Hmmm, takze teraz babo rad: klasika hore Mociarom na Javornik. Ale kade potom najlepsie nadol na druhu stranu? O ceste do Silu som bol presvedceny, ze existuje. Ved je dobre viditelna aj na gugel mapach.
Na hranici si sa bajkom predbehol dopredu? (oboma smermi?)
Mas link na mapu so znackami? K meteoritu a bunkrom nerobia pohraniciari problemy, predsalen je to blizko hranice.
16.07.2013 - 07:55:56
00
No, ta ciara na google maps nie je cesta, neviem odkial to tam maju ... aj samotna kreslena zvaznica z cykloservera/hikingu je v realite uplne inak. Kusok pod kotou 901 je nieco vidno na luke, ale ja som nevidel vobec nic. Je mozne, ze ak by som bol zisiel dalsil 200m dole (50m vyskovych) ze by som nieco nasiel, ale nechcelo sa mi tam velmi hladat /este by ma tam hnal nejaky :hug: :lol:/. Na tom mieste, kde sa to malo rozbocovat nebolo nic , len prastara velmi tazko viditelna cesta, ktoru som aj tak nasiel len tak, ze som do lesa vosiel a hladal .. az po 70m bolo vidno nejake kolaje. Tazko povedat, ako by to vyzeralo dalej. Ale zo skusenosti jazdenie na vychodnom Slovensku , pohranickenj oblasti a teraz aj v UA by som neriskoval uz asi ziadnu co len trochu podozrivu cestu. Aj spat na vrchol to chvilu bola dobra zvanica, potom horsia ale stale celkom dobre urobena az to skoncilo konarmi v potoku :lol: Aj smer hranica obdobne. Jedina taka, kade chodia pohraniciari je pouzitelna. Co sa tyka toho linku, je to http://www.podkarpatskarus.net/ (prikladam aj fotku :lol:)

Na hranici som siel ako auto a dopredu, opatrne, aby ma nezastrelili :lol: aj tak som SK cast presiel az za mnou kricali :D .. myslim, ze je to v pohode, pockat na vyzvanie a ok. Meteorit a bunkre neviem kde su, resp. meteorit asi tusim kde by mohol byt, z SK strany som tam bol od neho kusok podla gps bodu na googli, a tipujem, ze tam ide modra TZ. A mozno aj cervena. Imho by nemali rozhodne robit problemy.

A co sa tyka prechodu .. ja rozhodne doporucujem z hrebena zbehnut po modrej TZ do Kostryny. Skusal som aj cervenu, ale ta vyzerala velmi mdlo a obaval som sa, ze bude nepriechodna. Modru som siel sice len cast, ale bola v perfektnom stave a bude to veeelmi rychly zjazd :lol: ... pocitam, ze potom zbehne po zvaznici dole az k rieke. Neviem ale kade prechadza Uz, ci tam je mostik, alebo nie. Ak by nebol, treba cez plot a taku chatu a potok doprava , cez usadlosti a tam je lanovy mostik. Alebo prebrodit, co som videl typka, nebude to hlbsie nez 40cm.

Prílohy:

P1170513s.jpg
P1170513s.jpg 120.1 KiB thumb_up0thumb_down

16.07.2013 - 08:16:16
00
Oki, vdaka za info. Tie mapky su hooodne schematicke a napriklad zlta na COrnohlavu tam ani nie je :-D
Gugel cestu do Silu mam zo satelitu. Verit nakreslenych cestam od guglu nema okrem hlavnych tahov zmysel.
Skusim teda modru, ak pojdem, alebo najdem nejaky motorkarsky singel :-D
K meteoritu asi naozaj ide cervena znacka na Stinku, chcelo by to vyskusat :-D
PS: v pripadne nejakeho light vyjazdu sa rad pridam k nejakej skupine
16.07.2013 - 08:56:30
00
Zlta je inak smerom dole super .. taky narocnejsi zjazd ale v pohode, cca ako z Americkeho nam. pod Kolibou (BA) na Zeleznu. Hore by to bolo tlacenie. Na jednou mieste /kusok na lukou z asfaltky/ zlta ide zbytocne po zvaznici, ktora je rozdrbana a treba to smyknut smerom dole po velmi peknou chodniku.
Motorkarsky single som veru nevidel ziaden, len ten dlhy zjazd do Zabridu, ten je dokonca slusne znaceny a podla kolaji tipujem na 4kolky (a asi aj motorky tade chodia).
Cervenu by som mozno skusil, ked pojdem nabuduce, lebo chcem pozriet pramen rieky San na UA strane. Pripadne sa nenapadne presmyknut z PL po hrebeni :D .. ale to si pockam, az bude UA v EU. Inak to asi nejde, je to krasne hrebenovka totizto.
16.07.2013 - 09:53:08
00
Je tu 3. ročník jednodňovej cyklistickej túry s názvom ZELENÁ MÍĽA.
Touto akciou chceme ľuďom ukázať, že bicyklovanie nie je len strata času. Jazdením na bicykli šetríte životné prostredie a robíte tak aj niečo pre svoje zdravie. Preto by sme boli radi, keby ste sa k nám pridali a podporili tak našu zelenú planétu, a tiež aj váš život.

