Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 822 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1113
Konkretne s tymi Uvexami zatial nie, tie Cybric si ale vezmem ked znicim aktualne (tiez ochranne) http://www.a-max.sk/obchod/action/productdetail/oc/517/product/ochranne-okuliare-breeeze-clear.xhtml S nimi som zatial velmi spokojny, nerosia sa a maju dost robustne bocnice.
08.06.2013 - 13:47:17
00
s tými uvexami si mi dal chrobáka do hlavy keďže súčasné okuliare sú už zrelé na výmenu (odtrhnuté nosovky, odliepajúce sa pogumovanie na koncoch a brutálne doškriabané sklá :lol: )... ak by bolo možné skombinovať modré sklá s čiernym al. modrošedým rámom (viď. obrázok, modročervený moc nemusím) tak by som ich zobral... keďže je možné dokúpiť náhradné zorníky tak snáď by to šlo :?:
08.06.2013 - 22:34:38
00
tie uvexy ivo mam s cirym sklom, kupoval som to v municaku na airsoft. su super nastavitelne ale to cire sklo sa mi tam strasne rychlo poskriabalo. za tie prachy ale ok. vydrzali mi jednu sezonu
08.06.2013 - 23:08:44
00
Tie Uvexy I-vo sa poskriaby velmi rychlo z vnutornej strany kde je makka vrstva proti zaroseniu. Tiez som ich pouzival na airsoft. Skoda, lebo moznosti ich nastavenie su super. Nakoniec som si na airsoft kupit ESS Ice, su o mnoho lepsie a dostanete v baleni 2 ramy a 3 rozne skla, vsetko v tvrdom obale. Skusal som ich aj na bicykli, su uplne ok. Kedze vsak casto jazdim az po praci, vychadzam za slnka a vraciam sa skoro po tme, tak som predsa len zainvestoval do fotochromatickych. Skusenosti zatial fantasticke, ale samozrejme ich hodnota je prave v tom zatmavovacom skle. Ergonomia v podstate podobna ako u ESS Ice a ochrana je u ESS na vyssej urovni.

No a ked uz spominam airsoft, tak najsamlepsie okuliare co som vyskusal su Bolle X500. Balisticka ochrana a k tomu dvojite skla, takze sa mi esti nikdy nezarosili. Ale pre cyklistov samozrejme niesu vhodne...I-vo
08.06.2013 - 23:19:44
00
Ja prave hladam gogglesy s cirymi sklami do full face helmy a tie Bolle X500 vyzeraju dobre a su za celkom rozumnu cenu. Dik za tip.
08.06.2013 - 23:59:05
00
Ake voduodpudive okuliare by ste mi doporucili do 50e? :)
09.06.2013 - 12:03:14
00
@Pesto dobre ich odskusaj, su strasne velke a nemusia do prilby vobec zapasovat.
09.06.2013 - 14:59:16
00
Takze kupil som si okuliare Endura Chukar a mozem len doporucit - na to ake boli relativne lacne su pohorlne, lahke a maju tri druhy sklicok v kvalitnom prevedeni :) Akurat ze neviem ako si ich mam vymenit :D
12.06.2013 - 17:58:06
00
Pesto odolnost voci 40m/s? to je co za blbost? :D :D uz davno som sa dobre nezasmial
12.06.2013 - 18:51:11
00
canopus> Co je na tom smiesne? Tie okuliare su certifikovane podla normy EN166:2001, kategoria FT mechanicka odolnost pre naraz s nizkou energiou (do rychlosti 45ms). Tych 40 som sa sekol, je to 45.

