No, myslim ze svejk ma pravdu. O batohoch a dalsich veciach stacilo. Podla toho co som pochopil, svejk vie dost dobre o co ide, takze to rozoberat netreba. Radsej k veci, co chce /ja mu v tom pomoct neviem, takze sa ospravedlnujem za spam :P/

Som zazil na lagu di garda chodnicek, co bol zaznaceny ako obojsmerny "obtiaznost pre matky s detmi" - a tlacili sme 6 z 8 :) akoze ten najkrajsi useh hehe.
Kazdopadne drzim palce a tesim sa na report!

Myslis taketo ? http://www.youtube.com/watch?v=QdFlyue7wDM .. no tak to sa jazdi s batohom a prstom v nose! :lol:
25.01.2013 - 22:45:44
00
obdivujem tvoju odvahu, ale 9 dni v Alpach a spanie vonku, dokonca bez stanu,s tym, ze cakas, ze devat dni bude bez dazda a teplo je dost nepravdepodobne,neviem co urobis, ked ta chyti lejak uprostred noci(co je uplne bezne, lokalna burka)+ teplota v noci moze klesnut na 2-3 stupne a ak budes mat stastie, tak ti aspon nebude snezit...Alpy nie su nase Tatry, je to o 1000 metrov vyssie, vsak len ta trasa co si sem dal ako namet, stupa do 2600 metrov...a velmi pod 1000 metrov ani neklesaju...ak nie si Yetiho bracho, tak mi to pride trosku utopia..navyse musis este si davat pozor, kde budes spat, tam je vela sukromnych pozemkov a velmi tam nefandia byvaniu pod holym nebom na cudzom bez povolenia(Rakusko)...neberto to ako demotivaciu, len moje poznatky s turistikou v AT hlavne...
25.01.2013 - 23:24:26
00
inac, kto by si chcel nieco o tom precitat tak tu: http://www.trail-busters.cz/trail.php?x=245 urcite som aj ja zistil zopar novych veci..

napriklad ze: ved ono sa to da!!! :)
27.01.2013 - 19:48:11
00
Pridam i ja nieco do temy. S alpami mam trochu skusenosti, i ked som jazdil "iba" asfalt. 2x som siel napriec alpami, raz do Dolomitov (prvý trip slovensko-dolomity so sprievodnym vozidlom - spolu 10dni, druhy raz okruh Bergamo-Bergamo cez Francuzske, svajciarske a talianske alpy - 18 dni/19 priesmykov, treti trip z Turína na SVK - taliansko, francuzske alpy - Val d´Isere, taliansko-svajciarske pohranicie, rakusko popri salzachu a Dunaji - 15 dni/18 priesmykov). Vsetko sme sli v lete (jul/august za relativne priazniveho pocasia)
1. Batozina. Z toho, co som skusil by som nesiel inak, ako s vakmi na bajku - keby som mal nejaky batoh na chrbte, tak asi skapem. Nemusi sa kupovat najlacnejsie, ponuka je siroka.
2. Teploty. V alpach sa podla mojich skusenosti na priesmykoch nad 2200mnm drzi i za slnecneho dna teplota do 15°C, nad 2500mnm do 12°C. Ked priratas nejaky vietor, resp zamracene, tak si blizko nuly. Pocitaj s tym, ze hocikedy moze zacat prsat/snezit - na Nufenenpasse sme 5.8. zazili snezenie+vietor - teplota 2°C, pocitovo -8.
Spal som zaciatkom augusta vo vyske cca 2300mnm - krasna bezoblacna noc, najblizsi ladovec 15+km, ale teplota v noci bola +0.5°C. V blizkosti (okruh niekolko km) ladovcov musis ratat s teplotou do 15°C.
3. Noclahy. Stan ti je zbytocny, staci nejaka nepremokava plachta+kvalitny spacak. Odporucam vyuzivat kempingy, kvalitne ubytko ocenis nasledujuci den, ked budes dostatocne oddychnuty a cisty. Na tomto sa neoplati setrit, kazde zanedbanie hygieny a setrenie na ubytku sa ti velmi skoro vypomsti.
4. Pocasie. Pocitaj s tym, ze i pri slnecnej predpovedi bude najmenej 20% casu dazdivo. Z toho vyplyva nutna uprava trate a takisto musis si zabezpecit veci proti namoknutiu.

