Zdravím, máte niekto s touto stránkou skúsenosti? Ako to tam funguje.. dočítal som sa že vraj sa tam komunikuje iba cez SS, posielaju sa peniaze na účeta tak sa tovar posiela. Je to seriózne? Tovar vraj ide 5-10dní.

http://bikemarkt.mtb-news.de/
02.06.2013 - 11:43:56
00
Je to normalny bazar. Cize riziko tam mas. Je na tebe a predavajucom ako komunikujete a ako platis. Da sa aj tak aj tak. Dlzka posty je z DE - tych 5 dni.
Len ci sa ti to po priratani postovneho oplati.
A radim tam vseliakym spekulantom ani nepisat.
02.06.2013 - 13:49:30
00
Takže dá sa normálne na dobierku z nemecka? Rozprával som s jednym Ing. čo býva v Nemecku a vraj sa tam dobierka moc nepreferuje, nieto na Slovensko. Máš osobnú skúsenosť s dobierkou?
02.06.2013 - 13:55:28
00
Pokial viem tak klasicka SK/CZ dobierka v Europe neexisture. Zaplatit mozes bud Paypalom alebo na ucet (tam si este prirataj aj € za platbu do zahranicia)
Urcite by ti to dobierkou ani nikto neposlal, hlavne, ked vie, ze to ide posielat do Ostbloku :D
02.06.2013 - 14:01:11
00
Ja som cez tu stranku aj predal aj kupil. Treba pozerat na rating, podobne ako na ebay, to by malo zarucit dovernost predajcu. Platbu na ucet ako SEPA prevod platis par centov, ziadne eura... Postovne vychadza vcelku prijatelne.
03.06.2013 - 20:37:53
00
Vzdy ked som platil do zahraniacia to bolo od 7-20€ len za prevod. SEPA?
Tam uz neplatis dalsie poplatky alebo na akom principe to funguje, ze je to take lacne? Ta lacnost v kombinacii s uzernickymi sluzbami bank mi nejako nejde dokopy :D
No najlepsie je zalozit si Paypal a tak vsetko platit. Rychlo, jednoducho a bezpecne. A hadam sa to raz dostane do mody aj na Slovensku a vymizne ta dobierka.
04.06.2013 - 12:05:52
00
tak to nie si moc šikovný keď platíš za prevod od 7-20 € :D a SEPA je štandard už dlhé roky, stačí googliť ;)
04.06.2013 - 12:21:15
00
Asi som nebol :D pred 4 rokmi.
Taketo fajn rady davaju nonstop na online linke.
Odvtedy uz len PP.
04.06.2013 - 12:46:19
00
no len je rozdiel platit do krajiny, ktora pouziva € a do inej krajiny...ci?
04.06.2013 - 23:37:46
00
Práve mi z bikemarkt bola doručená zásielka. Komunikácia s predávajúcimi je tam na oveľa vyššej úrovni ako v ostatných bazároch - aspoň mne sa páčilo, že ma tam vopred poupozorňovali na všetky možné chybičky krásy danej veci, ktoré by som však ja za žiadne nedostatky určite nikdy nepovažoval. Veľakrát to vidno už v rámci inzerátov, kde napr. vady z opotrebovania už vopred na fotkách ukazujú.

Pri kúpe som ocenil najmä to, že predávajúceho si môžeš overiť v rámci histórie, a rovnako v rámci vyhľadávania na pridruženom IBC-forum (obdoba tohto fora, či bike-forum.cz v rámci DE a AT), napríklad či naozaj "bike jazdila len žena na poľných cestách" alebo "žiadne používanie v bike-parkoch" a podobne, čo platí aj pre jeho odberateľov z histórie (či nie sú napríklad evidentne fingovaní). Podľa VOP tam môže predávať len ten, kto potvrdí vstupný kód, ktorý mu prevádzkovateľ zaslal na ním udávanú pevnú domácu adresu, t.j. čestnosť inzerenta a jeho ponuky je ako tak verifikovateľná - určite viac, ako tu na SK.

Či to, čo som dostal je naozaj funkčné však zistím aj tak až časom - ako nakoniec pri každej kúpe z druhej ruky.
07.06.2013 - 17:16:49
00
katko, bobris kedze mate skusenost so SEPA tak sa vas chcem opytat ako to funguje?
To je klasicka zahranicna platba pri platbach iba v €?
Cize normalne navolim zahranicnu platbu v internet bankingu a zaplatim na cudzi ucet?
Netreba tam nejake speci policko zasktnut?
12.06.2013 - 08:41:04
00
stačí ti dokonca len IBAN a SWIFT účtu príjemcu, suma a ešte platobný titul (ktorý je prednastavený väčšinou)...nič viac...aspoň ja to tak mám v IB ČSOB...
12.06.2013 - 08:50:17
00
ja som z tohto fóra objednával vidlu. S predávajúcim som komunikoval v angličtine, platil som paypalom, a pošta ma vyšla na 17€, s poistením a s trackingom. Zásielka prišla za 5 dní, v čase tohtoročných najväčších záplav v oblasti odkiaľ bol predávajúci. Proste maximálna spokojnosť, komunikácia na úrovni, a tovar prišiel v takom stave ako bol inzerovaný :)
12.06.2013 - 20:13:53
00
katko, bobris kedze mate skusenost so SEPA tak sa vas chcem opytat ako to funguje?
To je klasicka zahranicna platba pri platbach iba v €?
Cize normalne navolim zahranicnu platbu v internet bankingu a zaplatim na cudzi ucet?
Netreba tam nejake speci policko zasktnut?

SEPA je iniciativa EU, cielom je aby v eu priestore boli poplatky rovnake bez ohladu v ktorom state ma clovek banku.
Podmienky v sucasnosti su platba v Eur do 50.000, poplatky za platbu zakliknut na SHA (delene medzii odosielatela a prijemcu), poplatky su potom ako domaci prikaz. V buducnosti by to mali rozsirit na vsetky platby a aj inkaso...
12.06.2013 - 21:22:25
00
Katko, r0sty dakujem za info. Zaplatene, funguje to. Ale asi len medzi krajinami s rovnakou menou.
25.06.2013 - 17:27:21
00
keyboard_arrow_up