Ahojte, chcem si kúpiť priblu na taky mix - aj cesty aj teren, no neviem sa rozhodnúť či so šiltom alebo bez. Osobne sa mi viac páčia tie so šiltom, len neviem presne aký má význam no údajne sa vyrába na MTB prilby. Ďakujem.
10.06.2007 - 21:54:19
00
Ahojte, chcem si kúpiť priblu na taky mix - aj cesty aj teren, no neviem sa rozhodnúť či so šiltom alebo bez. Osobne sa mi viac páčia tie so šiltom, len neviem presne aký má význam no údajne sa vyrába na MTB prilby. Ďakujem.

sak silt sa da dat lahko dole...kup so siltom a ked nebudes chciet,das dole :idea: inac silt mi pride fajn,hlavne koli slnku,ale aj chrani oci proti konarom,vetru...ale ma to aj svoje nevyhody,ked sa zamyslis a cumis dole na cestu a zrazu sa pred tebou nieco objavi... :?
10.06.2007 - 22:04:59
00
po tohto tyzdnovej skusenosti viem, ze ked idem cestu 70km a viac tak musim nechat silt doma. lebo ma vecer slusne boli krk. Mam prilbu ktora ma odnimatelny silt. Takze ak cesta, tak bez siltu...
10.06.2007 - 22:07:06
00
kedysi to bolo jasne, ziletkari jazdili bez siltu, bikeri so siltom....teraz celkom dost chtov nosi prilbu bez siltu aj do lesa na bike....silt ma vyznamov viac, pre mna (kedze nenosim tmave okuliare) je dolezite to, ze funguje ako siltovka, takze slnko mi do oci nesvieti a mozem jazdit s cirymi sklami napriklad....obcas pomoze aj pri rozrazani konarikov :) ...ma ale aj minusy, pri pade ti moze na tvari vyrubit nejaky ten skrabanec (hlavne na nose)...primarny ucel, preco bol silt vymysleny neviem, ale myslim ze to bude kvoli slnku, v lese totiz potrebujes blede alebo cire skla, s tmavymi vidis prd, tie su dobre tak na cestu....no aby som to uzavrel, pravidla nie su ziadne, kup to co sa paci viac :)
10.06.2007 - 22:11:22
00
Ja mam silt a bez siltu by som asi nechcel. Urcite ako bolo spominane hlavne proti slnku a aj konarom v lese. Mna krk nastastie nebolieva ale jedina nevyhoda siltu je ze ked sa pustas dole kopcom a sklonis sa k riadidlam kvoli odporu vzduchu tak je dost problem zdvihnut hlavu tak aby si videl dalej na cestu. Ja to riesim tak ze nadvihnem helmu na hlave.
10.06.2007 - 22:14:12
00
ja som silt dal dole.... mam v plane kupit si okuliare a okrem toho sa mi ten silt na mojej prilbe nepacil....
10.06.2007 - 22:22:57
00
ja mam silt ma to svoje vyhody pretoze pouzivam cire sklicka ale po takych 4 hodinach v sedle je citit krk ale ved nech si zvyká hadam budem nosit prilbu aj pri pc potom uz 4 hodinove vyjazdy nebudu problem sitl 4ever :wink:
10.06.2007 - 22:30:02
00
kamarad mal integralu bez siltu, napalil to do zeme a roztal si celo lebo nabral kamen ktory by inak chytil silt...
vyber si podla toho co sa ti paci ale warzone to elegantne vyriesil, odnimatelny silt ;)
11.06.2007 - 07:13:34
00
ja mam silt a pomaha mi dost dobre proti tomu aby mi nesvietilo slnko do oci...a aj to lepsie vyzera....;) radsej ber zo siltom a aj tak sa na skoro vsetkych prilbach daju tie silty dat dole a ked chces znovu tak das nas5 ;)
11.06.2007 - 07:26:37
00
A nik nespomenul blato na silte ktore by inac skoncilo na čele alebo okuliaroch 8)
11.06.2007 - 08:51:31
00
Keď kúpiš so šiltom, tak máš všetky výhody prilby so šiltom. A keď začneš pociťovať tie nevýhody, tak hodíš šilt do batohu :) Ja osobne som tie nevýhody ešte nepocítil. Krk ma vďaka Bohu nebolieva. Nestáva sa mi často, že by som pri bikovaní býval zahľadený priamo pod sebe. Sledujem totižto terén :lol:

Heňo
11.06.2007 - 09:20:08
00
a ono aj zalezi aky silt.. lebo su silty aj 3cm siroke.. ja mam normalnu MTB prilbu ale silt je tam tak 1-1,5cm maximalne.. ani neviem ze ho tam mam..
11.06.2007 - 09:58:24
00
Ja mam tiez na svojej prilbe taky mensi odnimatelny silt....zatial som nepocitil ze by mi jazda s nim vyslovene prekazala. Skor sa mi paci jeho robota...rozrazanie konarikov a listov pri zjazde. Ako poistku mam este narazene aj okuliare, ale nechcel by som chytit supu do nich.
11.06.2007 - 10:54:47
00
ja som dal silt dolu - zavadzal mi. Zaclanal mi vyhlad dopredu a bolo mi to neprijemne. Okuliare nosim s oranzovymi sklami, takze vidim aj v lese. Pri zjazdoch okuliare potrebujes tak ci tak, lebo bez nich slzia oci.
Riesenie - tak ako pisali ostatni - kupit prilbu s odnimatelnym siltom a vyskusat, ako ti to vyhovuje viac.
11.06.2007 - 11:16:02
00
prilby aj s nastavovateľným šiltom. Ked si dole v predklone tak ho podvihneš a netreba tolko zdvíhať hlavu a ked zasvieti slniečko šup dole a máš po probléme. Vyzerá to dosť divne ked je ten šilt hore, ale to je len otázka zvyku za systém 2in1. :wink: (Giro Animas)
11.06.2007 - 14:54:10
00
keyboard_arrow_up