Celkovo si myslim, ze to, co planujes sa da zvladnut, ale keby som siel ja, tak
a)do batoha by som dal max 2kg, zvysok za seba (vyskusaj kapsy na bajku, fakt sa s tym ide dobre, pokial nie su narvate.)
b)Najlepsie kazdy druhy den vyuzit ubytovnu.
c)devat dni je super, pocitaj, ze planovanu trasu budes musiet hlavne vdaka pocasiu skracovat. Na menej dni by som tam nesiel, lebo prve 3-4 dni sa do toho dostavas, potom rataj nejaky den aj na depku (pocasie, hocico, ponorka).
d)Jedlo sa oplati kupovat na mieste.
e)Doprava co najblizsie k startu, nech sa netrepes dlho po rovinach.
My sme sli po sfalte, ale aspon orientacne ti mozem povedat, ze pri super kondicke sme davali po asfalte v horach priemerne 90-120km/1500-3000 vyskovych so zbytocnou 15kg batozinou.

Som zvedavy na fotky, este by som siel. Aj po sfalte to bolo uzasne. Reporty z prveho tripu mam tu: http://hort.blog.sme.sk/c/78341/Alpy-bicyklom-I.html
Drzim palce! :muscle: :y: :clap:
Stevo
29.01.2013 - 10:36:05
00
Boneshake : monte chaberton po trase nie je,nastastie pre svejka :lol:
29.01.2013 - 16:34:37
00
tu je trasa z BB do Lipt. teplicky, ktoru by sme mohli dat tak skusobne... V tych oblastiach to ale pripada do uvahy najskor tak v Juni.

http://www.gps-tour.info/cs/92/detail.113725.html

kto ide?
12.02.2013 - 14:30:07
00
Alebo aj neskor :lol: .. ale dal by som si to, len neviem ci budem mat na to kondicku aby som to dal za jeden den.
12.02.2013 - 14:39:56
00
Pekná trasa, no nie na 1 deň. Ani to tak myslené nebolo, či...? Treba otestovať predsa prenocovanie v divočine, ideálne v čučoriedčí. :lol:
12.02.2013 - 18:53:40
00
rozlozene na dva dni je to ok, jedna noc v divocine inclusiv ;)

ale v ramci tej pripravy by bolo dobre dat toz Trencina-Prievidza-BB atd
12.02.2013 - 19:37:40
00
ozaj, uz si sla tu trasu TN-PD-BB? Padari lo sa ti to prejst cele?


Naposledy upravil kocnere dňa 12.02.2013 - 19:55:04, celkovo upravené 1 krát.

12.02.2013 - 19:49:39
00
minulu sezonu problemy s kolenom nedovolili :doh: . Snad tento rok sa zadari to spojit aj s tou od svejka az do Popradu.
12.02.2013 - 19:53:56
00
Minuly rok sme sli nieco podobne akoby opacnym smerom z nosicmi, cize viac asfaltu...
tu je trasa: mozno by sa to dalo nejako skombinovat.. napriklad Zarnovca-BB po tejto a zbytok tu co som dal predtym.
12.02.2013 - 22:46:09
00
hmmm, od Lukavice na Zvolen sa da ist dobre po modrej TZ, skoda ist po ceste. Aj od Zvolena na Bansku štiavnicu by sa lepsie dala zvolit trasa
volit trasu z TN-na PD a BB sa mi zdalo lepsie kvoli dostupnosti TN rychlikom takmer kedykolvek a rychlo z BA
13.02.2013 - 20:55:53
00
ja som uz bol raz v alpach na bajku na Tour de france (s Adrentour), a po precitani blogov od steva horta (odkaz vyssie na predoslej strane) by som sa tam velmi rad vratil :) tie asfaltove serpentiny a priesmyky a zjazdy su neskutocna parada.
len neviem ci na tazko alebo na lahko
13.02.2013 - 23:20:58
00
trosku neskoro som tuto temu zbadal...
na verziu zo spanim na chatach/kemp by som sa hned dal..
a nerobilo by mi ani problem urobit sofera/doprovod, ak by sa mi to potom vratilo :-) ... aspon dvakrat... :-)
a kludne aj verziu kde by kazdy den robil sofera niekto iny z nas...
04.07.2013 - 17:48:01
00
keyboard_arrow_up