Túra je plánovaná na 4. augusta 2013 o 7:00 pred Predajňou Špica v Sobranciach.

Trasa: Sobrance - Ubľa - Užhorod - Slemence - Sobrance

Budete potrebovať: bicykel, prilbu, platný cestovný pas

Kontakt: spica.spica@centrum.sk
0905 911 133
17.07.2013 - 04:10:44
00
hodi sa k teme aj ked nie bike http://mironov.blog.sme.sk/c/289572/Posledne-europske-safari-alebo-s-batohom-cez-Zakarpatsku-Ukrajinu.html
19.07.2013 - 19:34:26
00
slubene fotky http://www.facebook.com/media/set/?set=a.559430200765194.1073741834.100000946561030&type=1&l=026b39d09f
29.07.2013 - 22:54:27
00
Nepridá sa niekto cez vik na Boržavu?
V piatok idem 609 Spišanom na východ, ak sa nepodarí cez čiaru vlakom, tak cez Slemencov do Čopu a snáď vlakom do Svaljavy (aspoň Mukačeva). Prespal by som rád niekde hore, v nedelu do Volovca a vrchom naspať cez Ubľu do Stakčina a 614 Zemplínom dom.
0910104682
01.08.2013 - 23:12:22
00
Má niekto informáciu o tom, ako to vyzerá s prejazdnosťou z Ljuty popri riečke Ljutanka do Čornogolovy ??
Mapy tejto oblasti poskytujú rozporuplné informácie. V niektorých cesta zakreslena je, v iných nie je.Poprípade kvalita (??) tejto cesty.
11.08.2013 - 19:53:59
00
Cesta je v skutocnosti trasou byvalej lesnej zeleznice, ktora bola zrusena. Jazdilo sa po nej (zilmi a podobnou havedou), ale niekedy koncom 90-tych rokov cestu vzala povoden.
Kriticke su asi 4km (v strede spojnice, smer vychod-zapad), kde je to dzungla a prenasanie po kamenoch (je sucho, takze budu nad vodou). Ale chodnicek by mohol byt presliapany. Zvysok trasy je kamenista polna cesta vyjazdena od lesnych mechanizmov.
(sprostredkovana info stara nejake 4 roky, brat s rezervou, nebol som tam osobne - je mozne ze si tam nieco prebagrovali a znova jazdia, pripadne to zarastlo uz uplne...)

PS: planujes "cestne" kolecko z Uble okolo Javornika?
12.08.2013 - 08:26:29
00
Veľmi pekne ďakujem za info. Verím že Ukrajinci sú národ húževnatý a poškodenú časť cesty opravili :-)
Plánujem také jednodňové kolečko. Hlavne by som chcel navštíviť Ljutu. Či by som ho nazýval cestným, neviem :-)
Zatiaľ zháňam informácie a možno z toho bude 2 dňový trip, s prespaním nadivoko ak by sa to skomplikovalo.

PS - Ak chceš, môžeš sa pridať :-)
12.08.2013 - 11:34:20
00
Posli popis trasy a na jeden den by som sa asi pridal... ;-)
V Ljute je nieco zaujimave, ze konkretne tam?
12.08.2013 - 12:54:11
00
Tu trasu mam aj ja v plane, ale asi az v septembri alebo oktobri. Keby niekto chcel moze sa pridat 24.8.2013 do toho po tej istej trase, ale odbocime do dedinky Bukivtsovo a hore na Malu Holicu ( na fotke je to ta vlavo ) ... http://outdoorhumenne.webgarden.cz/zahlavi/planovane-akcie/mala-holica-na-ukrajine

Prílohy:

20.JPG
20.JPG 219.16 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2013 - 09:00:28
00
Tak moj plan je toto - http://www.bikemap.net/sk/route/2282356-ubla-ljuta-ubla/?newly_saved=true
A predbežne sa to uskutoční 31.8. s účasťou zatiaľ Axel +1 a moja maličkosť.
13.08.2013 - 12:44:59
00
Tak uvidime ako to bude udolim Lyutanky, toto je nahradny a vraj slapatelny variant
http://ru.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=4786312
14.08.2013 - 16:15:55
00
keyboard_arrow_up