialu tu je vyjadrenie jedneho z ucastnikov : Moja bilancia 2 vytrhnute naby, 2 rafiky, 3 Galusky, prasknuty šmyk a prasknuty rám...a sú ľudia čo zničili vlastne kolesa
07.06.2013 - 21:12:04
00
A možno to bolo v tom, že policajti z doprovodu museli ísť vystriedať do Bratislavy kolegov, čo už 48 hodín v kuse strážia protipovodňové zábrany, aby ich ľudia nerozkradli. A na križovatkách tiež nemal kto stáť, lebo museli stáť pri Dunaji. Dôvody neviem, sedel som v robote a usilovne makal, na vyhlásenie výsledkov som sa nedostal a tak neviem žiadne klebety...
Ale hlavne si uvedom, že sme na Slovensku!
07.06.2013 - 21:32:52
00
ja viem ze "sme na Slovensku" a to mi je luto. len ked nad tym vzdy mavneme rukou a povieme si tu vetu tak tu aj vzdy zostaneme a nikdy sa tu nic nezmeni...alebo iba k horsiemu :(
07.06.2013 - 21:51:24
00
A možno to bolo v tom, že policajti z doprovodu museli ísť vystriedať do Bratislavy kolegov, čo už 48 hodín v kuse strážia protipovodňové zábrany, aby ich ľudia nerozkradli. A na križovatkách tiež nemal kto stáť, lebo museli stáť pri Dunaji. Dôvody neviem, sedel som v robote a usilovne makal, na vyhlásenie výsledkov som sa nedostal a tak neviem žiadne klebety...
Ale hlavne si uvedom, že sme na Slovensku!



:y: :y: :y: Ale hlavne si uvedom, že sme na Slovensku! :y: :y: :y:

Je to tak sme krajina aká sme bohužiaľ /týmto nechcem viniť organizátora, skôr štát kam to všetko speje /šport, kultúra, stav ciest, atď... atď.../ ale to je už na inú debatu a sem to nepatri/.
07.06.2013 - 21:52:34
00
mohli ist ti, co merali na nezmyselnej ceste dnes pred hc a pred pe ( hlavne ze o kusok prestym bol havarovany kamion , mohli ist pomahat tam ) !!!! 5 metrov pred znackou !! alebo ten pan policajt co vyfajcieval oprety o auto na hradzi siroko daleko nehrozilo nebezpecenstvo ale on si odparkoval auto v strede cesty pre chodcov a cyklistov a dva metre predomnou otvoril dvere ze som to musel stocit do travy !!!
07.06.2013 - 21:55:58
00
keyboard_arrow_up