Mechanical Strenght: FT or BT
- Low energy impact (45m/s) or medium energy impact (120m/s) at extremes of temperature (-5 / +55 degrees)


Samozrejme sa jedna o male rychle castice, nie 100g kamen letiaci takouto rychlostou.
12.06.2013 - 20:05:50
00
Chcel by som si kúpiť polarizačno-fotochromatické okuliare.
Najviac sa mi pozdávajú Rudy Project Noyz. No na ofic stránke som sa dočítal, že polarizačno-fotochromatické sú iba okuliare so šedými a hnedými sklami. Na moje prekvapenie číre nie.
Som myslel, že fotochromatické sú vždy číre a podľa svetla sa stmavujú.
Ako to funguje už pri sklách s nejakou farbou?
Keď je slabé svetlo tak sú bledo šedé či hnedé a postupne sa v danej farbe zatmavujú?

Čo odporúčate? Kúpiť iba číre fotochromatické sklá bez polarizačného filtra, či polarizačno-fotochromatické sklá v nejakej farbe?
Dík
12.06.2013 - 20:40:24
00
Mne sa vseobecne osvedcil Uvex mam tri druhy a som spokojny. Ale chcel by som mat nejake high-end Rudy Project. :)
12.06.2013 - 22:39:57
00
Čo odporúčate? Kúpiť iba číre fotochromatické sklá bez polarizačného filtra, či polarizačno-fotochromatické sklá v nejakej farbe?
Dík


Polarizacne okuliare pouzivam pri soferovani alebo na lyzovanie, kde sa uplatni ich zakladna vlastnost - eliminovat nechcene odrazy svetla. Pri bicyklovani tych situacii vela nieje. Mozno ked pojdes po mokrej ceste za dazda... Fotochromaticke maju vyhody ktore vyuzijes najma pri zmenach svetelnych podmienok, co sa casto stava pri bikovani v lese. Ja som nakoniec skoncil u cirych fotochromatickych okuliaroch lebo v nich mozem jazdit aj ked sa stmieva a vyletuje najviac hmyzu.
13.06.2013 - 08:35:08
00
Len problém je v tom, že neviem ako fungujú tie polarizačno-fotochromatické.
Lebo som si myslel, že fotochromatické sú vždy číre s tým, že sa zatmavia podľa svetelných podmienok.
Ale keď sú polarizačno-fotochromatické tak ako to funguje? Sú proste tmavé s tým, že sa zatmavia ešte viac?
Lebo ak hej, tak to budem rozmýšľať radšej nad čisto polarizačnými s tmavými sklami alebo len fotochromatickými s čírymi sklami.
13.06.2013 - 10:30:50
00
@Mik98, fotochromaticke okuliare sa vzdy zatmavuju podla UV ziarenia. Takze ak su v predajni tmave (a je jedno aky farebny odtien maju) tak na slnku budu este tmavsie.

Technicky to funguje tak ze fotochromatika je tenka vrstva naparena na povrchu okliarov (alebo medzi dvoma vrstvami polykarbonatu). Tato vrstva neurcuje zafarbenie okuliarov v kludovom stave, toto je dane zafarbenim sklicok. Tak isto to funguje aj s polarizacnou vrstvou.

Ja som si kupil okuliare Rudy Project Spaceguard so sklom photoclear, ktore su bez UV ziarenia takmer na 100% cire a zatmavuju sa do tmavo sedej. Podla mna (ako som aj pisal pred tym) je to najlepsia kombinacia. Fotochromaticke okuliare ktore su tmave v kludovom stave a zatmavuju sa na slnku este viac su dobre iba na jazdenie za slnka. Ale nepouzijes ich za sumraku alebo v tmavom lese, kde budu pravdepodobne prilis tmave.

To ci su okuliare polarizovane je na biku skoro uplne jedno, takze by som urcite kupoval cire fotochromaticke radsej ako tmavsie polarizacno - fotochromaticke. Jednoducho ich pouzijes v sirsom spektre podmienok typickych pre biking.

Na tejto stranke najdes informacie pre ake podmienky su pouzitelne ktore skla.

http://www.rudyprojectusa.com/technology_impactx.php

Tie polarizacno fotochrom. prepustaju iba 12-30% svetla, kym cire prepustaju 18-78% svetla.
13.06.2013 - 12:53:16
00
keyboard_arrow_up