Na Korziku mi nesiahaj. :-) Autobus a vsetko okolo nebola chyba korzicanov, ten blbec co vlatel dnes pred peleton nemusel byt korzican a ten pes takisto mohol patrit turistovi odhocikadial. Nemam zalubu v rychlych rozsudkoch.
30.06.2013 - 19:32:45
00
Myslím, že tam nebolo čo riešiť, mal to skúsiť, lebo kvôli takýmto individuálnym únikom na cca 10 km do cieľa prišiel už viac-krát tento rok o možnosť byť prvý.


tiez si myslim, ak na to mal, mohol to skusit... vid cancellara na klasikach :) aj ked je rozdiel nastupit 30 clennej skupinke ako 100 clennemu pelotonu, ako tomu bolo dnes...nemozno od teamu CANnondale v takejto etape s kopcami (aj ked nie extremnymi) cakat ze ho budu tahat 100 km (jedine ze by to bolo sky v najlepsej forme :)...
ale je to hlavne o stasti
30.06.2013 - 19:57:38
00
JOLI napísal:
A k Peťovi. Neviem či chcel, alebo bola taktika iná, ale ako by sa snažil doraziť si tých unikajúcich aj sám, len akosi sa začal okúňať za seba, že čo pelotón. A ten akosi bez reakcie, tak sa vrátil do balíku. Možno ak by si ich dorazil sám, tak to vyhrá s prehľadom.
Myslím, že tam nebolo čo riešiť, mal to skúsiť, lebo kvôli takýmto individuálnym únikom na cca 10 km do cieľa prišiel už viac-krát tento rok o možnosť byť prvý.
mirec33



Odoslané: 30.06.2013 - 19:18:11

Podľa mňa ak by Peťo dorazil sám tých uprchlíkov, hneď by ich aktivita skončila, lebo by vedeli, že vo finiši s ním šancu nemajú, už sa to parkrát stalo.
30.06.2013 - 20:01:35
00
Na Korziku mi nesiahaj. :-) ...


ani mne :) je to prenadherny ostrov, bol som tam na cyklozajazde uz 2x. dam na forum nejake fotky. joli pises jak keby sa to inde na pevnine nestavalo
30.06.2013 - 20:52:22
00
http://www.tronkosice.sk/Korzika09/index.html
30.06.2013 - 20:59:02
00
:D no toto, ty mas na to stranku. ja som fotky dnes hladal asi 3 hodiny po starych hardiskoch a SD kartach, vobec som to nemohol najst. tak nic no :D
30.06.2013 - 21:05:14
00
Sagan zvladol zaver etapy po taktickej stranke spravne.

Nastupit 5 km pred cielom stoclennemu pelotonu rutiacemu sa 55-60 KM/H, dorazit veducu skupinu iducu rovnakou rychlostou, odtiahnut takticky zmyslajucu skupinu v danom tempe do ciela a pred cielom este aj zaspurtovat a skoncit prvy by nedokazal ani Chuck Norris. :lol:

Na dotahovanie unikov tam mal mat svoj tim usilovne spolupracujuci s timami, ktore mali zaujem o etapove vitazstvo.
30.06.2013 - 21:16:21
00

Na dotahovanie unikov tam mal mat svoj tim usilovne spolupracujuci s timami, ktore mali zaujem o etapove vitazstvo.


Všetko sú to aj tak polemiky. Ten jeho tým nebudem komentovať a divím sa mu, že to ešte zvláda s nervami a neskúsil ten únik už dávnejšie v iných pretekoch tento rok. Pokiaľ mu budú takto pomáhať s doťahovaním únikov, ktoré vznikajú 10 km pred cieľom, tak sa tento rok na TdF nemusíme dočkať ani jedného prvenstva v etape.
A či na to sólo má dosť síl vie najlepšie on a verím, že nemusí byť ani Noris aby to dokázal.
30.06.2013 - 22:10:13
00
no, tak ocividne vsetci rataju aj s tou prvou etapu, aj v telke, aj tu
http://www.letour.fr/le-tour/2013/us/stage-2/classifications.html

hlavne ze sa vsade hlasilo, ze vsetci maju rovnaky cas po vcerajsku

Pravidlá UCI:
Ak majú pri etapových pretekoch dvaja, resp. viacerí pretekári rovnaký súčet časov, tak rozhoduje:
1. Ak je časovka, tak lepšie umiestnený je pretekár s menším odrezaným zlomkom sekundy (v časovke sa meria čas na stotiny - tisíciny, do výsledkov však idú len celé sekundy, na celé sekundy sa čas nezaokrúhľuje). Ak je časoviek viac, tak rozhoduje nižší súčet odrezaných zlomkov. Časovka tímov sa do tohto kritéria nezapočítava.

2. Ak nie je časovka, alebo súčet odrezaných zlomkov je rovnaký, tak rozhoduje súčet umiestnení v jednotlivých etapách.

3. Ak nerozhodne ani druhé kritérium, tak lepší je pretekár s väčším počtom lepších umiestnení v etapách (väčší počet prvých miest, väčší počet druhých miest, ... väčší počet osemdesiatych miest - až kým sa nerozhodne).

Keďže po etape v celkovej klasifikácii je Sagan na druhom mieste, tak zrejme do druhého kritéria nezapočítali prvú etapu, lebo medzi 92 pretekármi, ktorí majú rovnaký čas, sa určite nájde niekto, kto má lepší súčet umiestnení ako Sagan (155+2=157). Kto chce, nech si to spočíta, mne sa to nechce, lebo dôležité je umiestnenie v jednotlivých etapách a celkové v Paríži... Ale či je niekto z 92 pretekárov s rovnakým časom po druhej etape druhý alebo deväťdesiaty, je úplne jedno...

A čo urobili rozhodcovia s prvou etapou sa dá nájsť v komuniké rozhodcovského zboru po 1. etape, to komuniké je možno umiestnené na www.letour.fr
30.06.2013 - 22:21:04
00
Tak som si pozrel výsledky na letour.fr a sú trochu iné ako na cyclingnews.com - na letour.fr je Sagan 57., na cyclingnews 2.
Predpokladám, že na letour.fr sú oficiálne výsledky, takže do súčtu umiestnení sa započítava aj 1. etapa.
30.06.2013 - 22:24:20
00
ahojte...viete mi poradit, kde si budem moct dnes pozrie TdF cez pocitac?
Dakujem
01.07.2013 - 07:03:31
00
Vindo http://sports-livez.com/
01.07.2013 - 09:12:23
00
alebo http://www.procyclinglive.com/livestream/
01.07.2013 - 10:50:25
00
abo http://www.stv.sk/online/?program=2
01.07.2013 - 10:59:41
00
Tesnotka strasna,ale aj tak super
01.07.2013 - 16:37:26
00
keyboard_arrow_up